Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Keerake see ükskord juba kinni

-
24.02.2022
Eesti üldine telepilt

Nüüd on see juhtunud ja sõda alanud. Ukrainat rünnatakse, Eesti tänu NATO liikmelisusele on veel väljaspool ohtu. Kuid totalitaarse riigi isu kasvab süües.

Eesti Vabariik kutsubki siia teiste NATO liikmete sõdureid, et kaitsta eesti riiki ja rahvast, ja samas lubab päevast päeva solvata ja ähvardada meie poolt appi kutsutud inimesi Kremli telekanalites, mis on meie endi poolt edastatud ja eesti elanikele telepakettide kaudu kohustuslikuks tehtud. Seega me ise ohustame meid kaitsvaid sõdureid. Eestlastest rääkimata.

Kujutage endale ette: praegustes Euroopa riikides kantakse kõikides kaabeltelevisiooni võrkudes üle taaskerkinud Kolmanda Reichi pöörase füüreri sütitavaid ja ähvardavaid kõnesid, reportaaže saksa diviiside võidukast pealetungist ja „vaenlase“ linnade pommitamisest, „vabastatud“ volksdeutsche rõõmust ja verejanulistest hõisetest, ähvardusi hävitada kõiki, kes üritavad aidata rünnatud riiki. Kõik see vaheldumisi süüdistustega rünnatud rahva aadressil, lubadustele tappa oma kodu kaitsjaid, nende üle kohut mõista jne.

Kui telestuudiotes päevad läbi juubeldatakse, ähvardatakse, mõnitatakse. Ja vahele lastakse rõõmsameelseid kohalikke reklaame.

Oleks aeg päevapealt see eetrifašism kinni keerata. Euroopa, USA, Jaapan ja teised rakendavad tõsiseid majandussanktsioone fašistliku riigi vastu, demokraatlik Eesti aga edastab selle inimvihkajalikku propagandat, osaledes kaudselt meie sõprade ründamises. Ukraina pommitamine ja ukrainlaste tapmine pole mingi teleshow või kompuutrimäng.

Ei ole vaja oodata mingeid lepingulisi lahendusi. Lülitage see verejanu ja õudus lihtsalt välja. Eesti riik palub küll abi, kutsub siia teiste NATO riikide sõjaväelasi – ja lubab samas iga päev solvata ja ähvardada neid meie enda poolt edastatud agressorriigi telekanalites.

Ivan Makarov

Poolteist tundi pärast selle loo ilmumist avaldas Delfi järgmise informatsiooni:

„Eestis on sõja õhutamine ja -propaganda kuritegu,“ ütles justiitsminister Maris Lauri Fortele, viidates karistusseadustiku paragrahvile 92, mille kohaselt on kuriteole kaasaaitamine karistatav.

„Need kanalid, mis tegelevad sõja õhutamise ja propagandaga, tuleb sulgeda koheselt. Täna, sel tunnil!“ kõlab ministri kommentaar.