Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Keit Pentus-Rosimannus – PortoRollo valitsuse tagatoaminister, kes saadeti oma rahandusministrist eelkäija saavutusi lammutama?

-
28.01.2021
Kui tõenäoline on, et Autorollominister suudab valitsuses vannet täita?

Keit Pentus-Rosimannuse määramine rahandusministriks oli paljudele üllatus – meedia märkis ära, et Reformierakond üritas tuua valitsusse uued ministrid, keda ei saaks mineviku pärast rünnata, kuid ainsaks erandiks oli Autorollo-minister. Urmas Kruuset ei peetud ilmselt nii oluliseks ja ega maaelu-vaenulikul oravaparteil polegi eriti maaeluinimesi kuskilt võtta.

Kaja Kallas kaitseb oma rahandusministrit väidetega, et too olevat kohtu poolt õigeks mõistetud – kuid isegi sel juhul mängis Pentus-Rosimannus oma mõjuvõimuga, sest Väino Pentuse laenu pangadokumentides figureerib tema tütre kui riigikogulase nimi, ning mängus on ka oma mõju kasutanud abikaasa Rain Rosimannus. Kogu Autorollo haiseb siiani.

“Keit Pentus-Rosimannus koos oma abikaasa Rain Rosimannusega kutsusid appi advokaat Siim Roode, kes aitas Autorollo varast tühjaks kantida,” kirjutas Delfi veel 2015. aasta 6. juulil, lisades, et skandaal läks maksumaksjale maksma 325 000 eurot. Täna see enam ei loe ja meedia seda meelde ei tuleta.

Politoloog Martin Mölder ütles samas Delfile, et Autorollo jääb küll Keit Pentus-Rosimannuse pea kohale hõljuma, aga see on juba minevik ja madala lennuga teema. “Pealegi on kõrval erakond, kus on altkäemaksuna mängus miljon eurot, selle kõrval Autorollo kahvatub,” lisas ta.

Ärilehe ajakirjanik Siiri Liiva oli samuti üllatunud, et Keit Pentus-Rosimannus rahandusministriks sai, kuigi Andres Sutt või Maris Lauri oleksid tema arvates olnud valdkonna teadmiste poolest oluliselt võimekamad. “Tõenäoliselt viitab Pentus-Rosimannuse ametikoht tema väga suurele mõjule erakonnas, sest rahandusministri koht on väga suure mõjuvõimuga. Ju siis leiti teda ümbritsenud skandaalide juures siiski, et see pole siis nii suuroht ja mõjuvõim erakonnas kaalub mineviku üles,“ märkis Liiva.

Liiva on tõenäoliselt märki tabanud – kuigi mainekujunduslikult jäeti kõrvale tugevad ja mõjukad isiksused, kuid samas skandaalsed Reformierakonna tegelased nagu Jürgen Ligi, Hanno Pevkur, Kristen Michal ja Marko Mihkelson, siis Keit Pentus-Rosimannust lihtsalt ei lastud Autorollost hoolimata kõrvale jätta. Tagatuba suunas ta kõige tugevama EKRE ministri Martin Helme endisele töömaale, ülesandega neutraliseerida kõik, mida eelmine minister ära suutis teha – ja ta suutis väga palju.

Pentus-Rosimannus alustaski kohe rünnakuga – juba teisel tööpäeval teatas ta, et riigieelarves olevat miljonites sisustamata kärpeid. Võib eeldada, et nüüd järgnevad üha uued “avastused” sellest, kui kehva olevat riigi rahaline seis ja Reformierakond ajab kõik oma tulevased äpardused eelmise valitsuse rahanduspoliitika kaela. See protsess juba käib.

Pentus-Rosimannus teeb rahandusministeeriumis ilmselt kõik, et Martin Helmet seal enam tunda ei oleks ja ilmselt valatakse ka Reformierakonna ihumeedia seda mürki täis, kuidas eelmine minister olevat riigi tuksi keeranud. Kuigi Helme sammud olid riigile vägagi värskendavad.

Uus rahandusminister oli varem ka keskkonnaminister, kus ta eriti midagi ära teha ei suutnud, ja kui vabanes välisministri koht, läks naispoliitik “vastu uuele väljakutsele”, nagu ta tookord ütles. Ehk siis tüdinevad reformierakondlased ruttu ametitest ja otsivad uue, sest kõik nad on ju kümne ametiga Hunt Kriimsilmad.

Uues valitsuses aga on Keit Pentus-Rosimannus natsiideoloogia kandja, sest tõi “juudivaba” eeskujul käibesse mõiste “EKRE-vaba”.

Kaja Kallase valitsus uhkustab naisterohkusega – paraku on mõnedelgi naistel korruptiivne käitumine sama käpas kui sama valitsuskoalitsiooni meestel.