Kert Kingo: Eesti lasteaialaste kasutamine lõimumispoliitika tööriistana on laste õiguste vastane

Arvamus,
- Updated
©Erik Peinar/Riigikogu
Kert Kingo

Täna toimub riigikogu saalis Reformierakonna fraktsiooni esitatud eelnõu (Eesti alus- ja koolihariduse ühtseks ja eestikeelseks muutmiseks) hääletus. Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Kert Kingo kirjutab, et kuigi pealtnäha paistab kõnealune eelnõu õilis ja eesti keelt toetav, siis eelnõu sisse vaadates see seda tegelikult ei ole.

„Esiteks, praktikas tähendab see eesti- ja muu-(valdavalt vene) keelsete laste ühiseid koole ja klasse ning õppekavu, mis tähendab, et toimuks ühine õppetöö vene ja eesti keeles,“ kirjutab Kingo.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Teiseks näitab argielu, et kui klassis on rohkem kui 2-3 vene emakeelega last, siis räägivad nad omavahel ikkagi vene keeles. Seega kaob Kingo sõnul eesti rahvusest lastel koolis pikapeale eestikeelne keelekeskkond.

Kingo: „Eesti lapsed peaksid hakkama tegelema teist keelt rääkivate laste õpetamisega ehk sundintegreerimisega. See toimuks nende enda tegevuse ehk õppimise kõrvalt.“

Kooli ja õpetajate põhitegevus peaks Kingo sõnul olema ikkagi laste õpetamine, mitte sundintegreerimine.

„Kasutada eesti lasteaialapsi, kes alles ise peaksid oma emakeelt õppima, lõimumispoliitika tööriistana, on kuritegelik ja laste õiguste vastane tegevus, mis kahjustab nende arengut,“ lisas Kingo.

Kert Kingo ütles, et ühtsele eestikeelsele õppele üleminek oleks võimalik ainult juhul, kui vastavad ettevalmistused oleks tehtud – valmistatud ette õppematerjalid, õpikud ja samuti õpetajad, seda kõike ei ole aga tehtud.

Seetõttu pole rahvuskonservatiivid selle reformierakondlaste eelnõuga nõus ega hääleta selle poolt.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused