Kert Kingo: peaprokurör Andres Parmas vabastab prokuröre ametist valikuliselt

Arvamus,
©Uued Uudised
Kui EKRE prokuratuuri töö seaduslikkuse kahtluse alla pani, süüdistati teda justiitsüsteemi ründamises – nüüd aga selgub, et prokuratuuris ussitab ja veel kõvasti.

Riigikogu saadik ja jurist Kert Kingo kommenteerib uudist, et riigi peaprokurör Andres Parmas vabastas ametist kaks ringkonnaprokuröri, kes olevat väidetavalt takistanud menetlust ja sekkunud kolleegi töösse.

“Samal ajal ei ole riigi peaprokuröri Andres Parmase jaoks mingi probleem, et riigiprokuratuuri JUHTIVprokurör Taavi Pern on rikkunud seadusi ja on kohtu poolt taandatud menetlusest kuna:

• rikkus menetlusaluse isiku kaitseõigust ja survestas viimast;
• vassis kohtule arestimistaotluses sisaldunud eksimuse ümber;
• rikkus menetlusaluse isiku omandiõigust, s.o hoidis menetlustoimingute käigus menetlusaluselt isikult ära võetud sularaha, mille arestimise taotlust kohus ei rahuldanud ja mis kuulus koheselt isikule tagastamisele, oma valduses üle kahe kuu (sisuliselt omastas selleks perioodiks raha). /Harju mk 22.10.2021 otsus kohtuasjas nr 1-21-4033/

Samamoodi ei häiri riigi peaprokuröri Andres Parmast, et Riigikohus on tuvastanud riigiprokurör Vahur Verte tegevuses mitmeid menetlusõiguse rikkumisi nagu:

• käitus ebaausalt nii süüdistatavate kui ka eeluurimiskohtuniku suhtes;
• rikkus tunnistajate ütluste deponeerimisel (ülekuulamise salvestamine hilisemaks taasesitamiseks) menetlusaluse isiku kaitseõigust ning tema õigust ausale ja õiglasele kohtumenetlusele (oluline rikkumine!);
• kriminaalmenetlusõigust ja isiku põhiõigusi rikkudes sai ligipääsu isiku telefonis olevale teabele.
/Riigikohtu kriminaalkolleegiumi 14.06.2022 otsus asjas nr 1-20-1208/

Nende rikkumiste suhtes on peaprokurör Parmas millegipärast pime ja laseb seaduserikkujatest riigiprokuröridel seadusi rikkudes rahulikult edasi tegutseda!”

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused