Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kert Kingo: tippjuhtide ametikohti jagatakse ühtede ja samade inimeste ringis

-
25.08.2022
Kus asub bürokraatia kodu?
© Uued Uudised

EKRE Riigikogu saadik ja endine minister Kert Kingo toetab oma sotsiaalmeediapostituses Martin Helme poolt välja öeldud mõtet, et Oidsalu ja Marrani konflikt käsitleb sisuliselt süvariigi märatsemist.

“Kõrgemate riigiametnike määramise komisjon on tegelikkuses “oma” inimeste püünele aitamise ja seal hoidmise komisjon.

Tippjuhiks “sobivate” kandidaatide kohta on kindlaksmääratud nimekiri ja AINULT selle nimekirja piires ametikohtade jagamine toimubki. See, kuidas sinna nimekirja saab, on loomulikult läbipaistmatu, aga “teenete” ja “lojaalsuse” eest seda vastutasuks aeg-ajalt ikka laiendatakse. “Võõraste” sattumine nimekirja on haruldane.

Tippjuhtide ametikohti jagatakse ühtede ja samade inimeste ringi vahel. Kui keegi keerab mingi prohmaka kokku, siis liigutatakse see “tippjuht” lihtsalt järgmisele tasuvale kohale. “Omade” eest hoolitsetakse hästi!

Selle komisjoni esimees, riigisekretär Taimar Peterkop on silma jäänud sellega, et kui kellestki tülikast on vaja vabaneda või midagi on vaja kinni mätsida, siis moodustab ta Riigikantselei uurimiskomisjoni.

Nii tegi ta näiteks Mart Järvikust vabanemiseks listeeria juhtumi uurimiseks komisjoni ja Terviseameti külmlao fopaa kinni mätsimiseks külmladude juhtumi uurimiseks komisjoni.

Nende komisjonide koosseisud komplekteeritakse loomulikult omale sobivatest spetsialistidest, vastavalt soovitud eesmärgile.”