Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ivan Makarov: Keskerakond – kodumaised bolt-korobeinikud

-
28.02.2022
Ninasarvikulased ei toetanud laste tapmise peatamist. Jose Luis Lopez Galvani maal

Vene keeles on olemas üks huvitav arhailine sõna – „korobeinik“. Nii nimetati Vene impeeriumi läänepoolsemates kubermangudes pisikaupmehi, kes toimetasid oma kaupu ise kohale. Nendel olid kaasas koorest tehtud kotid, sealt ka nimi.

Meie tuntuim eesti korobeinik oli ilmselt kommersant Kippel, praegu on selleks boltid-woltid. Ehk enamasti muukeelsed inimesed, kel pole juuri, pole kodutunnet ja kes ei viitsi õiget tööd teha. Praegused keskerakondlased ongi nagu needsamad bolt-korobeinikud.

Venemaal astuvad inimesed aina valjemini Ukraina ründamise vastu, on kogutud kümneid tuhandeid allkirju, koos konkreetsete nimedega – oma nimekirju esitavad arstid, kirjastajad, teadlased, ajakirjanikud, päästjad.

Kõik nad teavad, et see on ohtlik – igaüht võidakse arreteerida ja süüdistada riigireetmises. Loomulikult köidavad kõige rohkem tähelepanu tuntud inimesed – kuulsad sportlased, näitlejad, muusikud, kirjanikud, ühiskonnategelased.

Selle taustal on üsna tähelepanuväärne, kuidas peavad ennast üleval meie keskerakonna poliitikud, keda siin Eestis ei ähvarda oht, et nende uksele hakkab prõmmima OMON või FSB.

Nagu teada, ei toetanud tervelt kümme keskerakonna fraktsiooni liiget riigikogu avaldust „Venemaa Föderatsiooni agressioonist Ukraina vastu” – need on Natalia MalleusIgor Kravtšenko, Oudekki LooneMihhail StalnuhhinMaria Jufereva-SkuratovskiDmitri DmitrijevAndrei KorobeinikMartin RepinskiSiret Kotka ja Mailis Reps.

Nad ei toetanud protesti suveräänse riigi ründamise vastu teise maa sõjaväe ja terroristlike diversioonigruppide poolt. Linnade pommitamine, inimeste jaoks eluliselt vajaliku infrastruktuuri õhkimine, blokaad, laste tapmine – ülalmainitud keskerakondlased ei soovinud ühineda oma parlamendi sooviga, et ukrainlaste tapmine ja nende riigi hävitamine lõppeks.

Nad sisuliselt toetasid vene sõjalaeva, mis ukrainlaste Ussisaart ründas. Seepärast võiks Ukrainat vähemalt sõnades toetav Jüri Ratas öelda neile seda, mida ütlesid ukraina piirivalvurid ja kordasid seejärel sajad tuhanded erinevast rahvusest inimesed: „vene sõjalaev, käi n…i!“ Aga selle ütlemiseks peab ikka mees olema.

Eemaletõukav on ka see, et näiteks Jufereva-Skuratovski ja Korobeinik ilmusid pärast seda Vabaduse väljakul toimunud meeleavaldusele Ukraina toetuseks nagu õiged inimesed. Mis küll toimub nende hinges ja peas? Kas mõiste „keskerakondlane“ on muutumas teisest rahvusest liikmete puhul diagnoosiks, tühjade südamete sünonüümiks, metsa poole vaatamise garantiiks?

Virumaa Teataja kirjutab: „Viru-Nigula vallavolikogu liige, keskerakondlane Jelena Fjodorova: Ukraina Reich tuleb ajada punkrisse ja sealt välja kõrvetada.“ See tekitab praegu nördimust sotsiaalvõrgustikes, aga mille poolest erinevad sellest naisest need kümme keskerakondlast, tema parteikaaslast? Nad lihtsalt ei ole nii avameelsed, muud midagi.

Andrei Korobeiniku puhul aga on tekkinud nüüd üsna pikantne situatsioon: ta küll loobus toetamast Riigikogu protesti sõja vastu, aga juba jälle oodatakse temalt analoogse avaldusega liitumist. Ja oodatakse seekord Venemaal!

Nagu teada, on Korobeinik tuntud staažikas mälumängur, legendaarse Venemaa telemängu „Kes? Kus? Millal?“ üks püsiosalejatest. Ja nüüd seesama vene klubi „Kes? Kus? Millal?“ kogub allkirju Ukraina sõja kohese lõpetamise poolt.

Kuulsate asjatundjate üleskutse on internetis juba blokeeritud, aga Ehho Moskvõ jõudis selle ära kopeerida siis, kui see oli kogunud üle 900 allkirja.

„Meie, kogu maailma intellektuaalmängudest osalejad, jälgime õudusega toimuvat katastroofi: Vene Föderatsiooni sõjaväe sissetungi Ukraina territooriumile.

Me oleme alati olnud uhked selle üle, et meie mängud ühendavad erinevate riikide inimesi. Isegi viimastel aastatel, mis olid üsna keerulised, viisid korraldajad Ukrainast ja Venemaalt koos läbi turniire, ja paljudes meeskondades mängisid koos Venemaa ja Ukraina asjatundjad.

Selleks, et vastata küsimustele, on vajalik loogika, aga loogika toetub alati faktidele. Me näeme: see, mis praegu toimub, on täiemahuline sõda, mida on alustatud ühepoolses korras ja millel pole mitte mingeid õigustusi. See sõda viis kõigest mõne päevaga humanitaarkatastroofini, mis mõjutab kõige raskemal moel Ukraina, Venemaa ja Valgevene elanike tulevikku. Ja see sõda võib viia kõige suurema katastroofini kogu inimkonna ajaloo jooksul.

Me kutsume Venemaa Föderatsiooni juhtkonda peatada viivitamatult tuli ja viia sõjavägi tagasi oma riigi territooriumile.“

Tõenäoliselt ei kirjuta Korobeinik alla ka sellele üleskutsele.

See on nagu kogu keskerakonnaga: ise ei liha ega kala, aga see-eest kõikesööja.

Ivan Makarov

samal teemal: https://objektiiv.ee/ivan-makarov-eesti-demokraatia-surnud-hinged/