Kiri Kallasele: Olete ajanud oma asju rahapaja ja hüvede ümber

Arvamus,
©Scanpix
Kaja Kallas

Argo Pungas kirjutas Reformierakonna esimehe Kaja Kallase Facebooki lehele, et ta tuleks mõistusele ja ootaks oma aega, mitte ei peksaks poliitilisi oponente pidevalt allapoole vööd.

Argo Pungas: „Austatud Kaja Kallas ja reformierakondlased. Ma ei pea ennast rumalaks inimeseks ja mul on väga palju tuttavaid, pean just äriinimesi silmas, kes suhtlevad teie prominentsete erakondlastega, ja mul on mingil määral seetõttu olemas teave ja ettekujutus, mis toimus teie 17 aastase valitsemise ajal ja jooksul. Vast nõustute oma sisimas ka ise, et paratamatult, loogiliselt on teil tekkinud nn toitumisahel, et 17 aasta jooksul kasvas üles mitu põlvkonda, kes ei oskagi näha muud, kui teid Eesti riigi eesotsas. Olete targalt ajanud oma asja, rahapaja ja hüvede ümber koondanud hariduse saanud, headel töökohtadel ja hea välimusega inimesi, kellest on saanud siis kogu rahvale nagu midagi iidoli-eeskuju taolist ja sellise staatuse poole pürgimine oleks juba nagu iseenesest mõistetav.

Paraku loetakse seda aga Esimeseks Eestiks ja ei hakka siinkohal seda lahti seletama, te teate seda kõik isegi, mida see tähendab. Aga teil tuleks aru saada mõnest asjast: demokraatia on see, kui teised saavad samuti valitseda ja teie soov olla alati ja igavesti valitsejad on teatavasti diktatuur. Teie erakond ei sümpatiseeri mulle absoluutselt, sest minu jaoks on Reformierakonna vundament rajatud VEB fondist 20 miljonile eurole ja ma ei saa kuidagi tunnustada sellist erakonda, kes on rajatud kõiki maffia reegleid järgides. Ometi kannatasin ma vaikselt 17 aastat ja ootasin seda päeva, kui ka teised erakonnad pääseksid riiki juhtima.

Opositsioonierakonna poolt on mõistetav see tusk ja viha, aga üldises plaanis on see Eestile hea ja kindlasti saate kunagi jälle võimule, sest nii ongi õige ja demokraatlik. Ma väga palun, et te austaksite ka neid sadat tuhat eestimaalast, kes usaldasid EKRE-t ja usaldaksite neid paarisada tuhat eestimaalast, kes usaldasid Keskerakonda, ka meie oleme inimesed, ka meie oleme eestimaalased, ka meil on omad õigused ja ka meil on omad seisukohad ja unistused. Kas tõesti on raske olla neli aastat opositsioonis ja teha tööd selle nimel, et edaspidi veel paremini panustada meie riigi õitsenguks. Te ei suutnud Eestit viia viie rikkama riigi hulka, nagu lubasite, tegelikult oleme ikkagi EU autsaiderid, kes täna peavad koogutama Euroopa suunas ja aluma almusi, laske seda siis proovida teha teistel.

Majandusliku haridusega inimesena ei mõista ma, kuidas “nii targad inimesed” ei suuda 17 aasta jooksul viia 1,3 miljoni inimesega riiki haljale oksale, tegemist pole linnaga, vaid riigiga, kelle on võimalik läbi seaduste luua võimalusi heaolu sissetoomiseks, aga teie juhtimise all on loodud seadusi, et rahvalt viimane kui penn kätte saada, mõtlemata selle peale, et ennem peaks rahvas nagu teenima (selleks lasite üle saja tuhande noorel töövõimelisel inimesel minna naaberriikidesse raha teenima, suutmata inimestele luua samaväärset sissetulekut omas riigis).

Te ei saanud hakkama, oleme ausad, aga vastupidi, täna häbistate meid terve maailma ees valetamise ja siltide külge kleepimisega, ja siis omakorda karjute kui ratal, et meie peale vaadatakse viltu. Palun, jääge väärikaks ja oodake viisakalt oma uut aega, ehk olete siis õppinud möödalaskmistest, aga kohutav on vaadata, kui alatult ja valelikult, omakasupüüdlikult oponente allapoole vööd peksate, ometi oleme kõik üks väike rahvas ja peaksime kokku hoidma. Tulge mõistusele, palun!”

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused