( : ) kivisildnik: Alandatud heterod, paganad ja loogikud

Arvamus,
- Updated
©(:)kivisildniku Facebook
(:) kivisildnik

Koolipapa Toomas Jürgenstein on ERRi soistel madalikel teinud head tööd abielu, referendumi, jumala, tõe ja paganluse mõistete ähmastamiseks. Kaitsku Allah tema õpilasi ja parteikaaslasi lugupeetava avaldustesse süvenemise eest.

On vaja seninägematut mõttejulgust ja fantaasiat, et jõuda oma arutlustes tulemuseni, mille kohaselt abielureferendum on paganlik ja seetõttu hukkamõistu vääriv. Ohohooo! Nii on, meil on riik kirikust lahutatud ja kõik riiklik on kas ateistlik, paganlik või kaldub liitlaste tuules häbenematult satanismi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Paganlus ei ole keelatud, pealegi olid meie esivanemad paganad ja paganlus on mulle just seepärast südamelähedane. Taara avita! Laula, laula, pappi! Rahvalaulud on paganlikud, nagu ka rahvakalender, võtame või jõulud: sisult sügavalt okultne ja paganlik rituaal, olude sunnil kaetud kristliku maskeeringuga.

Meie lasteaiad on paganlikud, kaubamajad on paganlikud, parklad on paganlikud ja prügivedu on ka paganlik. Meelelahutustööstusest ma üldse ei räägi, inimesed on ka suurelt osast püsti paganad – ja kui nad üldse midagi usuvad, siis vaime, puuembamist ja astroloogiat.

Ühesõnaga, kui meil on paganlik meelsus, paganlik ajalugu, paganlik kratitegemise kultuur ja paganlik abielureferendum, siis on ju kõik hästi. Paremat ei oska tahtagi, kui demokraatlik asjaajamine kristlik-sotsialistlikule vähemusele ei sobi, siis on neil muidugi õigus valusat vingatsit lasta.

Samas on koolipapa jutul ka iva sees, Leszek Kolakowski on suurepärane autor ja tema “Naeruvääristatud Jeesust” tuleb tungivalt soovitada. Kahjuks on tegu katoliiklase ja küünikuga, keda ükski vesiste silmadega luterlane ei tohiks isegi mitte puudutada. Võib külge jääda.

Mis teha, et meil pole luterlikku paavsti, ja paistab, et köster koolmeistrite ringkondades ei leidu ühtki luterlikku autoriteeti, kellele viidata. Ma soovitan hädalistele Uku Masingut, see kasimata suuga ja kibestunud vanamees on pea kõige kohta midagi halba ütelnud, ainult loe ja tsiteeri.

Vähemasti eurooplaste ja naiste mõnitamises ei leidu vanameistrile vastast. Kellele Uku Masingu looming ei ole tuttav, võiks alustada veerimist “Keelest ja meelest. Taevapõdra rahvaste meelest ehk juttu boreaalsest hoiakust”, ülimalt pahatahtlik, õel ja vaimukas, siit leiab sada malakat oma poliitiliste vastaste materdamiseks.

Kuid tulen korraks veel koolipapa originaalsete mõtteavalduste juurde, kahju on sellest prügimäest lahkuda. Toomase kirjutises on avalikõiguslikule meediale ebatavalist intellektuaalset kirge. Ei mölise niisama, vaid viitab elegantselt klassikale, piiblist ei piisa, on vaja midagi erutavamat.

Samas ei taha ka auväärset pedagoogi ja tema õpilasi väärtkirjanduse osas kuivale jätta, julgen soovitada ka Aleister Crowley loominguga tutvuda, see must maag pole luterlusest nii kaugel kui katoliiklane Kolakowski. Muide, katoliiklikus Itaalias peetakse luterlasi satanistideks, miks mitte hingesugulasi lugeda. Eriti neid lasteohverdamise, narko ja orgiakohti.

Crowley peaks olema iga progressiivse kodaniku esimene valik, nii oma kireva eluloo kui jätkuva mõju tõttu nii liitlaste eliidile, massikultuurile kui ka vaimsete huvidega kriminaalidele. Kõik on lubatud, tee mis tahad, lihtsalt mõistetav filosoofia. Ei ole suuremat liberaali, inimõiguslast ja homoseksuaali kui Aleister, oi siit saab valusaid mõtteteri ERRi pilduda.

Vaevalt, mul õnnestub kristlikku sotsialismi Kolakowski lugemisest võõrutada, aga lihtsalt mõned tekstinäited Crowley mahukast loomingust: “Tavamoraal on tavalistele inimestele.” Nagu ka “Õnn peitub inimeses eneses ja kokaiiniga saab selle kätte.” Või “Allumatus on rõõmu ammendamatu allikas.” Ja nii edasi ja nii edasi.

Toomasel on vähemalt kaks head ideed, esiteks: “Kirikute sees on dialoogid ja arutelud abielu teemadel ülimalt loomulikud ja vajalikud.” Sügavmõtteline tähelepanek, huvitav, kas arutlused verejoomise, allumatuse, kokaiini ja lastepilastamise küsimuses on kirikus samuti teretulnud. Sotsialistlikus kirikus võiksid olla, isegi peaksid olema.

Ja teiseks: “… pooliku tõe esitamine pole kindlasti kristlik väärtus.” Selle peale ma palun esitada ammendav nimekiri 100% tõde edastavatest ja edastanud kristlikest autoritest, nii eesti omadest kui muudest. Puhas tõde on alati abiks, minu hing kisendab selle kange kraami järele nagu hirv, kellel on paha olla.

Ma saan aru, et igal paganal, heteroseksuaalil ja loogiliselt mõtleval inimesel on valus ja piinlik Toomase lugu lugeda – alandab ja solvab. Aga eks me oleme sellega harjunud, lihtsalt see paganluse hukkamõistmine on uus asi ja ei mahu nagu hästi liberaalsesse filosoofilisse süsteemi.

Konservatiivid, heterod ja loogikud saavad pidevalt, nii et suled sahisevad, paganate alandamine on uus asi. Olgu siis nii, islam hea, feminism hea, laste soomuutmine hea, homoseksualism kohe väga hea, aga paganlus on paha ja tuleb otsustavalt hukka mõista.

Vahelduseks on selline uudne hukkamõistmise vaatenurk isegi kosutav. See tavajora on ammu ära tüüdanud, muudkui tagurlane ja tagurlane, vihkaja ja putinist, Trumpi alatu käsilane – igav. See paganluse süü on ikka hoopis teine tubakas, nagu kärts värsket peeru lämbujale.

( : ) kivisildnik
18.09.2020
Pärnus, turismivabas kvaliteetses elukeskkonnas

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused