Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

( : ) kivisildnik: Elektritool ja gaasikamber jäävad minevikku

-
08.01.2022
(:) kivisildnik

Mõned paranoilised kodanikud on muutunud ärevaks seoses riikliku käeraudade hankega. Muretsemiseks pole siiski kõige vähematki põhjust, ehkki tampoonihunta on soetamas 1,25 miljoni eest hügieenilisi ühekordseks kasutamiseks mõeldud käeraudu ja ökoloogilisi rauast mahekäeraudu, võime me oma tuleviku suhtes olla rahulikud.

Ühekordsed käerauad on mugavad ja ei levita nakkusi, klassikalised ahelad aga säästavad loodust ja vähendavad vangide ökoloogilist jalajälge. Pealegi pole mingit põhjust arvata, et käeraudade hulgiost tooks mingil kombel kaasa massilised arreteerimised. Milleks sellised alusetud kahtlustused?

Tegu võib olla täiesti tavalise korruptsiooni või rahapesuga või siis lollusega, mis on kõige tõenäolisem. Ja kui mingi arusaamatuse tõttu ongi vaja korraga kümneid või sadu tuhandeid inimesi vangistada, siis on kindlasti tegu halbade inimestega – natside, katoliiklaste, heteroseksuaalide või tasuta tervist eitavate rikkuritega.

Mõistagi võib esineda üksikuid arusaamatusi ja teid siiski pannakse kinni. Ka jõu- ja ilustruktuurid võivad eksida. Tühiasi, energiakandjate hinnad on nii metsikult tõusnud, et elektritooli või gaasikambrit karta pole küll tarvis. Jäägem ikka realistideks, popsimentaliteedist lummatud hunta ei kuluta teie peale poolt megavattigi.

Kui Eesti riigis oleks kuskil mõni vallaline megavatt, siis oleks see juba ammu tuuri pandud. Selles mõttes on ka alusetult kongi topitutel väga turvaline istuda. Pole vaja midagi karta ega vaevata pead insenertehniliste põgenemisplaanidega. Teid lihtsalt varastatakse kuskilt koonduslaagri nurgast ära ja kogu moos.

Võib muidugi juhtuda, et just teid ei varastata. Kõik vahialused on juba hõlma all laiali kantud, aga teise jalutate üksi inimtühjas surmalaagris ringi nagu Hamleti isa vaim. Tõenäoline, aga ega varas ei ole ka päris pooletoobine, kui kõik teised on leidnud endale uue omaniku ja teid ei taha keegi, siis on sellel põhjus. Ja see põhjus on siililegi selge, teil pole lihtsalt mingit väärtust.

Nõudmise ja pakkumise vahekord, vaba turumajanduse nähtamatu käsi jne. Mart Laargi või selle teile kahe minutiga ära seletada. Istud siis üksi traadi taga, kui halb see ikka olla saab? Söögivarud teed valvuritega pooleks ja jääb ülegi. Peldikut koristad ainult enda järelt, magad au-naril.

Ja keegi ei puutu sind sõrmeotsagagi, juhul kui peaksid hukkuma, kaotab ju kogu personal töö. Vajadusel leitakse sulle kindlasti ka aspiriini ning pannakse kael lahasesse. Inimesed vaatavad õudusfilme ja hakkavad siis igasugu asju välja mõtlema. Meil ei ole ju siiski Kasahhi Rahvademokraatlik Vabariik, siin on mõõdukalt täieline euroliit.

Ma ei ütle muidugi ühtegi halba sõna kasahhi rahva ega nende demokraatlikult valitud gaasihindade kohta. Fakt on aga see, et tegu on madala kultuuritasemega, vaesevõitu maainimestega, seega seltskond midagi meie ekreiitide taolist. Maksa oma arved ära nagu tsiviliseeritud inimene ja ära halise. Täitsa piinlik on seda korralagedust vaadata. Mida siis Kasahstani kondoomihuntale üldse ette heita on? Mitte midagi, kõik on nagu meil või ainult natukene demokraatlikum.

Nur-Sultani arengud inspireerivad mind kui poeeti, viimasel ajal on matuserõõmude kõrval jäänud vähe aega loominguks ja luuleliseks eneseväljenduseks. Ei tahagi nagu enam kogu sellest liigsuremusest ja tasuta tervisest värsse treida, haikukogu “( : ) sure koer” ongi jäänud ainsaks sellel kuul kirjutatud raamatuks.

Ent Kasahstani Julgeolekunõukogu, Kasahstani Rahvusliku Julgeoleku Komitee, Presidendi Kaitseteenistuse ja rahvusvaheliste rahuvalvajate ühiste jõupingtustega inspireeriti mind taas otse kosmiliselt ning mul ei jäänud muud võimalust kui raiuda raamatusse järgmised read:

( : )

kadak
põõsa
juure all

kasahhil
ühishaud
sügaval

07.01.2022

Hea, et meil on täielikult tsiviliseeritud ja pooleldi kirjaoskaja rahvas, kes mingeid võimu- ja mõistusevastaseid tegusid ei ole üldse võimeline korda saatma. Meil on väga kõrge kultuur ja kui laiadele massidele elektri- või gaasihind ei maitse, siis kogunetakse rahumeelselt laulukaare alla ja anutakse üheskoos ja kooris väga austatud Kaja Kallaselt almust.

Kerjamispaberite vormistamiseks kahjuks puudub enamikul funktsionaalne kirjaoskus. Ma arvan ka, et parem müüa elektriarve tasumiseks neer, kui sattuda ebasoosingusse mingi mannergukolistamise, lõugade laiutamise või plakatiga vehkimise pärast. Pole vaja oma elu ära rikkuda, parem vaikselt hambaid kiristada ja ühe neeruga edasi põksuda.

Ega siis ilmaasjata sellele kurjale Elvis Brauerile krimiasja kaela ei tõmmatud ja turvaarvet selga ei löödud. See on selleks, et sa maksaksid arveid, ei kobiseks ja süstiksid ja kannaksid maski ja teeksid kõike sitta, mis kästakse, sest muidu ootab sind Elvise kurb saatus. Kas sa tahad kannatada nagu Elvis? Ei taha.

Klassikalises kirjanduses nimetatakse Elvise juhtumit surnud varese ülesriputamiseks. Teiste vareste hirmuks, et kõik teaksid, mis neid ees ootab, kui vastu hakkavad, põhiseadusega vehivad ja ei mõtle oma laste ja neerude peale. Ma loodan, et sõnum jõudis kohale, ja kui sõnum ei jõua kohale, siis jõuavad kohale rahvusvahelised rahuvalvajad ja seda sinu neerud ja lapsed enam välja ei kannata. Fakt.

Kes sündind roomama, peab seda õppima, olen ma kusagil öelnud. Elukestev õpe nagu selgub. Kuid ma tahaksin enne riigikogu valimiste juurde jõudmist jagada ühte head ideed. Tegin just Pärnu linna volikogus eelarve parandusettepaneku, mille mõte oli ehitamata jäänud silla asemele püstitada koroona piirangute ohvrite ja vaktsiiniohvrite mälestussammas.

Idee tekitas elevust, aga ei leidnud linnavalitsuse toetust, varastage see mõte mult ära ja tehke see ausammas ükskõik kuhu, kui Pärnu satraabid ei hooli eludest, oma linna mainest ega üldse mitte millestki. Näidake, et keegi kuskil veel tegelikult ka hoolib, väärtustab inimelu ja austab hukkunute kannatusi. Tehke seda, ma õnnistan teid.

Ühesõnaga, kui te arvate, et käerauad ei ole parim investeering, et elektriarve võiks olla selline, nagu ta ikka on olnud või väiksem ja et massimõrva ohvrid väärivad suurejoonelist mälestusmärki, siis valige Sven Sildnik riigikokku. Vali elu!

( : ) kivisildnik
Pärnus 07.01.2022