Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

( : ) kivisildnik koroonaviirusest: reaalse ohu varjamine on võrdne mõrvaga

15.02.2020
(:) kivisildnik

Ma ei tahaks olla pealetükkiv, rääkides taas ilmselt ainult mulle kordamineval koroonaviiruse teemal. Meie peavoolumeedias oli enam-vähem nädalane viiruseuudiste auk, ERR näitas hommikul aina kasvavad laibanumbrid ette, olles kommentaaridega ülimalt minimalistlik, lisaks tulid siiski mõned uudised nakatunud kruiisilaevast ja ärajäänud messidest. EPL keskendus olulisematele teemadele, kuid leidis Pakosta isikus siiski võimaluse viiruseohuga seoses üht nn rassistlikku hambaarsti alandada.

Ma kõiki väljaandeid ei jälgi, olen keskendunud kõige põlatumatele paariakanalitele nagu InfoWars, TruNews jms, õigeusklikul kultuurmarksistil hakkab juba neid nimesid kuuldes sees keerama. Tõsi on aga see, et tänaseks räägivad alternatiivmeedia juttu juba ka vasakliberaalsed meediagigandid nagu Bloomberg, kes ei hoia ennast vaos ja lubab kindlalt ning tippteadusele toetudes, et varsti nakatub kaks kolmandikku meie planeedi elanikkonnast.

Bloombergi meelemuutus ei olnud juhuslik. Neljapäeva tegi Hiina ametlik laibaloend järsu hüppe ülespoole, ühe päevaga lisandus ligikaudu 15 000 uut haiget ning kakspoolsada värsket laipa. Enne seda oli tervishoiuorganisatsioon WHO kutsunud riike üles silmi avama ja nägema koroonaviiruses vaenlast number üks, mis jõuab igasse riiki. Ameerika sõjavägi sai korralduse valmistuda pandeemiaks ühendriikides.

Mõistagi jäi EPL kodanik Parise isikus kangekaelselt kindlaks viiruse ohutuse ideele ning avaldas intervjuu asjatundjaga, kelle väitel “uus tõbi ei tundu olevat eriti nakkav ega surmavgi” ning eraldi loos naeruvääristati viirust kartvat veidrikust lõunaeestlast, järgmisel päeval soovitab EPL küll käsi pesta, kuid pigem gripi vältimiseks. Eks ta ole.

Postimees tundub meie meediahiidudest ainsana viiruse pärast mures olevat, viimastel päevadel on ilmunud üle tosina loo, ja need ei räägi sugugi viirusega lähemalt või kaugemalt seotud üksikjuhtumitest nagu kruiisilaevad, vaid ka hüppelisest nakatanute ja surnute kasvust ja seda koguni pealkirjas. Leidub ka Bloombergi stiilis pessimistlikku, ent argumenteeritud tulevikku vaatamist.

WHO võib olla kari müüdavaid bürokraate, Ameerika sõjavägi liiga paranoiline ja hiinlased lihtsalt lollakad, sest panid ilmaasjata 250 miljonit inimest garantiini ja sulgesid muude linnade hulgas kogemata ka Pekingi, mida nad drakooniliste meetmetega siiani olid üritanud päästa, kõik võib olla. Aga seda, et EPL kodanik Parise isikus on see ainus selgepilguline olend planeedil, seda ma ei usu tappes ka. Ehkki lõpp võib seekord olla oodatust tunduvalt lähemal.

Teen lühikokkuvõtte oma meediakogemusest tapjaviiruse kohta lugedes: kõigepealt jõuavad teemani ja tabavad trendi vandenõuteoreetikud ja natsid, nad kaevavad välja meediast pagendatud biorelvaeksperdid ja igasugused vastikud pealtnägijad nagu tegi Alex Jones ning maalivad värve kokku hoidmata kirka pildi maapealsest põrgust. Nende järel hakkavad uluma sõjaväelased, geeniväänajad ja muud eksperdid. Ega neid keegi alguses muidugi ei kuula, lähevad külahullude ette.

Siis kui laibakuhi silmapiiri varjutama hakkab ja probleemi enam kuidagi eitada ei saa, haarab toru ka konservatiivsem meedia, aga kuna seda pole palju, siis jääb kõik sinna kus ta on. Kui veab, siis on presidendiks kandideeriv, ent rassistlikke fakte edastanud ja seejärel ebasoosingusse sattunud vasakmogul Bloomberg sedavõrd meeleheitel, et on nõus tõe välja käristama. Ja nüüd võtab toru ka Postimees, madalama taseme vasakklounid kütavad suunurgad vahus oma surmakultuslikku jura edasi.

Me ei tea täna, kas tegu on juba pandeemiaga, aga me saame seda varsti teada, igal pool maailmas ei ole võimalik numbreid nii kenasti nullist kaheksaks keerata nagu Hiinas. Kui inimesed Eestis massiliselt surema hakkavad, siis võib seda ehk teatava viivitusega ka EPL-i veergudelt lugeda. ERR kirjutab kindlasti ka mõnest ärajäänud kohalikust messist.

Ma tahan öelda seda, et meil avaneb lähitulevikus võimalus eraldada meediasõklad teradest. Asja muudab eriti pikantseks asjaolu, et pandeemia ohu varjamine võrdub inimeste elude ohtu seadmisega. Asi ei ole massimõrvast kuigi kaugel. Paanika paanikas, kui inimesed ka ostavad apteegid C-vitamiinist ja maskidest tühjaks, see on esiteks majandustõus ja kui keegi vitamiinid lõpuks ka ära sööb, võib sellest hea õnne korral kasugi tõusta.

Kui aga ekspertidel on õigus ja tõesti nakatub kaks kolmandikku elanikkonnast, on see ka Eesti üksikuid asukaid arvestades päris suur arv, täpsemalt 860 000. Oleneb nüüd sellest, kui palju ära surevad, Hiina ametlikud andmed oli kuskil 15-17%. Oleme optimistid ja piirdume 10%-ga. Peast arvutades saame tulemuseks 86 000, pole mõtet pilli lõhki ajada, traagikat on kõik aia ääred täis ka, siis kui kaotame elavjõus ainult 2-3%.

Ütleme nüüd, et teadlastel, sõjaväelastel ja vandenõulastel on õigus ja meil on reaalne oht kaotada Narva ja Pärnu täis inimesi, Elva ja Mõisaküla veel pealekauba? Aga kui olukord väljub kontrolli alt ja mõne kuuga läheb parematele jahimaadele Tartu linna jagu inimesi, muude hulgas ka arvukalt väga austatud vasakkõlupäid nagu ka Müürilehe toimetus?

Ma ei tahaks olla nende tüüpide nahas, kes lasid asja nii hulluks minna ega andnud inimestele isegi teoreetilist võimalust ennast ja oma peret kaitsta. Kellelegi aga meeldis kangesti valetada. Minu jaoks on reaalse ohu varjamine võrdne mõrvaga. Pole tähtis, kas eluliselt tähtsat tõde varjatakse majandusliku kasu saamiseks, loomalikust hirmust, nappide vaimsete võimete tõttu, surmakultuse inimvaenulikust õpetusest lähtuvalt või lihtsalt nurjunud eluvormi pimedast vihast kõigi ja kõige vastu.

Tulemus on igal juhul üks ja seesama, tagasihoidlikult 86 000 surnud inimest ühe väikesel paljukannatanud maal. Me oleme olukorras, kus valedel on väga ränk hind. Sõna otseses mõttes laibad on taga. Kõige rohkem muretsen ma aga lumehelbekeste pärast, peldikupaber saab otsa, lemmikvein saab otsa, brasiilia hõrk ökokohv saab ka otsa. Kõik saab otsa. Ja võib-olla pannakse ka Feministeerium kinni, sest kõik pannakse kinni.

Mõeldagi ei taha.

(:)kivisildnik
14.02.2020
Marathokamposes, vandenõulaste eriülesandega