Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

(:) Kivisildnik: lillaroosa okultism valimisaates, jälk

-
22.09.2016
presidendikandidaadid

Olen tolgustest väsinud. Lurjuseid, seapeete ja molkuseid on alati olnud aga nende kvaliteet on viimasel ajal kõvasti kukkunud. Uroodidega on midagi juhtunud, üht ja sama valet kedratakse ilmlõpmata, seda isegi ei varieerita, tõsta siis vähemalt sõnad lauses ümber, kui mõtet ei tule, tühi lootus.

See võib muidugi olla kaasaegse dementse muusika nüristav mõju. Uus põlvkond poliitikuid on toonud kaasa seninägematu dekadentsi ja loomastumise. Kõik see torkas mulle valusalt silma, kui eile üle tüki aja telekast valimisaadet vaatasin.

Rõhutan, et ma ei vaata telekat ja ei soovita seda kellelgi ilma tungiva põhjuseta teha. Ma olen vaadanud viimastel kuudel telekat kaks korda, esiteks selleks, et oma silmaga veenduda milline kõnts on saade Evelin – see oli tõesti haruldane saast, üle 10 minuti ei kannatanud. Teine kord oli juba mainitud valimissajoob, viskasin selle loo kirjutamise tarbeks pilgu peale.

Väga piinlik. Saade oli erris, suure tähega kirjutamiseks pole mingit põhjus, saade oli väiklane nagu alati erri poliitikasaated. Tühi plära nagu ikka, noorem Helme sai vahel sõna aga liiga vähe, et saate kvaliteeti tõsta. Mida inimesed sellisest jamast leiavad? Toon ühe konkreetse näite.

Sama ajal kui eer näitas saadet, oli nende koduleheküljel küsitlus, keda sina presidendiks valiksid kui oleksid valijamees: Reps 1%, Nestor 2%, Jõks 5%, Kallas 9%, Kaljurand 11% ja Helme 78%. Küsitlusele oli vastanud ligi 6000 inimest. Enne saadet vaatasin erri populaarsustabeli üle ja ei üllatunud, enamus sarnaseid küsitlusi, annavad EKREle või Helmele suure edumaa. Küsitlusfirmade tulemused jätame kõrvale, neile makstakse ja nemad osutavad teenust.

Oluline on siin see, et enne saadet ütleb err mulle kuue tuhande inimese arvamusele toetused, et Helme on kuu-seitse korda populaarsem kui autorollo ja veb fondi kandidaadid. Siis kuulan ma saadet ja mingid veidrikud räägivad seal sellest, et säästumerkel on rahva lemmik ja kõige populaarsemad on autoroll ja veb. Uskumatu!

Milline rahvas moodustab eesti elanikkonast 11%, et saaks öelda – säästumerkel on rahva lemmik. Eestlasi on rohkem, ka venelasi on rohkem, kas jutt käib ukrainlastest? Aru ei saa ja ei tahagi saada, miks nüüd järsku on ukrainlased nii olulised, et eestlased ja venelased tuleb rehkendusest välja jätta? Kui see pole diskrimineerimine rahvustunnuse alusel, mis see siis on?

Olgu pealegi, armastavad ukrainlasi ja ei saa ilma nendeta elada, numbreid ka hästi ei tunne aga midagi tahaks kangesti rääkida. Soovitan rääkida anekdoote, jalgpallist, ilmast ja sellest, kui nõme on saade Evelin, see huvitab laiu masse ja tagab edu mistahes valijate ja meeste juures.  Kuid läheme totrusega lõpuni.

Teemaks võeti presidendi otsevalimised, küll siis läks keerutamiseks ja halamiseks, eriti naljakad olid sotsid ja liberid, aga ega isamaalised klounid ka alla ei jäänud, kesikud ja konservatiivid olid poolt, muud keerutasid aga sotsid ja liberid olid vastu. Nende loogika oli see, et rahvas valib ikka valijamehed ja rahvas valib ikka riigikogu ja kui rahvas juba midagi kuskile on valinud, siis rohkem enam ei jõua, ja küll see rahva mõju ikka kohale jõuab ka.

See usk raha mõju kohale jõudmisse ilma valimisteta ja muid asju valides oli kõva, et mul jäi juba mulje, et need tuleks üldse ära unustada. See rahva mõju on nii maagiline ja lummav, et see mõjub kohe nii et on mõjutud ja enamgi veel. Selline loogika, ühesõnaga ei mingit loogikat, pigem müstika ja okultism. Mõju ilma tegutsemiseta – see on maagia nagu me hästi teeme. Nõidus. Kui meie valimissüsteem on rajatud maagiale ja rahva üleloomulikule mõjule, siis küll. Aga ikkgi.

Rahva maagiline mõju millegi pärast ei ulatu ei meediasse (kui onlain küsitlused välja arvata), ei ulatu küsitlusfirmadesse, riigikokku ja ma natuke kardan, et ei ulatu ka kõigi valijameesteni aga see selgub peagi. Ma räägin sellest, et kui erri küsitlus näitab Helmele 67% rahva toetust aga riigikogus ma seda rahva mõju ei näe, sest kui rahva müstiline vägi mõjuks, siis oleks Helme juba president. Suutsite mu mõttekäiku jälgida?

Kordan sotside ja liberite mõttekäiku: presidenti pole vaja otse valida, sest rahva maagiline vägi mõjutab riigikogu ja valijamehi ning rahva tahe saab ellu viidud niikuinii. Samas erri küsitlus näitab 67% rahva tahet Helme suunal. Helme suunal aga vastavaid arenguid riigikogus ei ole võimalik tuvastada. Seda vastuolu keegi mulle ei seletanud ja ma panin teleka kinni. Igav ja vastik, sama haige joru ilma mingi vahelduseta. Jälk.

Kokkuvõtteks: Nägin oma silmaga põhiseaduse vastast tegevust, rahvas kui kõrgema võimu kandja oli alandatud mingi müstilise väe kandjaks, kusjuures oli näha, et see müstiline vägi ei tööta. Nõiasaates selliste olematute võimetega kaugele ei jõua.

(:)kivisildnik

Äärekosmos 22.09.2016