( : ) kivisildnik: Miks ma sinu ees ei põlvita, lontrus

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Meeleavaldus Minneapolises.

Me elame hullumeelsel ajal, usumäratsemise pöörises, vaimunõtruse batsillide mõju all. Taas kord tuleb mul alustada lauset sõnadega: kui keegi oleks mulle viie aasta eest öelnud, et… aastal 2020 keegi suudleb kellegi saapaid, keegi peseb kellegi jalgu ja kedagi sunnitakse kellegi ees põlvitama, et see toimub tsiviliseeritud lääne riikides ja seda tallalakkumist peetakse millekski positiivseks või koguni normaalseks, siis oleksin ma hakanud vastiku häälega naerma.

Kuhu me oleme jõudnud? Ükskõik kuidas seda progressiivset hullumaja nimetada, mina seda kaasa ei tee. Ma arvasin lihtsameelselt, et keskaeg on läbi. Tõsi, eks põlvitamist ole tulnud ka hiljem ette. Oskar Luts kirjeldab “Kevades” seda, kuidas Joosep Toots sunnitakse ahju kõrvale põlvitama ja ahjuroop käes näitama kõigile, kuidas ameerika asunikud palvetavad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ameerika asunike usukombed annavad meil tooni siiamaani – rasedat relvaga kõhtu sihtinud röövlinäo pärandi väärtustamiseks korraldati meilgi mingi naeruväärne liturgia, kus rahvaga olevat räägitud arusaamatus võõrkeeles, mulle meenutab see keeleseaduse rämedat rikkumist. Aga ma olen oma silmaga näinud, et meil saadavad riigiasutusedki kodanikele ingliskeelseid meile, nii et tegu on tühiasjaga.

Vaimse iseseisvuse puudumine on muidugi tõsine probleem. Jaan Kaplinski on kusagil kirjeldanud seda, et tema vanaisa kaapis veel parunil kintsu, andes sellega mõista, et me oleme ikka väga vähe aega olnud vabad. Kintsukaapimine oli siis selline enesealanduslik tegevus, kus langeti paruni ette põlvili ja silitati hardalt kahe käega tema reisi, hellituste suund ülevalt alla. Midagi koeralikumat ja alandavamat on raske ette kujutada.

Mõistagi on meie nooremad põlved unustanud nii Lutsu, Kaplinski kui eestlaste seitsmesaja aastase kintsukaapimise ja keskenduvad hardalt ameerika afroeurooplaste maksimaalselt kolmesaja aastasele ikkele. Tore on vaadata, kuidas seitsesada aastat orjanute lapsed kaabivad kolmsada aastat puuvilla noppinud ameerika afroeurooplaste kintsu (euroliidus on ainult üks lubatud termin mustanahaliste tähistamiseks ja see on afroeurooplane, eristamaks mujal maailmas elavaid afroeurooplasi on vaja alati täpsustada, kellega tegemist).

Eriti lõbus on ajalooline fakt, et orjus ei kadunud Eestis kaugeltki koos pärisorjusega üheksateistkümnendal sajandil. Minu vanaisa August suri Tomski oblastis 1955. aastal orjatööl, koos paljude teiste sugulaste ja kaasmaalastega, kelle mälestusmärgi uuskommunistid äsja täis sodisid. Ma ei hakka detailidel peatuma, huvilised võivad kommunistliku orjapidamise kohta lugeda Aleksander Solženitsõni “Gulagi arhipelaagi” mahukatest köidetest, Eesti Raamat, Tallinn 1990.

Meie vanaisad surid orjalaagrites kakssada aastat pärast seda, kui Ameerikas olid orjad vabastatud. Kordan, kakssada aastat hiljem, ja surid, mitte ainult ei virelenud. Ja ma peaksin kellegi ette põlvili langema? Võib-olla peaks mõni tattnokast kommar minu ees põlvitama, kas pole?

Tehke mulle selgeks, et ma olen ise oma vanaisa mõrvamise eest vastutav ja ma põlvitan enda ees ja kaabin oma kintsu, enne mitte ja kellegi teise ees mitte. Ma olen vaba inimene niivõrd kuivõrd vabal maal. Pealegi pole kohus mind orjapidamises süüdi mõistnud ja mingit omakohut ma ei tunnista. Minu süüdistamine orjapidamises on alatu laim ja laimajad peavad oma sõnade eest vastutama. Õigusriigis käivad need asjad nii.

Üks asi on see, kui pärisori kaabib paruni kintsu, tema olukord on paruniga võrreldes peaaegu nagu koduloomal, keda on ka koos koertega müüdud. Hoopis teine asi on aga formaalselt vaba ja võrdne kodanik demokraatlikus riigis. Miks peab üks vaba ja võrdne isik, kellel on inim- ja kodanikuõigused orja kombel teise ees lömitama? Kus on siin loogika või koguni inimväärikus, millest meile nii palju jahutakse? Kordan – kus on väärikus?

Mul on tõesti valus ja piinlik taolisi avalikke saapa suudlemise rituaale vaadata. Kui see toimuks kusagil sadomaso-klubis täiskasvanud isikute vastasel kokkuleppel, see on midagi muud, ehk tolereerin kuidagi ära. Inimeste valiku alandamist ma aga ei suuda taluda, see valmistab mulle vaimselt piina. See ei ole normaalne aga sallitav, see on liiga julm.

Kui keegi põlvitab jumala ees, ma saan aru, on selline traditsioon ja peabki olema. Kauni daami ette võib samuti põlvitada, käe palumise eesmärgil või kuidagi nii, on ka selline traditsioon. Aga seda, et mingi suvaline tolgus tuleb mulle tänaval vastu ja käsutab mu põlvili, seda juba ei ole. Eesti vabariigis ei ole seadust, et ma peaksin kedagi kummardama, olgu ta või kõige ilgem rahapesu pankur.

Tõsi, pangaorjasid on meil karjade kaupa ja ka palgavaesuses virelevaid töölisi ei saa pidada millekski muuks kui orjadeks. Nende inimeste kannatused on mulle pühad, demokraatliku globalismi ikke all ägavate kaaskodanike tunded lähevad mulle vägagi korda. Meenub, kuidas ma kirjutasin vaestest ja “Loomingu” aastaülevaates mind naeruvääristati, kriitik valis poole. Aga ka palgaveste ja pangaorjade ette ma ei lange põlvili, see ei aita neid ja pealegi ei saaks ma siis üldse mitte midagi muud teha – osta ehituspoest põlvekaitsed ja lömita 24/7/365.

Meenub ka see, kuidas ma kunagi arvustasin mari kirjaniku Gordejevi ajaloolist näidendit, tuli meelde, sest üks sama triloogia näidend kannab pealkirja “Ikkagi ei jää põlvili”. Osundan: “”Boltush” on eestlastele vast enamgi huvitav kui maridele, sest teema on meil aktuaalsem kui Marimaal. “Boltushi” tegevus toimub ajal, mil maridel oli valida, kas elada edasi tatarlaste all või lasta end venelastel ristida. Marid otsustasid vähem halva kasuks ja hoidsid tatarlaste poole, kes leppisid andamiga ega surunud peale oma usku ja kombeid.”

Tänaseks oleme me jõudnud olukorda, kus majanduslike koormiste ja kolonialismiga alustanud anaal-liberaalne režiim on läinud üle varjamatu usukommete pealesurumise faasi. Seattle’i linn USA-s on hea viide lähitulevikku – kuus kvartalit kesklinna on usumäratsejate pool vallutatud ning seal kehtib politseivaba vegan-afroeuroopa saapasuudlemise kommunism. Jõudu, külamehed!

Mõistagi ei ole majanduslikele koormiste järgnev põlvitamine inimvõimete piir, Bütsantsi keisrite ette tuli ennast näoli maha visata, meie kliimas on see iseäranis mugav, ja templirüütlite kohtuasjas on üles tähendatud, et oma aja kõige progressiivsemad jõud lakkusid vanakuradi enda tagumikku. Pange vaim ja keel valmis, lugupeetavad.

(:)kivisildnik
12.06.2020
Pärnus, vandenõulaste ülimalt lõbustatud seltskonnas

40 commentsOn ( : ) kivisildnik: Miks ma sinu ees ei põlvita, lontrus

 • Avatar

  Soltsenitseni Kulaagi arhipelaag on väänatud faktidega ilukirjanduslik teos.

 • Avatar

  Lugesin,et ütlus leheneeger on tulnud sellest,et trükimasina töölistel olid töötades näod trükivärviga määrdunud.Soomes nüüd muudetakse ka Neekerinsaare nimi ära. See oligi olnud algselt ajakirjanike suvituskoht.

 • Avatar

  aitäh Sven

 • Avatar

  Väga hea artikkel ja õnneks on andnud Looja vabatahte, kelle ees põlvitan, kelle ees mitte, tänud jagamas oma arvamusi!

 • Avatar

  Kaunis daam võib ka minu ette põlvitada

 • Avatar

  “Meie vanaisad surid orjalaagrites kakssada aastat pärast seda, kui Ameerikas olid orjad vabastatud. Kordan, kakssada aastat hiljem.”

  Autor võiks enne järjekordset räuskamist end vähemalt ajalooga kurssi viia.

  • Avatar

   Autori eksimusele saab ka viisakalt tähelepanu juhtida. Tema ei räuska, seda teete teie, Jeberi-Jee. Küsimus pole ju selles, kas meie esivanemad olid Nõukogude vangilaagrites, mis olid reaalselt mitte ainult orjalaagrid, vaid lausa surmalaagrid, kakssada või ümardatult sada aastat (täpsemalt ca 80-90 aastat) pärast orjuse kaotamist USA-s ja Briti impeeriumis. Küsimus on selles, et meie valged esivanemad üleüldse olid sellistes laagrites 20. sajandi keskel pärast neegerorjade vabaks laskmist Ameerikas 19. sajandi keskel.

  • Avatar

   esimene orjade keelmise seadus tuli georgias 1735 a ja põhjaosariikides olid orjad 1805 aastaks vabastatud, erudiitidel soovitan tutvuda hariduse lünkade täiendamiseks teosega SLAVERY IN THE UNITED STATES, Junius P. Rodriguez

 • Avatar

  nii hästi ja õigesti on kõik kirja pandud.Ma paneks lontrusele täienduseks veel palju palju sarnaseid,ehk läheb südamel lahedamaks.Tänan .

 • Avatar

  Neegrit nimetada mustaks on vist küll natuke solvav.Olen kuulnud et väike osa neist pesevad ennast ja üldse on korraarmastajad.Aga miks ajakirjanikke nimetatakse leheneegriteks äkki keegi teab?

 • Avatar

  Kas see läheks ka kintsukaapimise alla, kui rahva poolt valimata Kersti alati erinevate riikide riigipeadele helistas ja oma rahva poolt valitud valitsuse sõnade tegude pärast vabandas?

 • Avatar
  Pikkus On Oluline

  Uus kild on:
  VALGE VAIKUS ON VÄGIVALD
  Ehk siis white silence is violence

  🙂

 • Avatar

  Kvisildnik on minu eest öelnud KÕIK, midagi pole lisada.

 • Avatar

  Väga õige

 • Avatar
  Dr. Slughorn

  These are mad times we live in. Mad! And I expect a raise.

 • Avatar

  Ma arvan,et see kintsukraapimine ja põlvitamine on lõpualgus.

 • Avatar

  Ah sellepärast ongi paljudel noortel püksid põlve kohalt katki kulunud. On usinalt harjutatud seda põlvitamist, nii igaks juhuks …

 • Avatar

  See pole midagi niiväga ennenägematut, sest põlvitamine ja kaapimine on kristliku kultuuri osa. Piibli õpetuse järgi et kui sind vasakule põsele lüüakse siis pööra ka parem ette.
  Samamoodi pesi Rooma paavst ise demonstratiivselt tsurkade jalgu kui merkelimutt nad Euroopasse lubas, vist 2015 a oli.
  Einoh, kui kellelgi sellised masohistlikud kalduvused on siis andku minna. Mul on teised meetodid.

  • Avatar

   Sa loe õiget Piiblit, Vana Testamenti nimelt.

   Seal soovitatakse kotta tulnud röövel kohe maha lüüa, et sellega vältida tema edasisi kuritegusid- olla Loojale väga meelepärane tegu.
   Uus Testament on jah, selline kummaline.

   • Avatar

    Nii juhtub kui kellegi käest midagi kuuled ja siis hakkad kohe järeldusi tegema. Võtke Uus Testament ette, lugege kenasti kaanest kaaneni läbi ja siis hakake hindama. Asjalik raamat on, kenasti lahti kirjutatud, kuskohast need meie hädad pärit on, kes, miks ja kuidas sigadusi maailmas korraldab ja mis oleks üks õige tegutsemine, et asjad jälle järje peale saada.
    Ja selle teise põse asjaga on sama lugu. Kui lugeda kirjakohta ilma, et eest ja tagant juurde viitsiks lugeda, siis jääb loomulikult arusaamatuks, mida sellega öelda taheti ja mida see tegelikult tähendab.

 • Avatar

  Londoni politsei on mind täiesti tühja koha pealt “ahistama” tulnud.
  Sõitsin pimedas hilisõhtul poest autoga koju, parkisin ära, tulin autost välja ja järsku oli mu kõrval 2 menti. Küllaltki agressiivselt hakkasid küsitlema nagu ma oleks tagaotsitav. Tahtsid mind identifitseerida, küsides dokumente ja mu elukoha kohta. Andsin neile vajaliku info, nad tegid omad kontrollid, helistasid oma keskusesse, et minu andmeid kontrollida. Kestis oma 5-10 minutit. Kõik oli korras ja mundrimehed lasid mul minna. Mul polnud isegi juhiluba kaasas, mis on Inglismaal passi eest. Nad said vale mehe ja asi lahendatud.

  Ainuke probleemi põhjus on siin see, et inimesed ei täida politseiniku käsku. Punnivad vastu.
  Politseinik teeb oma tööd ja nad ei istu igavuses, et kedagi niisama süüdi lavastada, sest reaalseid kuritegevusi on rohkem kui jõuaks ära lahendada. Lihtsad vargused jäävadki seetõttu täiesti lahendamata, sest nende jaoks pole aega.
  Vargad saavad nüüd oma musta nahavärvi privileegina kasutada. Kui politseinik tuleb midagi küsima, siis on rassism ja hakatakse karjuma. Politseinik võibki seetõttu varga vabaks lasta, sest ta võib oma töökoha kaotada.
  Musta nahavärviga vargad on nüüdsest priviligeeritud ja nad teavad seda ülimalt hästi.

  • Avatar

   Londoni politsei on ära teeninud kogu põlguse ja vägivalla mida nad tunda saavad. Ja siis veel üht-teist otsa. Trafalgaril tegid antifaga koostööd, ajasid britte kotti ja söötsid need rivis antifa peksjatele ette. Ja kui antifa hakkama ei saanud, siis hakkasid ise oma rahvast peksma. Ja mis nad loodavad, et siis murjanid hakkavad neid armastama? Ei hakka. Loodetavasti löövad murjanid need mundris sead maha, see oleks otsesõnu “poetic justice”. Globalistide ketikoertest värdjad.

 • Avatar

  Minneapolises oli hoolikalt planeeritud etendus,et vallandada rüüstamine ,kaivitada Antifa ,BLM liikumine. Covid19 ei tahtnud oma eesmarki ja vaja oli jargmist sammu. Juba liiguvad jutud,kuidas nimelt Rahvuskaart levitas Covid19 viirust,nii et vaja vol.2 etendada. HCQnist on keelatud raakida,vaja vaktsiini. Chazarian maffia ja shadow government üritavad riiki lammutada. See on NWO.
  Floyd ja cop olid setud öö klubist,kus toimus ulatuslik narkokaubandus ja detsembris jaani vahele FBI le valerahaga. Floydi kirst oli mõeldud 6,1″ mehele,aga Floyd on 6,6″.See info on otse Minneapolisest. Kyll kõik detailid tulevad paevavalgele.

  • Avatar

   Ma mõtlen ka, et see covid ei ole veel läbi. Ühelt poolt andis see praegusele möllule hea eelduse. Rahulik rahvas suunata koju. Valmistada maskikandmist ette. Samuti seada erimeditsiin ja sõjavägi valmis. Teisalt jälle on praegune möll heaks augutäiteks, kuniks uus laine v vaktsiin jälle päevakorda tulevad. Meedia hoiab ka seda koroonateemat ikka tiksumas.

  • Avatar

   Ega meilgi ju teistmoodi olnud. Kõigepealt reform, sotsid ja Terviseameti limukad tõid viiruse Eestisse ja kindlustasid, et see massiürituste kaudu võimalikult laialt leviks. Siis hakkas ving, et valitsus ei saa hakkama, ju lootsid nakatamisega valitsuse maha võtta ja siis ise pukki ronida. Ei kukkunud välja. Nüüd võeti see murjanite teema üles, riigiametnikud kuldasid Inimõiguste Instituudi maksumaksja rahaga üle ja meile tehakse meie enda raha eest selgeks, et me peaks koos oma järeltulijatega kärvama, et murjanitele ruumi teha.
   Kui nüüd perspektiivis vaadata, siis Eesti ja eestlaste kõige suurem vaenlane on ülevalt alla korrumpeerunud riigiaparaat. Suurem osa sellest ülepaisutatud parasiitelukast on ülemakstud limukad, kes mitte ainult ei õgi ennast rasva tavalise eestlase turjalt kooritud maksudega, vaid need raiped töötavad otsesõnu omaenda rahva vastu. Nende vastu kes neid värdjaid üleval peavad. Igasugu ministeeriumid on pungil täis ülikoolides punaprofessorite lobotoomia läbinud “avatud maailma” limukaid, vargaid, pätte, korruptante, vabamürkasid ja muid satanistlikke perverte. Ja käib üks lõputu pidu katku ajal. Selline stagneerunud ülekohus saab lõppeda ainult koleda krahhiga. Palju pole vaja. Kui me ei taha, et Eesti samamoodi ülekohtust hullunud inimeste poolt segi pekstaks, siis peaks midagi preventiivselt ette võtma. Näiteks tuleks kõigis ministeeriumites ja ametites teada anda, et toimub üldkoosolek kus arutatakse palgatõusu, siis on kindel, et iga viimane kui limukas on kenasti kohal. Kui kõik nad kenasti koos on, siis uksed väljastpoolt kinni ja Molotovi kokteilid aknast sisse. Pärast buldooseriga plats siledaks, asfalt peale ja saabki parkimiskohti juurde. Enamus riigiaadlist on ju pesa teinud väga magusate kohtade peale, kus inimestel oleks hea autosid parkida. Ja järgmine sats ametnikke, riigiteenistujaid, saaksid juba eos aru, et nad peavad rahvast teenima, mitte valitsema või muidu tuleb jälle koosolek palgatõusu teemal …

 • Avatar

  Kui see jama ei lõpe, siis peab hakkama samuti “Kreisi raadio” kombel kõrgeid lumivalgeid mütsikesi õmblema – “valged, nagu minu käed”.
  Tulin üleeile Soomest viimase Finlandia laevaga Eestisse – järjekordselt oli u. 30 kompsudega tummemanahalist (võib olla Rumeenia mustlased) teel Eestisse (kõigil mustad näomaskid ees).
  Ei tea, kas toll ka nendega tegeleb?!

 • Avatar
  Anarhia on korra ema

  Meie kodukootud anarhistid-vasakmäratsejad protestivad, sest tahavad ka alamrassi saapaid suudelda. Eneseväärikus on kasvatuse vili – rüütliau, sõjaväelase au, kodanikujulgus, eneseväärikus on orjameelsetele lömitajatele tundmatud mõisted. Hingelt oli otsib uut peremeest, keda kummardada, olgu selleks kasvõi vägivaldne kurjategija. Sama muster kordub perevägivallaga – ohver otsib ise alateadlikult üha uuesti kedagi, kes teda pidevalt alandaks. Väärikust tuleb kasvatada varajasest lapsepõlvest. Köverat puud enam sirgeks ei paimuta.

  • Avatar

   Need pole anarhistid, need on kommarid kes nõuavad paksemat riiki ja vabaduse vähendamist, sundkorras teatud ‘vabaduste’ peale sundimine inimestele ei ole vabadus. 😉

 • Avatar

  Neegril pidi suur noku olema..on siis?

  • Avatar

   Egas muidu meie liblikad omale mingit hohusehaisulist selga laseks,miski peab selle ikka kompenseerima.

 • Avatar

  Neegrid ja vasakliberaalid tuleb represseerida, see härrasrahva alandamine ei saa edasi kesta.

 • Avatar
  vk . com / prooton

  “Tore on vaadata, kuidas seitsesada aastat orjanute lapsed kaabivad kolmsada aastat puuvilla noppinud ameerika afroeurooplaste kintsu”

  See lause toob igasugu seoseid mõttesse. Näiteks “doctrine of discovery”. Meil ju aafriklased avastavad Euroopat!
  Või aliyah õigus. Palju aastaid need palestiinlased, kes kodudest välja aeti ja oma kodu võtmeid sümboolselt alles hoiavad, olid sellel territooriumil enne, kui Columbus, kelle kuju nüüd maha tõmmati nagu Saddam Husseini kuju, olid tänase iisraeli aladel elanud?

  Võibolla tooks välja ka selle teatud kadakasaksluse ilmingud meie nn. “marurahvuslaste” seas? Me olime ju sajand tagasi määratletud mongoliidsesse rassi. Vaadake oma sugupuu ülivanu, algusaastate fotosid, vaadake näiteks Kairit Tuhkaneni silmi. Mongoliidse rassi jooned on olemas, ning rassistlikult, mongoliidne rass on tänapäeval valge rassi keskmise IQ ületanud märkimisväärselt.

  Mina nende rahutuste puhul ei pööraks tähelepanu niiväga sellele rassiteemale, mida peavoolikumeedia võimendada püüab, vaid natuke laiemale pildile. Näiteks sellele, et sedasama “liberaalset demokraatiat” mida USA on levitanud nii Iraaki, Afganistaani, kui Liibüasse, ning mida nüüd Süüriasse ja sealtkaudu Iraani tahetakse eksportida, on maitsmas nüüd USA ise. Ja värsked uudised ütlevad, et ÜRO lubas sellesama “liberaalse demokraatia” tõttu tekkinud massihaudu Liibüas, kus elas kohutav diktaator, aidata uurida.

  Kui muud positiivset selles negatiivsuses näha pole mõnele, siis ehk see, et tänu “liberaalse demokraatia” aktiviseerumisele USA-s, on nüüd USA võime mujal maailmas seda “liberaalset demokraatiat” levitada raugenud.

  Vaadake ja nautige: https://www.youtube.com/watch?v=saqkQU5anI0

  Muideks, kunagi olin Trumpi üks suurimaid pooldajaid ja lootsin, et ta saab presidendiks meie kui protektoraadi valitsejariigis. Praegu, vaadates kuidas ta kõnnib ringi seda Bram Stockeri Draculat meenutava Jared Kushneriga, et Piibliga selfisid teha, ma enam nii positiivne ei ole. Ega ole ka vastaskandidaadi poolt. Ükskõik kelle USA valib, USA-d juhivad metsitzah b pehi tegelaseed.

 • Avatar
  Eugenija Kirss

  Tänan! Oli hea lugeda, nagu sõõm värsket õhku.

 • Avatar

  Kintsukaapimine on jätkuvalt Eestis vägagi levinud komme. Eriti palju kintsukaapimist nõuavad sellised väikese hingega tegelased, nagu riigiasutuste osakonnajuhi hakatised, väikefirmade omanikud ja kõik need, kes on saanud sinust natuke kõrgemale positsioonile. Tean seda isiklikust kogemusest. Mind vallandati töölt, sest ma ei lipitsenud ja ei kaapinud omaniku kintsu. Töökaaslane aga oskas kintsukaapimist lausa filigraanselt ja teda poputati seal firmas nagu väikest last. Kivisildnik võiks ka sellest kirjutada.

 • Avatar

  Enam täpsemini ei ole võimalik seda lauslollust ja neegrikummardamist kirjeldada!

  • Avatar

   See põlvitamine pole enam lollus, see on orjalik masohhism, idiootlik enesealandamine mingite mustade kabajantsikute ees.Neil, kes seda teevad, pole inimväärikusest haisugi, nad on kaltsud.
   Olen Kivisildnikuga ühel pool, kindlalt!

 • Avatar

  No mis sa ütled 🙂 karm, tõsi ja uskumatu – vähemalt kaine peaga. Peaks vist kooma ennast jooma.

 • Avatar
  Raul Võsandi

  Tänan

 • Avatar

  Pole halba ilma heata! Ostsin vana, aga töökindla õmblusmasina väga soodsalt ja tööd on massiliselt.
  Üha tihenevas vajaduses põlvili laskuda, on mõistlik omada põlvitusvaibakest, et mitte headel pükstel, sukkadel või põlvel enesel raisku minna.
  Vikerkaarevärvides põölvitusvaibakesed mõõtudega 25 x 30 cm osutusid väga nõutud kaubaks.
  Äri laieneb, palkasin ühe endise MARAT-i õmblejast pensionäri juba neid õmblema, kuna tema teeb tööoperatsioonid kui automaat.
  On plaanis ka luksusvariandid inglisekeelse kirjaga mis kuldniidiga mustale sametile tikitud.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused