Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

( : ) kivisildnik: Millest leida lohutust, kui tuhanded katku surevad?

-
22.03.2020
Koroonaviirusesse on tänase seisuga surnud juba üle 13 000 inimese.
© Scanpix

Ma ei ole muidugi meedik ega prohvet, aga elu on näidanud, et katku ja pandemooniumi küsimustes võib mind eksperdiks pidada küll, eriti perearstide, viroloogide, ERR-i/EPLI-i soolapuhujate või ajupesuspetsialistidega võrreldes. Luuletajatel on tõhusamad meetmed ja meetodid.

Olukord katkurindel on väga halb, viirus on imbunud 188 riiki, haigestunud on 300 000+ inimest, surnud on 13 000, globaalne ärasuremisnumber lõpetatud haiguslugude arvestuses on 12% ja see näitaja on viimastel päevadel pidevalt ühe protsendi võrra kasvanud. Itaalias suri eile ligi 800 inimest, see on rohkem kui Mõisakülas elanikke, ja uusi nakatunuid lisandus 6500, graafikud näitavat ühemõtteliselt taevasse. (Info nüüd ja edaspidi www.worldometers.info/coronavirus)

Eestis on vaatamata popslikule testimisele 300 haiget, neist 2 raskes seisundis, Soomes suri esimene hiinaviiruse ohver – feministlik eliit on närvivapustuse äärel, paistab, et olukorraga kohanemiseks läheb vaja paar rongitäit kõige kangemaid antidepressante. Rootsis on 1770 tõbist, neist 71 raskes olukorras, eilse päevaga tuli juurde 131 haiget ja 4 surnut, kokku on kalleid kadunukesi seal juba 20.

Ka Eestis on hüsteeria saavutamas loomastumisele lähedast taset. Eriti kriitiline on piirideta võrkpalli mahitava terviseameti ja seda armetut kontorit haldava sotsiaalministeeriumi olukord – väga austatud minister Kiik on viimases hädas ähvardanud kehtestada vaikiva oleku, et sundida alatud võrguvandenõuteoreetikud vaikima. Paljud vaatavad nüüd kahjurõõmsalt minu poole.

Asjata, mina olen alati olnud väga statistiline, optimistlik ning lähtunud alguses küll vandenõuteoreetilistest, kuid väga kiiresti teaduslikeks faktideks kvalifitseerunud infost. 12% surnuid lõpetatud haiguslugude kategoorias on fakt, lihtsalt fakt. Fakt on seegi, et kuigi meil pole ravi ega vaktsiini, vajame me kõik lohutust.

Ilma vähimagi paanika, hüsteeria ja paranoiata olen sunnitud tõdema seltsimees Tanel “lõhnastatud pudelihari” Kiigel on kahtlemata õigus, igasugune internetipõhine hüsteeriline paranoia tuleb näoli vastu muru suruda, eriolukord pole mingi opakas arvamusfestival või ERR-i/EPL-i mina-tean-paremini-portaal, kus suvalised viimsepäeva prohvetid karistamatult sõna saavad, me vajame vaikivat eriolukorda ja kohe.

Veel parem oleks ainult kurttumm eriolukord, enam ei saa üldse keskenduda selle, kui hästi me elame ja õhtul akna peal mobla vilgutav jäse ka väriseb, kuid lisaks tsensuurile vajame ka positiivseid meetmeid, ei saa ju aegade lõpuni ERR-i/EPL-i saitidele riputada kassipilte ja tühje tekstifaile, tuleb lisaks rahvameditsiinile pöörduda tagasi ka vanarahva okultse uuskeele poole.

Me ju nimetasime k++++naviiruse ümber vähemsolvavaks COVID-19-ks, surm tuleb ümber nimetada vähemstigmatiseerivaks hambavarnaks, lusikanurgaks ehk vedruviskeks, meie emakeel on eufemismide poolest rikas, vanadel eeskujudele toetudes võime surma nimetada ka muruniitjameheks, palativillemiks või vanasoorose vanaemaks, peaasi, et ei oleks paanikat, hüsteeriat, paranoiat ja alusetud kahtlusi ning põhjendamatuid kõhklusi, tööd on vaja teha.

Meil on hingekosutav ja meeliülendav moblaga akna peal vilgutamise kampaania, seda menukat kampaaniat tuleks muidugi veidi peenhäälestada: iga ustav kodanik peaks lisaks moblale ka akent kaasas kandama, nii kui hoolid, kohe haarad akna ja lehvitad läbi selle suurevaevanägiate poole, kas pole hea mõte. Ühelt poolt ei tule viirus läbi, teiselt poolt kassapidajad näevad juba tööajal Maxxximas, et sa oled õilis ja hoolid.

Lisaks on ERR-i uudistehegemoon hr Kiisler rahustanud meid järgneva filosoofilise arutlusega: “Tegelikult lahendab olukorra emake loodus, mitte eriolukord. Loodus laseb meil selle viiruse läbi põdeda ja elu edasi elada.” Väga üllas, eriti kui Itaalias veavad samal ajal 70 sõjaveoautot puusärke vaba krematooriumi poole.

Valuvaigistina mõjuvas Delfis avastab aga sotsialistist ekspert taas kord Ameerika, väites et “looduses koroonat ei ole”. Geniaalne. Lisada on vaid nii palju, et väljaspool loodust on üldse väga raske välja murda. Taoline lohutus mõjub nagu haamrilöök kuklasse.

Mina muidugi ei usalda infoallikaid, kes on mulle valetanud peaaegu kõige kohta, alates Iraagi sõjast ja massiimmigratsioonist ning lõpetades teise pensionisambaga (mis tänaseks ilmselt on väga nutuses olukorras). Aga ütleme, et ma olen lihtne ja lojaalne ERR-i/EPL-i lugeja, mulle on kuu aega räägitud, et see on kerge külmetushaigus, et käsi pole vaja pesta, et mingid Võrumaa poolhullud reageerivad üle ja natsid tekitavad paanikat, paanika tekitamine on vastutustundetu, selle info pinnalt on mul teema vastu huvi kadunud. Ja kui nüüd poole suuga hakatakse mingi hämarat sotsiaalsete kontaktide vältimise jura ajama, siis ma lihtsalt ei kuula seda.

Ma tean, mis haigus see on, see on gripp, info on usaldusväärsest allikas, jutul lõpp, karantiinil lõpp, pikas perspektiivis ilmselt samuti lõpp, ja seda tõejärgset plära aetakse ikka edasi, loen siis härraseid Kiislereid ja sülitan teie karantiinile. Kas ma teen midagi valesti? Ehk olen ma koguni milleski süüdi?

Mina isiklikult leian lohutust sellest, et lisaks vanadele ja haigetele surevad ka lollid, ja lollide puudust Eesti vabariigis ei ole, surevad kodanikud õilsa A veregrupiga, surevad ka need, kellel on halb karma või pekkis astroloogia, surevad vaesed, kes ei saa niikuinii mingit õiget arstiabi ega peldikupaberit – eriti tänapäeval.

Surevad ületöötanud globalismiehitajad ja koledad, sest nad ei kannata seda välja, surevad need, kes loevad halbu raamatuid, vaatavad telekat ja saavad sotsiaalmeedias õndsaks – sest neil ei ole elu, surevad veganid, suitsetajad ja soomuutjad, sest immuunsusega on tuuga, surevad turistid ja võrkpalli entusiastid, ilmselt ka saarlased.

Loetelu võiks jätkata, kuid läheme rahustavate ajalooliste andmete juurde. Põhjasõja ajal oli siin samuti katk liikvel, kuid kaugeltki mitte kõik ei suundunud parematele jahimaadele: 1712. aasta Eestis tehtud revisjon näitas, et katku suri Läänemaal 82,8%, Harjumaal 80,3%, Järvamaal 70,5%, Virumaal 70,4%, Hiiumaal 53,2% ja Vormsil 24,6% elanikkonnast, see oli tõesti ränk.

Rahu, ainult rahu, esiteks pole COVID-19 katk ja teiseks olid sel ajal väga rasked ilmastikuolud, kliimamuutused tõid kaasa ikalduse ning Maarjamaal möllas verine kõigitapusõda – meil täna paistab aga taevas kirgas päike ning lahinguid lüüakse ainult võrkpalliväljakutel.

(:) kivisildnik
22.03.2020
Pärnus, vandenõulaste lõbusas seltskonnas