( : ) kivisildnik: Nõdrameelsete meelevallas

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Vasakpoolne märatseja heitmas kivi USA võimuesindajate suunas.

Kirjastaja ja kirjanikuna olen ma kokku puutunud arutu hulga hullude ja hullukestega, seepärast julgen ma ennast lausa eksperdiks pidada. Kirjanduselust tuttavad dementsed tendentsid torkavad silma igal pool. Terviseameti kogemus näitab, et kui ametisse ei saa mingil põhjusel panna kliinilist idiooti, siis ajab ka filoloog asja ära, ikkagi kirjandusele lähedane isik.

Ehkki meie valitsus on hetkel kirjanduses valitsevatest vaimunõtruse hoovustest kaugenemas, ei ole me nõdrameelsete meelevallast pääsenud. Kaugel sellest – euroliit on seniilne ja vanadusnõder, meie suurim sõjaline liitlane kannatab märatsushoogude all ja nooruslikust energiast ei ole tal puudust, massimeedia on hullumeelne sonimine jne jne

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eestis valitseval endeemilisel hullusel on põhjused. Esiteks orjaveri, sajanditepikkune selektsioon soosis alandlikke, kannatlikke ja juhmivõitu tuimikuid. Sellele järgnes eelmise okupatsiooni aegne genotsiid, mis lõikas viimased ladvad maha – allesjäänud hukati, küüditati, aeti pagulusse või väärastati moraalselt ja ka intellektuaalselt mitme inimpõlve pikkuse kommunistliku ajupesuga.

Kommunism ja hullumeelsus on ühe persse kaks kannikat, lugesin just äsja Michael Savage’i raamatut “Liberalism Is a Mental Disorder” (Nelson Current 2005), milles tuntud raadiohääl tutvustab muuhulgas uuringut, mille kohaselt marksistide tõenäosus haigestuda depressiooni, skisofreeniasse ja muudesse vaimuhaigustesse on 38%, vastav number konservatiividel on 12.1%.

Vasakpoolsuse ja vaimuhaiguste seos on teaduslikult tõestatud, me oleme punareite vaimuhaige ikke all pool sajandit äganud ja see jätab jälje. Kuid asi läheb järjest halvemaks – surve ajule suureneb ja mitte ainult ERR-i/EPL-i vasakagitatsiooni ja euroopa anaalväärtuste pähemäärimise tulemusel.

Soome arstid on märganud, et raskelt koroonat põdenud inimestel on palju vaimseid häireid nagu luulud ja kummaline käitumine, asja uuritakse edasi, kuid seos on taas ilmne. Kuidas mõjub kerge koroona kaaskodanike ajule, võime näha Ameerika rahutustes, selles, et Hiinas käis pandeemiaga kaasas enesetappude ja skisofreenia laine ja ehk ka koduvillases ja täiesti arusaamatuna näivas bensiinijaama tulistamises. Kes teab?

Kusagilt lugesin mõni aeg tagasi, et koroonaviirus sisaldab muude kahtlaste olluste kõrval ka marutõve geneetilist materjali. Pole geneetik ja ei oska teadlaste avaldusi kommenteerida, kuid arengute valguses tundub väide enam kui usutav. Paneme need kurvad faktid kokku ja saame päris huvitava hüpoteesi nakkuslikust marutõvest.

Wuhani laborist ja viirusest ei räägi enam kaugeltki mitte ainult vandenõuteoreetikud, Ameerika valitsus näitab otse näpuga ühe kalaturu lähedase labori suunas, ka seda asja uuritakse. Mõõduka vandenõuteoreetikuna ning pimestatuna faktist, et koroona tapab siiski väga vähe, Eestis vähem kui tavaline gripp, ei ole ma seda biorelva juttu siiani kuigi tõsiselt võtnud.

Kuid lugedes Ameerika loomastunud pööbli märatsemisest, Soome ja Hiina hullumeelsuse epideemiatest ja viiruse marutõvekomponendist, jäin murelikult mõttesse – ehk on see tõesti kuratlik bioloogiline relv – nakkuslik hullumeelsus. Viirus levib ja hullus levib, sellised on faktid. Mõttel on igal juhul jumet.

Vaenlase elavjõu hävitamine on hea, kuid vaenlase hulluks ajamine on veelgi parem. Kujutage ette olukorda, kus te olete sõjas ja kaevikus, kõigil on relvad, ja siis läheb osa sõdureid hulluks. See on täielik katastroof, see on ootamatu, see tekitab ebakindlust ja õudu. Vaenlase vastu on end lihtne kaitsta, oma hull on ettearvamatu ja seda ohtlikum.

Hulluks pööranud staabiohvitser on kindlasti suurem häving kui oma punkrisse granaate pilduv nupust nikastanud reamees. Surnu on lihtsalt kaotus, hullu ravimine ja ühiskonnast isoleerimine nõuab aga vahendeid, inimesi ja polsterdatud palateid – midagi ei ole meil üleliia. Teatav hulk hulle haavab ühiskonna kiiremini kui sama suur hulk surnuid. Pealegi surnud ei märatse. Kõiki ähvardav hullumeelsus on ränk löök moraalile.

Nakkuslik marutõbi oleks tõesti täiuslik relv, eriti seetõttu, et tänu vasaktobukestele on vaimse tervise standardid olematuks muutunud ning vaguraid ja kõikjal ringi lippavaid ullikesi peetakse normaalseks nähtuseks. Me oleme hullude suhtes valvsuse kaotanud ja see maksab meile peagi valusalt kätte.

Tõusnud hulluse foonil ei märka viirusest sassi läinud hullu enne, kui ta inimeste pihta tulistama hakkab või majale tule räästasse torkab. Kiiksuga käitumine on tavaline ja seetõttu on märatseval hullul lihtne oma ohvritele läheneda, keegi ei teata politseile ja politseist on vähemalt USA-s saanud läbitud etapp.

Kokkuvõtteks: me ei tea veel 100% kindlusega, kas koroona on nakkuslik marutõbi, mis teeb nakatunust ohtliku hullumeelse, kuid tuleb olla ettevaatlik, kahtlastest tüüpidest on igal juhul mõistlik eemale hoida, olgu tal luulud või mitte. Vaimselt ebastabiilsetele riskirühmadele mitte läheneda, pooletoobisele mõjub marutaud tõenäoliselt hullemini kui tervele.

Küllap on ka marutõbi nagu gripp, tervele ei tee ta suurt kahju, aga põdura võtab rajalt maha ja mis edasi saab, mõeldagi ei taha. Loodan siiralt, et meil suuremaks laamendamiseks ei lähe, tööinimesed on väsinud ja kurnatud, vaevalt püsivad jalul, kuid meil on ka logardeid, nii et iial ei või teada.

(:) kivisildnik
19.06.2020
Sanga talus, ürglooduse kägistavas haardes

10 commentsOn ( : ) kivisildnik: Nõdrameelsete meelevallas

 • Avatar

  ei oska midagi eriti arvata, aga ilmselt see slogan # black lives matter # loodi algselt aafrika inimesesööjate tarbeks, et nad teisi neegreid eriti toiduks ei tarvitaks.
  aga väga hea lugemine, austet kivisildnikult

 • Avatar

  Kuidas sa Solo sellest aru ei saa, et autor mängib vaid mõttega, et ümbritsevale irratsionaalsele hullusele mingisugust seletust pakkuda; ilmselt absurdi saabki absurdiga ravida.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Me oleme kogu aeg harjunud nutma-näe kust me tuleme,näe kuidas meiega käituti seega üks hala hommikust õhtuni ! Küll me tahame olla eurooplased,küll põhjamaalased jne.Kogu aeg on tähtsam teiste arvamus kui rahva oma st.isegi loomaias vaadates elevanti-mida see elevant küll minust arvab ?
  Kogu selle retoorika varjus oleme me ainult jänkidele ilma seebita pugejad ja kui aega üle jääb siis Brüsselile ka.
  Ükskord juba oleks aeg hakata iseseisvaks vabaks riigiks,kellel on oma arvamus st.kodanike arvamus mida saab teada ainult referendumite kaudu!Mida teeme aga meie oma topeltmoraalituses-küsitleme telefoni teel 700-800 inimest ja ütleme “rahvas arvab nii” aga veel parem salastame kõikvõimalikud ebameeldivad asjad 70 aastaks sh.ka juhtoinaste isiklikud ?
  Kogu asja tipuks oleme veel õnnelikud ka,et niigi on !!!

  • Avatar

   Kivisildnikult jälle hea lugemine. Tema üle haukujaid on alati olnud ja pole imestada, et nad on oma pabulate jätmiseks ka UU ülesse leidnud.
   Jajaa, ’iseseisvalt vaba Eesti olemise’ teema eriti oluline. 1939-40 õnnestus liitlasteta Eesti ühegi püssilasuta üle võtta. Pretsedent olemas, paistab, et unistus elab edasi. Alles mõni päev tagasi kremli peremees kuuluutas ühes vene juudile kuuluvas usa netiväljaandes avarale vene hingele omaselt, et Balti riigid astusid vabatahtlikult CCCPi koosseisu ja kõik sellele järgnevad repressioonid olid nende riikide rahvastele vaid kasuks. Miks mitte proovida teha Eestist uuesti liitlasteta *iseseisev’ ja ‘vaba’ riik. Võimalikud juunikommunistid on juba päevavalgele roninud.
   Ma ei näe jänkide persepugemist kusagil. On liitlaseks olemise kohustused. Vene või tänapäeva vene kultuuri/uudiste ruumis elavale holopile on neist aga mõttetu rääkida, tema jaoks eksisteerivad vaid peremees-holopp suhted, kus tänapäeva holopp üritab innukalt limpsata peremehe tagapoolt ja on tige nende üksikute peale, kes sellest keelduvad. Ja nii ta kujutab ka teiste riikide liitlassuhteid kuldhordile omase peremees-holopp suhtena. Ja muidugi on holopi hädades süüdi usa. See, et holopi peremehed üritavad just selles riigis oma võsukesi koolitada, sinna elamine hankida ja võimalusel lapsukestele-naisukestele kodakondsus hankida jääb muidugi holopil kahe silma vahele.

 • Avatar

  oleks vaja testida kas Lihula tulistaja on koroonat põdenud.
  Nakkuslik marutõbi oleks kohtus kergendav asjaolu.

 • Avatar

  “Kirjandusele lähedal seisva” isiku tähelepanu juhtimine ilmselgetele vasturääkivustele tema jutus on ilmselt mõttetu, tegemist on ju arvamuse rubriigiga, kus faktimaterjali võibki olla sama palju, kui omakapitali JPMorgan Chase’i finantsvõimenduses. Ehk siis nii 0% kandis. Slate Star Codex annab näiteks teada, et nende küsitlust vaimuhaiguste ja poliiteelistuste kohta ei saa kuidagi nimetada teaduseks ja ärgu neile viidatagu. Või koroona ja marutõve sugulus… Sama hea on viidata (:) ja marutõve sugulusele, üks RNA kõik. Üks päev võib teema olla “marksistid (teab keegi mõnda?) on hullud” ja järgmisel “vaimuhaigusi pole olemas, need on marksistide väljamõeldis”. Filoloogi asi, peaasi, et sai lahedalt pandud.
  Aga UhhuU võiks pildiallkirja küll muuta. Kuivõrd foto on tehtud Mehhikos, siis on üsna vähetõenäoline, et Mexico Cityst saab kiviga visata USA ametivõimu esindaja pihta, kui lähima piiripunktini on oma 1000 kilomeetrit.

 • Avatar
  Mis see USA nii oluline meile olema peaks?

  https://vk.com/prooton?w=wall489542174_995%2Fall Iraanis inimesed protestisid kah, avaldati veel salvestised pealuulatud vestulsest ühe “mõõduka protestijaga” ( video lõpus siin lingis ), kuidas Inglismaalt luure neid õssitab, et “ajage bussist rahvas välja, pange põlema, pange bensiinijaam põlema jne. , et saatke videosid, ning me garanteerime, et need on kõigis meeiaväljaannetes nagu CNN, BBC jne.

  Pompeo mõistis “Iraani vägivalla hukka”, ning Trump saatis sõnumi, et “ärge tapke protestijaid, USA jälgib teid”, ning USA tahtis Iraani teema nende mõnekümne hukkunu pärast ÜRO julgeolekunõukogus tõstatada. Olevat kasutatud päris laskemoona. Videotöenditel aga valanguid pole, ning ega sa kummikuulipüssi või pärispüssi pagul vahet ei tee, sest ainult padrun ju erineb.

  Kollavestide meeleavaldusel oli üle 20 hukkunu, meedia ei kõssanudki. Iisraeli politsei piiritara, mis on ebaseaduslikult Palestiina maale üles pandud, protestidel lasti automaatidest ja snaiprirelvadest inimesi, ei koti! Aga vat Iraan on hambus USA tõttu.

  SEEGA LAS MAITSEVAD ISE KAH SEDA LIBERAALSET DEMOKRAATIAT mida expordivad! Ja ma südamest loodan, et seni maitsevad, ehk ära ei lõpe, kui Trumpster oma lubadused täidab, ning mõtetud sõjad lõpetab, ehk Süüriast ja iraagist väed välja tõmbab, Iraani ja Venetsueela ja Kuuba kallal nokkimise lõpetab, ning Saudi Araabia 9/11 toimikud avalikustab, nagu ta lubas, kuid kus on toimunud 180kraadine pööre, ehk nüüd Trump kaitseb isegi saatkonna laibatükeldaja printsi ja pani 9/11 ohvritele takistusi Saudi Araabialt hüvistist nõuda ja saudide üle kohut mõista.

  Muide, Washingtonis tõmmati maha KÕRGVABAMÜÜRLASE JA ILLUMINAADI Albert Pike kuju, kes oli öelnud, et: Albert Pike’s 1871 Plan For The Three World Wars … of the differences caused by the “agentur” of the “Illuminati” between the political Zionists and the leaders of Islamic World. The war must be conducted in such a way that Islam (the Moslem Arabic World) and political Zionism (the State of Israel) mutually destroy each other.

  Ja erinevalt Breivikist, lapsetapjast, kes oma manifestis oli suuriisraeli toetaja, on mustad ja sealsed anarhistid ja vasakpoolsed, antifa jne. haritumad, ning seetõttu on nn.”antisemiidid” ( kuna antisemitismil semiitlusega pistmist pole, vaid see on hasbara slõugan ), ja ei salli Iisraeli.

  • Avatar

   Muideks Wuhani labor oli USDoD eelarves ja selles töötajad jagunesid USA ja Iisraeli passidega teadlasteks. Nii et kui kellegi lähedased on koroona läbi ühel või teisel viisil kannatanud, siis teadke, kes selle “kingituse” meile tegi.
   Ja loota Trumpi peale on mõttetu. Trump on kõigest üks mees. USA on Eestiga sarnane selles osas, et samuti nagu Eestis, on riigiaparaat ülevalt alla korrumpeerunud ja on oma rahva kõige suurem vaenlane ning hoolimata valimiste tulemusest, toimetab süvariik nii seal kui siin karistamatult omasoodu edasi. Sellepärast ongi “esindus”demokraatia. Eest paistab nagu demokraatia, aga tegelikkuses pole demosel kratise haisugi, ametnikest kaabakate hordid majandavad nagu ise tahavad.

 • Avatar

  Ehk siis ongi kätte jõudmas too paljukardetud ‘Zombi appocalypse’ !

 • Avatar

  Järjekordne teravmeelne kirjutis ( : ) kivisildniku poolt. Ühtaegu nii humoorikas, aga teisalt ka traagiline ja kurb.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused