( : )kivisildnik: Olukorrast süvariigis

Arvamus,
©(:)kivisildniku Facebook
(:) kivisildnik

Loetud nädalate eest pidas Žirinovski kõne, kus ta väljendas mõtet, et kuni Trumpi valitsusaja lõpuni on Venemaa jaoks avananud ajaaken ja kui Venemaa tahab olla üldse riik, siis peab ta seda võimalust kasutama. Muidu ta ei ole riik ega üldse mitte midagi. Žirinovski silmadest võis lugeda, et võimalust vajab Venemaa eelkõige imperialistlike pretensioonide menetlemiseks. Maisi kasvatamiseks leiab ehk mõne parema aja.

Vene kaart on meie laiatarbemeedias igapäevane ja universaalne tööriist, millega on seostatud ja seletatud kõike liberaaldemokraatidele ebameeldivat, alates katoliiklaste portaalist Objektiiv ja lõpetades põhiseaduses sätestatud referendumite ja heteroseksualismiga. Nii et ärge siis olge üllatunud, kui ma löön ka nüüd vene kaardi lauale. Hea laud kannatab kõike.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vaatame, milles seisneb meie tänane valitsuse süvaremont. Korruptsioonikahtlustuse saanud partei peaminister astub tagasi ja mitte kellegi poolt valitud nn president teeb rahapesu perioodil valitsenud parteile ettepaneku valitsus moodustada. Valitsust hakkavad avalikkusele avaldatud andmete kohaselt moodustama ühelt poolt korruptsiooni süüdistuse partei ja teiselt rahapesu perioodi partei.

Sümpaatne on seegi, et korruptsiooni süüdistuse saanud parteid esindab läbirääkimistel naiskodanik, kes on ise uurimise all. Mu meelest on olukord moraalselt värdjaliku läbirääkija tõttu süüdistuse saanud parteis muutunud veelgi vastikumaks ja ebausaldusväärsemaks. Ma jätan endale vabaduse tõlgendada toimuvat kui kuritegelike grupeeringute liitumiskõnelusi. Mis peaks ausatel inimestel sellise järeldusega tegemist olema?

Mu meelest tuleks korruptsioonis süüdistatavad parteid hoida valitsusest eemal ja uurimise all olevad isikud tuleks tulise rauaga parteis juhtpositsioonidest välja kõrvetada. See on mainekujunduse küsimus, aga see on ka julgeolekurisk. Kui partei ja poliitik ei ole ühemõtteliselt ja kindlalt seaduskuulekad, siis tuleb kohtuotsus ära oodata. Ei maksa kohtust mööda tormata, see ei ole sport, keegi ei saa kohtust mööda jooksmise eest karikat ega medalit.

Vene kaart on kindlasti kaalukas argument, sest korruptsioonikahtluse partei on Putini partei ametlik koostööpartner ja rahapesu perioodi partei on äsja teinud riigikogus ettepanekuid nii Nõukogude Liidu taastamiseks kui ka tõstatanud küsimuse sellest, kas Venemaa koosseisus ei oleks Eesti elu mitte parem või kuidagi nii. Rahapesu lähtus ka muidugi Vene suunalt, nii et kõik klapib otse suurepäraselt.

Antud juhul on vene kaart igati õigustatud ning loogiline argumenteerimise viis. Vaatame aga suuremat pilti. Lehti lugedes on jäänud mulje, et lombi taga saab presidendiks keegi seniilsuse märke ilmutav isik, keda vaba meedia seostab rahapesuga nii Ukraina kui Hiina suunal. Seega võib meie valitsuse süvaremont olla nii idanaabri kui ka rahapesu kalduvusega liitlase huvides.

Vaadates uue võimaliku valitsuse taustu ja kalduvusi, seaduskuulekuse kriisi, üllatavat ükskõiksust kolossaalse rahapesu teemadel ning samas ilmset vastumeelsust rahapesu uurimise suhtes, võime julgesti oletada, et valmistatakse ette uut rahapesu keskkonda lähemas perspektiivis, sellega koos muidugi Vene mõjusfääri langemist ja kaugemas perspektiivis ka Venemaaga ühinemist. Keegi ei saa selliseid ebameeldivaid arenguid välistada. Ajaloost peaks meenuma Pätsi juhtum, kes kullapesuga alustas ja riigi vabatahtliku loovutamisega lõpetas.

Loetagu Jaak Valge kullapesu raamatut “Lahtirakendamine. Eesti Vabariigi majanduse stabiliseerimine 1918-1924″ ja Magnus Ilmjärve sama huvitavat raamatut Eesti riigi reetmisest “Hääletu alistumine”. Ajaloost me muidugi midagi ei õpi, sest me ei ole õppimisvõimelised ja ka lugemisega on probleeme.

Abielureferendum on lihtsalt ajaline kokkusattumus, mida ei maksa üle tähtsustada. Homoseksualismi entusiastidele tuleb lähitulevikus toimuv ilmselt ebameeldiva üllatusena, sest vene mõjusfääris on igasugune anaalaktivism ebasoosingus.

Mina olen Vene okupatsiooni ajal inimeseks kasvanud ja ei saa kurta, lapsepõlv oli niivõrd kuivõrd helge. Vaatan, et kodanike uuemad mudelid on sageli äpardunud. Kui ajad muutuvad, siis võin anda soovijatele koolitusi vene kultuuri, Eesti vastupanuliikumise aga ka isamaalise meelsuse ja moraali säilitamise võimalustest dekadentliku venestamise tingimustes. Kõik see on läbi elatud ja ka üle elatud, lihtsalt õigeid nõkse on vaja teada.

Valitsusremondi korraldajad on ilmselgelt süvavenemaa agendid, sest nagu me näeme ei ole eesmärgiks süüdistuse saanud partei riigiasjadest eemalhoidmine. Eesmärgiks on veel ühele venemeelsele parteile teise venemeelse partei lisamine ühe rahvusliku ja ühe kvaasi rahvusliku partei asemel. Kas jänkide ja euroseksuaalide eesmärgiks saaks olla kahe Vene partei koalitsioon? Ärge ajage mind naerma.

Valitsusremondi ajastus on žirinovskilik, eesmärgid putinlikud ja meetod süvaveneriiklik ning sama sügavalt korruptiivne. Samas ei tohiks ka multikultuuri entusiastid ja migratsiooni fanaatikud olla meeleheitel – ikkagi mingi teine kultuur, ehkki karjuvalt kriminaalne ja ka Vene tankide sissesõitu saab tõlgendada rändelepingu täitmisena.

Vaheldus on ka hea asi, see jäle euroopalik saast saab ehk mingiks ajaks mööda ja tekivad uued, ilmselt mitte väiksemad probleemid. Segased ajad hoiavad ajuaparaadi töös ja renegaatidest limukate selgoo veelgi paindlikumana. Kujutan ette, kuidas meie ajakirjanikud hakkavad üleöö homoagitatsiooni asemel sputnikut tegema ja judomassoone paljastama.

Laulupeol saab kamaarinskajat karata ja “Jumal, keisrit kaitse Sa” kisada, mõistagi merelaevastiku pasunakoori ja balalaikavirtuooside saatel. Kui eurovisioon meid ei murdnud, siis ei olegi meid võimalik murda. Selle positiivse noodiga ma lõpetan.

(:)kivisildnik
Pärnus, kus Vene impeeriumi linnadest esimesena õnnestus tänavad elektriga valgustada

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused