( : ) kivisildnik: Rallieksperiment lihtsalt ei saa ebaõnnestuda

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
(:)kivisildnik: Rallimasin ei ole sotsiaalne konstruktsioon, võidab see, kellel on jõud, oskused, julgus, raha ja tehniline taip.

Pühendan käesolevad read klassivend Koit Õunapuule, kes on meie oma krossilegend, Rakverest. Olen kuulnud, et kusagil Lõuna-Eesti savannides valmistatakse ette globaalset ralliüritust. Olgu need spordifriigid, mis nad on, aga surma nad vähemalt ei karda. Ei usu, et korraldajatel ja lubajatel on Saaremaa võrkpalli-põhised viirusetalgud juba meelest läinud. Me sa saa olla intellektuaalselt niivõrd mandunud.

Kurja ja kiimalise isikuna toetan kõiki spordi ja viiruse levitamise kampaaniaid. Nõrgad ja rumalad surevad Darwini ilmeksimatu õpetuse järgi niikuinii välja ja nende pärast ei ole vaja muretseda. Erand tuleb teha muidugi vikerkaarelipu alla psühhedeelset šamanismi edendavatele hipidele, karvaseid kotiti juba eelmise okupatsiooni ajal ja sellest on saanud kaunis kultuuritraditsioon.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui on valida hipiasjanduse ja tsiklimeeste vahel, siis valin ma kõhklemata mistahes moororratturite jõugu. Rõõm on näha, et ka valitsus toetab antud juhul elutervet ja jätkusuutlikku maskuliinsust ja agressiivset elustiili, ning tõmbab vett sooneutraalsetele olesklejatele veganhämarusele, ühesõnaga: Eestimaa, su mehemeel jne.

Kui üldse tänapäeval veel võib leida klassikalisi väärtusi, siis on selleks oaasiks sport, eriti tehnilised alad nagu motosport. Rallimasin ei ole sotsiaalne konstruktsioon, võidab see, kellel on jõud, oskused, julgus, raha ja tehniline taip. Iga asi, mille nimel inimesed kindlasse surma lähevad, on mulle püha, ja ralli ei ole kaugeltki ohutu ala nagu kurling või minigolf.

Rallis ei räägi keegi sellist jaburat juttu, et kõik masinad on võrdselt head ja kõik piloodid kuidagi lambist väärtuslikud. Võitjad on väärtuslikud, raha saavad esimesed kuus või kuidagi, kõik ei saa ja kõik ei saa võrdselt. Sest see oleks tugevamate ja andekamate solvamine. Ka ei ole ma lugenud midagi transmotosportlaste suurtest saavutustest.

Muidugi see viiruse asi, eks ta ole, aga mu meelest on siin võimalike inimohvrite rehkendamine lihtsalt kohatu. Kui sportlased on nõus mõõduka tasu eest ja masside meeleheaks ennast vigaseks sõitma, siis peab ka publik olema ohvriteks valmis, see on sotsiaalselt õiglane. Valige endale poliitikud, kes tagavad spordivaba maailma või haugake mullatoitu, nii see demokraatia käib.

Mind absoluutselt ei huvita, kui palju rallimehi ennast treeningutel ratastooli sõidab, parem juhtugu see kusagil spordirajal kui maanteel. Osadel veri vemmeldab ja selliste koht ongi spordis, punnitavad seal omavahel ja ei sega elu. Mu meelest on see igati ok. Vahel sõidetakse küll ka publikusse, aga sinna ei ole lihtsalt mitte midagi teha.

Raha on väga hea ja kui ralli korraldaja teenib vahel harva hunniku pappi, kellel siis selle vastu midagi saab olla. Oma osa saagist krabavad ka öömaja üürijad, lobi etteandjad ning seksuaaltöötajad. Pealegi saab Eesti niimoodi veel maailmakuulsaks, lähed välismaale ja keegi küsib, kust sa ahv tuled, uhke on vastata, et Eestist ja kõigil on kohe selge, aa, see on see kuulus Euraasia ralliriik, ja ehk teevad õllegi välja. Maltal näiteks teavad kõik Eestit, sest meie oleme ainsad, kellele Malta rahvuskoondis on oma pika karjääri jooksul pähe teinud.

Samas kui ütled, et oled mingist suvalisest hipiriigist, võid veel peksagi saada. Selliseid asju ei andestata. Globaalne ralli ei ole maailma lõpp, lasevad seal paar tsisterni kütust vastu taevast, parem ongi. Esiteks raha, teiseks kliima soojeneb, nii on meil väiksemad küttearved. Talvesaabaste ja sooja jope pealt hoiab ka kokku, see on üldine hüve, mida siin vinguda.

Olen kuulnud et rallimehed on parajad lakkekrantsid, ei oska seda küll kuidagi kommenteerida, aga kaldun pimesi uskuma. Jälle tükk raha Lõuna-Eesti kaubandusse ja eks see nuts jõuab sealt ka setu kultuuri ja Võru Instituuti, kus ta pääseb. Alkoholi osa spordi ajaloos ei saa alahinnata, Matti Nygänen oli mitmekordne olümpiavõitja ja maailmameister.

Omadest kogemustest võin kinnitada, et poolkarsklasena kahekordseks maailmameistriks tulla on küll väga raske, ei soovita kellelegi. Joodikud tunnevad ennast meie edule, tervisele, orjamisele ja eidelikkusele orienteeritud ühiskonnas alandatute ja solvatutena. Spordiparmud nagu Matti annavad alkohoolikutele inimväärikust ja eneseusku. Iga parm poe taga võib mõelda, et kui ta oleks ainult omal ajal rohkem joonud, oleks temastki maailmakuulus suusahüppaja või rallimees saanud.

Rootslased katsetasid karjaimmuunsusega ja läks õnneks, suri ehk üheksa korda rohkem rahvast kui meil, aga nüüd on nad immuunsed nagu raudnaelad. Meie aga vindume vaikselt edasi ja kardame iga Tartu elumehe pärast, kes bioloogilist relva ööklubides laiali köhib. Vaba maa, iga tont võib köhida, selle nimel soomepoisid verd valasidki.

Ma loodan väga, et rallit viimasel hetkel ära ei keelata, ei ole vaja nutta ja halada, julge hundi rind on rasvane. Loodan, et tuleb uhke ralli, et rahvast tuleb kokku sama palju kui laulupeole ja et raha läheb lõpuks ometi liikuma – lõunaosariigid on ju puhta käpuli ilma selleta. Õnnetud maasikakasvatajad võivad ka teenust osutada, kes neid keelab.

Kuidas me saaksimegi teada, kas ralli õnnestub või ei, kui me ei korralda ühtki eksperimenti, teaduslik maailmavaade eeldab katseid, katsete pealt vaatame. Targutamine ei anna midagi, aga ka läbikukkunud katse annab meile palju raha ja aitab ellu rakendada Darwini ilmeksimatuid ideid. Esimese nurjunud katse peale ei tohi põnnama lüüa, alles korduskatsetes selgub tõde.

Usun kindlalt, et ralliimmuunsus on lõbusam, kasulikum ja kiirem kui mistahes pehmode karjaimmuunsuse variant. Ja et suursündmus ei ununeks, tuleb Pätsi pea kõrvale rivistada mõned rallikangelaste ja peakorraldajate pead. Nad on seda väärt.

(:)kivisildnik
31.07.2020
Pärnus, ajaloolises vandenõupealinnas

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused