( : ) kivisildnik: Rikkad mõtlevad rohkem ja paremini kui vaesed?

Arvamus,
- Updated
©UU
( : ) kivisildnik

Kaks aastat tagasi kuulsin raadiost lauset, et eestlaste madal sissetulek ei võimalda neil mõelda. Kõik see meenus mulle sotsiaalmeedia abil, mis aastate taguseid sündmusi üles soojendab. Meenus ka ühe Eesti juhtiva panga naisanalüütiku arutlus teemal, et vaesed pensionärid on Eesti suurim julgeolekurisk, sest nad kalduvad valima äärmuslikke ja populistlikke poliitikuid.

Mõistagi tuli panga suhteliselt rikka naisanalüütiku juttu mõista sel kombel, et vaesed pensionärid on rumalad ja ei oska nad mõelda ega valida neid õigeid homoseksuaalseid ja avatud poliitikuid. Ja kui seda pangaanalüüsi edasi analüüsida, siis selgub, et Eesti vabariigi esmane ja põhiline julgeolekugarantii on omasooiharus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Annika Laats võidab võõra väe nigu niuhti. Ma kujutan ette, kuidas naisanalüütiline kaitsejõudude peastaap hetkel valmistub vaenlase õhurünnaku vastu rünkpilvedele kuvatava homofilmifestivaliga või millegi sellisega. Kuidagi peab see aitama nii pommitajate, hävitajate kui droonide vastu. Mismoodi, ärge minult küsige, ma olen selle mõttelennu hoomamiseks liialt vaene.

Aga vastu ma pangale vaidlema ei hakka, küllalt feispuki vanglas istutud ja ega sotsialistlik Kultuurkapital ka minusuguseid ebameeldivaid tüüpe loometoetustega üle ei külva. Objektiivis ilmus just tore lugu uurimusest, mis tõestas veenvalt, et kunstiilmas konservatiivsel mõttel koha ei ole. Ma tunnen isiklikult eesti kunstnikke, kes on veendunud, et isegi kui nad ainult räägivad ebasoosingusse sattunud tagurlasega, on nende karjäär ohus.

Tore ja mõttetiine demokraatia, tore kunstielu, ja toredad pangad, võimas analüütiline koolkond – pole ka ime, kui sellise mõtlemisega ei suudeta saavutada muud kui orjastamist ja rahapesu panga poolt ning laserit tagumikus ringikakerdamist kunsti poolt. Rahapesu eest muidugi trahvitakse ja küllap tulevad need trahvid ka mõtlemisvõimetutel pensionäridel kinni maksta.

Niipalju kui mina aru saan, on noorem põlvkond töö tegemiseks ja maksude maksmiseks liialt hõivatud intensiivse mõttetegevusega. Õige progressiivne noor suudab mõelda ainult kliimamuutusest ja ökosüsteemide kokkuvarisemisest ning sellest kuidas talt on lapsepõlv röövitud. Koolis käimiseks aega ei jää ja kirjaoskamatuid tööle ei võeta.

Kui kogu meie liberaaldemokraatlikku mõtteilma kuidagi üritada lühidalt kirjeldada, siis tuleb välja, et vaesed ei ole üldse võimelised mõtlema, rikkad ja edumeelsed on aga võimelised mõtlema ainult teatavatel veidratel seksuaalteemadel. See on hästi näha ka meie riiklikult rahastatud feministlikust sotsiaalmeediast, mis ka katku ajal tegeleb nüri järjekindlusega transseksuaalide süvaprobleemidega.

Ühelt poolt võib muidugi nõustuda väitega, et vaesed ei suuda mõelda. Kindlasti on vaestel palju tegemist ellujäämisega ja igapäevamuredega ning aega ja vahendeid ning aega Foucault homoseksuaalsete idee uurimiseks ei jätku piisavalt. Samas kas Foucault’ “Seksuaalsuse ajaloo” uurimine aitaks üüri maksta või lapsi toita? Foucault järgi tuleks lapsi toita narkootikumidega ja maksta üüri maoismi või homoseksualismiga või oli see vastupidi.

Millest siis mõtlevad meie planeedi kõige rikkamad ja edukamad? Gates ja Soros näivad mõtlevat küll väga erutavatel, aga mu meelest jubedatel teemadel: tsensuur, multikultuur, planeedi rahvastiku vähendamine, globaalse tehnoloogilise hirmuvalitsuse edendamine, terrorism, satanism, kannibalism ja homoseksualism.

Parim asi, mis meie planeedile võib juhtuda, on see, kui ülirikkad enam midagi ei mõtleks, eriti Soros, see lahendaks väga palju probleeme. Abi oleks sellestki, kui kodanikud Kasela ja Ossinovski mõttetegevuse peataksid. Kui rikas endale midagi pähe võtab, siis leiab ta ka vahendid inimkonna arvukuse vähendamiseks ja vaesuse homoseksualiseerimiseks.

Ühiskond ei ole lõhenenud rikasteks ja vaesteks, ühiskond on alati vaene ja rikkad kasutavad ühiskonda nagu doktor Mengele oma laborirotte. Mina olen kindel, et vaestel on arenenud mõtlemisvõime, nad tegelevad reaalsete probleemide ja ellujäämisega. Rikkad elavad oma kokkuskeemitatud mullis ja mõtlevad järjest hullemaid ja inimvaenulikumaid perverssusi välja.

Ja isegi kui mõne vaese peas tekivad sotsialistlikuid ideed, ei saa ta neid kuidagi ellu viia, Marx vajas oma luulude kirjastamiseks sponsoriks Engelsit ja Lenin tapatalgute korraldamiseks saksa luule ja Ameerika pankurite raha. Hea näide kiiksuga rikkast on varalahkunud popstaar Michael Jackson, tal oli piisavalt pappi, et rajada lõbustuspark ja loomaaed, meelitada kokku lapsi ja nende ühes voodis magada. Kui pedofiilia asi kohtusse jõudis, käis artist välja kopsaka valuraha jne jne.

Hollywoodi rikaste narko, laste ja immigrantide lembus pole ammu enam saladuseks. Ja see roojane seltskond töllerdab pidevalt avalikkuse ees ja hõõrub vaestele nina alla, mis on hea ja mis on halb. Need tolgused õpetavad meid elama, tule taevas appi! Me teame, et narko ja lapsed ja immigrandid ja verejoomine on hea. Kus on uued ideed?

Kas vaesed korraldavad demokraatiasõdu, revolutsioone, majanduskriise ja ehitavad sooneutraalseid peldikuid? Ma ei ole kuulnud, et üski vaene kurdaks sooneutraalsete peldikute puudumise üle. Rikastes riikides on see absurdne peldikuteema aga olnud vaata et kogu ühiskonda lummavaks filosoofia põhiküsimuseks.

Kui vaeste mõtlemisele üldse midagi ette heita, siis seda, et nad ei suuda läbi näha Sorose-tüüpi rikaste kadjakate alatuid sepitsusi. Meid varitseb kurjus, mis lihtsalt ei mahu tavakogemise ega tavamõistuse piiridesse. Rahvusriike lammutatakse, kultuure hävitatakse ja rahvaid suretatakse välja kõigi vahenditega. Ja me ei saa midagi aru, me mõtleme sellele, kuidas palgapäevani välja vedada ja vaatame telekast mingit haisvat solki.

(:) kivisildnik
25.04.2020
Pärnus, vandenõulaste lõbusas seltskonnas

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused