( : ) kivisildnik: Seitse ukrainlase nahka Eesti vapil ehk orjapidajate lõputu soig

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Ukrainlaste nülgimist ei näi keegi märkavat ega taunivat. (Foto on illustratiivne)

Üleöö on vallandunud veider maapealne maasikapõrgu. Ulgumine ja hammaste kiristamine – ühiskonna kõige nõrgema osa kannatused on meeletud. Orjapidaja mentaliteediga maasikaplantaatorid kiunuvad nagu ratta peal ja ega orjameelne meedia ja opositsioongi ole suu peale kukkunud.

Kuskil on tehtud mingi viga, kui 50 000 töötut ei ole võimelised maasikasaaki koristama, siis ilmselt pole seda ka võimalik ära süüa. Moraalne tõrge. Mina isiklikult lõpetasin Eesti maasikate ostmise pärast seda, kui puhkesid skandaalid Poola maasikate ümber, mida kaubastati kui Eesti tooteid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Parem ostke Eesti toodet, mis on kindlalt Eesti toode. Näiteks eesti kirjandust, kohe on selge, et Rein Raua värsse keegi võltsima ei hakka. Milleks? Ja kui keegi müükski Olev Remsu nime ja näo all Witold Marian Gombrowiczi teoseid, siis peaks tarbija küll õnne tipul olema. Igal juhul härra Lindepuu tõlgitud poola kirjandus on maailma parim.

Töötute otsust mitte tööd teha austan ma sügavalt, müts maha, inimesed on nõus kannatama ja virelema, kuid ei osale orjapidajate kahtlastes ja ebainimlikes mahhinatsioonides. Kummardan taolise meelekindluse ees. Ükski inimväärikust austav kodanik ei saak käituda vastutustundlikumalt.

Selge see, et orjapidaja moraaliga plantaatorid eelistavad kasutada odavat immigrantide tööjõudu. Ühelt poolt on ori muidugi vaba, teiselt poolt aga kehtib meil vist ikka veel põhiseadus, vähemalt osaliselt peaks kehtima. Põhiseaduses sätestatud eesti krooni enam ei ole, aga võrdse kohtlemise printsiip on vahel jutuks tulnud.

Ühesõnaga, põhiseadus ütleb, et kedagi ei tohi diskrimineerida tema usu, soo, maailmavaate, rahvuse ega majandusliku seisukorra tõttu. Ukrainlastele makstakse vähem kui eestlastele ja see on ilmselge diskrimineerimine rahvustunnuse põhjal – miks ma ei näe ühtegi diskrimineerimise kohtuasja?

Miks ei ole sekkunud inimõiguslaste-soroslaste keskus? Miks vaikib meie sooneutraalne president? Miks ei inise v.a. Pakosta võrdse kohtlemise ametkond? Miks ohtralt toetatud vasakmeedia ei kaitse ukrainlaste inimõigusi ega väärikust? Miks on Ukraina võõrtöölistest kujunenud teise sordi inimesed?

Ukrainlaste nülgimist ei näi keegi märkavat ega taunivat peale paljukirutud ekreiitide. Otse vastupidi, liberaalid ja sotsid võitlevad nagu hundid külakurnajate õiguse eest ukrainlastele vähem maksta ja neid õnnetuid inimesi alatult ära kasutada. Eesti vapil võiks olla kolme lõvi asemel seitse ukrainlase nahka.

Kas värvida need seitse nahka punaseks või siniseks, kas kaunistada nad kuldsete viisnurgakestega või maalida kõik vikerkaarevärviliseks, selle jätan disainerite kolleegiumi otsustada. Mina ei ole ei orjapidaja ega orjapidamise pooldaja ning head nõu anda ma siinkohal ei oska.

Orjapidamine on ärimudel, kus palgad üritatakse viiakse Aafrika tasemele, maksud, teenused ja hinnad aga tõsta Brüsselist kõrgemale. Kuidas külakurnaja siis saab, kui ta ei tõsta hinda ja ei alanda palka – see ongi lojuste arusaamine demokraatiast ja vabaturumajandusest. Olgu nad neetud. Oleks siis üks selline lurjus, neid on aga leegion.

Kusjuures need inimeste piinajad, mõnitajad ja orjastajad ei väsi kaitsmast loodust ja kõiksugu seksikloune ning vägivaldseid feministe. Ehk olete märganud, kuidas hullunud fuuriad tükeldavad elavalt Postimehe kultuuritoimetajat Alvar Loogi? See on julm. Nagu ei oleks töölistel veel maasika- ja muudel surmaväljadel osaks langevast õudusest küllalt.

Töölisi tuleb piinata, alandada ja nöökida ka vabal ajal, kui neil vaba aega peaks üldse olema. Selleks rünnakuks sobivad igasugused liberaalsed piinariistad, alates laste kohitsemisest ja lõpetades meedias mõnitamisega. Käiku lastakse lapsevankrid, väljamõeldud kivid ja suutropi funktsiooni täitvad faktikontrollid.

Positiivse programmina teen ma ettepaneku osta ainult tuttava talupoja maasikaid, ehk siis võtta kasutusele ametlikult tunnustatud märgis, et maasikas pole toodetud orjatööga. Pealegi jääb mulle arusaamatuks, mis isikud, kes võitlevad Eesti riigi, rahva ja kultuuri vastu, on asunud põhimõttelagedalt kaitsma Eesti maasikaid.

Meid rahuldavad täielikult Rootsi pangad, Soome õlletehaste tooted, Prantsuse veevärk ning väliskapitalile kuuluvad piima, liha ja leivakombinaadid. Kõik õgivad ülima rahuldustundega maitsetuid Hollandi tomateid, aga järsku tuli meeletu himu Eesti maasika järgi. Ma ei näe siin loogikat, selgroogu ega mitte mingeid põhimõtteid, täielik marksistlik-leninlik oportunism, jälk põhimõttelagedus.

Niipalju kui mina mõikan Eesti ajaloost, siis eestlased on maasikaid alati teepervelt või raiesmikust korjanud ja heinakõrre osta lükkinud. Nii õpetas mind vanaema ja mina olen seda õpetanud oma lastele ja lapselapsele. Aedmaasikas on parunite komme, võõras eurooplaste ja vallutajate tava – põlisvaenlase maiustus.

Seoses lageraiega on loodud meeletult looduslikke metsmaasika ja metsvaarika maardlaid – raielanke. Hiieraiumise ja metsarüüstamisega on pandud alus kodumaiste supertoitude hüppelisele tootmisele, kõrge toiteväärtusega metsmaasikad toodavad ennast ise, pole vaja mingeid orje ega orjapidajaid.

Varsti on suvi käes, kõik kes on jaganud pilte raielankidest, te teate kust maasikaid otsida, tehke seda. Minu talu ümbruses oli enne ainult paar lanki ja needki kasvasid kinni, nüüd on lanke külluses ja vaevalt ma suvel muud söön kui maasikaid.

Plantaatorid ja nende käsilased võivad minu poolest kaitsta kas Eesti ananasse või Eesti šampanjat või ka Eesti trühvleid. Kuulad neid ja mõtled, ei tea mis on juhtunud, kas nüüd on Aafrikas kõik hästi ja Trump kukutatud? Mõtled ja silm läheb looja.

(:) kivisildnik
23.05.2020
Sanga talus, ürglooduse kägistavas haardes

 

18 commentsOn ( : ) kivisildnik: Seitse ukrainlase nahka Eesti vapil ehk orjapidajate lõputu soig

 • Avatar
  Simone Katšeli

  Kas uutel uudistel ei teki kunagi kahtlust, et kivisildnik teeb ekre üle nalja? “Aedmaasikas on parunite komme, võõras eurooplaste ja vallutajate tava – põlisvaenlase maiustus.” Naera ribaks.
  Tõsisema poole pealt: olete kindlad, et jätkub inimesi, kes teevad töö ära? Peale maasikaid tulevad kurgid, kartulid, porgandid, kapsad. Neid siis käib kivisildnik ka edaspidi raiesmikult noppimas?

  • Avatar

   Juba hakkab padupunase soroslase juudi jura pihta. Eestis on täna kümneid tuhandeid töötuid juurde tulnud ja kui orjapidajast põllumees tahaks saaki koristada, siis töökäte puuduse taha see jääda ei tohiks. Ja kui sa nüüd hakkad vinguma, et eestlane on loll, laisk ja ei saa ühegi asjaga hakkama, siis vaata peeglisse. Keelt sa ju mingil määral mõistad, ehk on sinuski väike tilgake eestlase verd? Küllaldane põhjus endale pael kaela panna ja Eesti natukene paremaks paigaks muuta. Ja ära muretse, egas sinu “püha” multikulti üritus seepärast seisma jää, igasugu rahvuse ja kodumaata koerakoonlasi on Eestimaa täis, seega protesti lõpuni, pane pael rahumeeli kaela ja looda, et ehk keegi poetab pisara ning sinu üllas protestiaktsioon ei jää mitte tähelepanuta. Ainult nii saad sa kaasa aidata Eesti segasumma suvilaks muutmisele. Hea kui suudad mõned mõttekaaslased ka kampa võtta, seltsis segasem ja tõenäosus, et keegi teid taga utaks kah suurem. Igal juhul jõudu ja jaksu ja pea meeles, ainult sinu lõplik ohverdus võib Brüsseli pühale üritusele kasu tuua.

 • Avatar

  Härra Kivisildniku kirjutis taas parimas kastmes! Lugesin ja nautisin täiega!

 • Avatar

  1939. loeti Eestis kokku 139 984 talu.Talude rahvastik 1929. a. rahvaloenduse andmeil 641 168 inimest, 1939. aastaks oli see vähenenud 16 000 inimese võrra samal ajal kui uudismaade rajamine ja tootmine laienes. Taludes püüti eelkõige toime tulla oma inimestega, palgatööjõudu kasutati hädavajadusel, sealhulgas 1937. aasta suvel Poola põllutöölisi 700, 1939. aasta suvel 4800.

  Esimeses Vabariigi ajal ei viljeletud suunda „omad välja, võõrad sisse“.

 • Avatar
  (:)kivisildnik

  v.a. tõnu truus, koma ja punkti järel käib tühik, kas te ei karda, et avaldades minu delikaatseid isikuandmeid (paha grafomaaniahaigus) või koguni laim (et ei olegi tegelt mingit paha haigust) tulemusel ootab teid kiri ühelt tuntud advokaadilt nõudega maksta 3500.- eur?

 • Avatar

  austet Tõnu Truus
  miks sind võrdse kohtlemise põhimõte-suhtumine endast täielikult välja viib?

 • Avatar

  Enne maailmasõda töötas suviti Eesti Vabariigis hooajaliselt küllaltki palju poola põllutöölisi ega keegi ei kisendanud. Soomes on praeguse vabariigi ajal käinud ka meie inimesi mitte ainult ehituses,bussijuhtidena, vaid ka põllumajanduses.Kui tõesti saak põldudele jääma kipub,oleks muidugi mõistlik seni siin rakkes olnuil töölube pikendada ning eelnevalt avalikkusele selgeks teha,millised piirangud tulevaks aastaks paika pannakse.Siis teatakse planeerida nii,et kasvatatu ei rikneks põldudel.Samas oleks ka selge pilt,kui palju eriolukorra ajal töö kaotanuist on töö leidnud või nõuks võtnud põllutööliseks hakata.
  Grafomaaniale kalduvaid pilaplärasid sellel teemal ei viitsi eriti lugeda.Ehk on selle autor,kes kunagi ennast Nobelit väärt olevaks tituleeris (kas äkki tõsiselt?, ka töötu, ning võiks appi minna,kui võetakse.

  • Avatar

   Lugeda ei viitsi aga vigiseda viitsid, tüüpiline kodumaa ja rahvuseta teise laine internats. Sinusugune kohe kindlasti põllul hakkama ei saaks.

 • Avatar

  Sotsliberid oskavad ainult kisendada kaugete maade orjastatud lastest kes meile riideid õmblevad ja riisi pakivad,sotsliberid on ise võikad orjapidajad kogu eluskaalal(ainult endale teiste arvelt)ilge.

 • Avatar

  KUNAGISEST ORIRAHVAST ORJAPIDAJARAHVAKS!? Lääne nn liberaalse, rahvusteta ja tulevikus sugudeta biomassiühiskonna/ühtsest ja eristamatust biomassirahvast koosneva ühiskonna, sh ka eestlaste uueks Jumalaks (ainujumalaks), keda nad vastuvaidlematult teenivad ja kellele tingimusteta alluvad on saanud globaalse vabaturumajanduse kõike paika panev nähtamatu karvane käsi, turustiihiad ning
  maksiim/deviis: turg paneb kõik paika.
  Kasumi saamisele orienteeritud vabaturumajanduse tulu- ja kuluefektiivsuse nõuete/reeglite järgi tuleb osta sealt, kus kaup on odav ja müüa sinna, kus see on kallim ning arvestada globaalse tööjaotuse printsiipidega. Kuna kapitalistlik-merkantiilne vabaturumajandus on muutnud ka inimesed/tööjõu/tööorjad vabaturukaubaks maailmaturgudel, siis globaalse tööjaotuse ja vabaturu fundamentaalsete seaduste ning reeglite järgi on õigustatud ka inimeste-tööjõu valmistoodanguna sisseost Euroopa ja EU osariikide siseturgudelt, laiemas plaanis inimeste-tööorjade import Euroopasse odavatelt Aafrika, Aasia ja Lõuna-Ameerika ülerahvastatud- populatsiooniplahvatuste piirkondade orjaturgudelt, selmet toota neid kohapeal, kus tootmis- ja üleskasvatamise kulud on suured.
  Kasutagem siis maksimaalselt globaalse tööjaotuse ja vabaturumajanduse poolt pakutavaid hüvesid meie kõikide heaolu ja majandusarengu tagamiseks., mis õigustab muuhulgas kohaliku aborditeenuste mahu ning kättesaadavuse olulist suurendamist regioonis. Globaalse vabaturumajanduse ja tööjaotuse hūvede maksimaalne kasutamine võimaldavad regiooni naistel pühenduda ligi 100% ulatuses üksnes enesearendamisele, karjääri-/ametiredelil edasiliikumisele ja elu nautimisele nn seksikate tõmmude meestega, kelle puuduse üle tänu globaalsele vabaturumajandusele ja -kaubandusele nad enam kurta ei saa.

 • Avatar

  väga kena lugemine.
  sooviks ka õiguskantsleri ja kadrioru seenelise hinnangut olukorrale,
  samuti PADUPUNASTE, rehvormi ja sotside hinnangut orjapidamisse

 • Avatar
  Roman-Mati Kalde

  Taas tänu, kiitus Svenile! Tõeliselt hingekosutav nädalalõpu lugemine. Maasikasõda hakkab juba ära tüütama, just need aina ‘peavoolus’ vinguvad plantaatorid. Nende halast jääb mulje, et kui siia ukrainlaste maaletoomine lõpetada, hukkub Eesti riik. Miks me 90-ndail nii väga siis vabaks kippusime kui nüüd selle riigiga ise toime ei tulda? Kõikjal ukrainlased: põllumajanduses, ehituses, keevitajad jne. jne,- ja samas eestlane olevat igal alal tegija?! Mul pole absoluutselt midagi ukrainlaste kui rahvuse vastu, kuid kellegi ‘karvane’ käsi otsekui tahaks meid rahvana ära lahustada. Oleme varsti ka mingid vähemused. Maasikakasvatuse ekspluataatorid, ärge ahnitsege endile lõputuid, hallatamatuid maalappe, kogu maailma raha te välja teenida ei jaksa. Ärge püüdke lennata kõrgemale kui tiivad kannavad! Parem nii: tahaks lennata aga mitte eriti kõrgel… Ja lõpuks: Eesti vajab palju tähtsamaid asju kui mingid maasikad.

 • Avatar

  Lgp. Malle ja Ülla, olge te kiidetud ja tänatud! Teiega ja Teiesugustega saaksime me ehk veel hakkama, kuigi kõik viitab vastupidisele….Elagu Eesti VABAriik!

  • Avatar

   Ha-ha, tõesti mõnus huumor segatud kibeda tõega. See on tõesti imelik, et et pasundatakse kuni tuhande võõrtöölise vajadusest, aga hetke seisuga 50000-st ja ilmselgelt suurenevast töötutearmeest ei räägi keegi. Loodame ikka, et valitsusel jätkub kainet ja kindlat meelt seda kärestikku sängis hoida. Naaberartiklis Jüri Kukk kirjutab, et Tallinn on slaavi linn. Jutt jumala õige, elan Pirital ja ega muud keelt kui vene nädalavahetustel looduses viibides tõesti ei kuule. Kurb.
   Aga kena kevadet ja kosutavaid lugemishetki sellegipoolest kõigile!

 • Avatar

  Lausa ülihea ja ülimalt täpne lugemine Kivisildnikult, ja salaja loevad seda kõik vastased selles pole vähimatki kahtlust, veelkord ülihea kirjutis ja ülimalt täpne.

 • Avatar

  Nagu alati,suureprane lugemine.

 • Avatar

  Lugege Kristjan Järvani artiklit” Võõrtööjõu ülehinnatud väärtus”: “Võõrtööjõu sissetoomine pole ainuke viis majanduskasvu jätkamiseks. Eesti Panga majandusanalüüs tööhõive ja lisandväärtuse suhte kohta ei pea paika. Madalapalgaline tööjõud pigem tõrjub kohalikud tööjõuturult välja.”
  Väga hea artikkel. Aga sellest loomulikult ei piisa ideoloogiliselt kohustusliku võõrtööliste riiki toomise ja NB!! JÄTMISE masinavärgi peatamiseks globaliseerimise ja rahvusriikide kaotamise lõppeesmärgi nimel. Jääb loota ainult tänasele valitsusele ja selle rahvuskonservatiivsele tiivale.
  Ning jääb loota eesti rahva kasvavale otsustavusele põhiseaduslikku ja mõistuspärast rahvuskonservatiivsust toetada – meie tahame siin maal elada nagu OMA KODUMAAL mitte nagu pärsia turul. Meil on juba üle 30% hilismigrante ja nende arv kasvab praegu väga kiiresti, eriti kiiresti uue slaavi immigratsiooni survel, viimased tunnevad ennast siin eesolevas venekeelses keskkonnas nagu kalad vees. Vähemusse jäämine, aga eriti põlisrahva põhiseaduslike õiguste kaotamise protsess on käivitatud ja kiireneb.

  Kui EL riigid on globaliseerumisideoloogia survel ennast likvideerimas ja pärsiaturustumas – mošeede ja islami reaalvalitsemise teostumine on lähiaja küsimus, siis see ei pea tähendama, et ka meil on kohustus seda teha. Selleks, et taibata, et ei ole kohustust, on vaja olla mentaalselt vaba inimene.
  Rahvas peab koosnema suures osas mentaaselt vabadest inimestest ja riik peab neid esindama, siis on lootust. Mistahes Euroopa rahva ja riigi identiteedi ja suveräänse püsimajäämise määrabki täna just see. On SELGELT NÄHA kvalitatiivne vahe Ida-(pigem Kesk-) ja Lääne-Euroopa vahel. Poola, Ungari jt Visegradi riigid on valiku teinud – OLLA ELUS JA JÄÄDA ELLU.
  Ma tajun täna, et ka Eesti teeb praegu just selle valiku. Tähendab me oleme rahvana ka täna veel sama kvalitatiivse mentaliteediga nagu 1988-91. See otsustab elu ja vabaduse. Kaitsku meid Jumal.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused