Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

( : ) kivisildnik: Vihkan, põlgan, jälestan

-
05.03.2022
(:) kivisildnik

Ma ei nimetaks Margit Sutropi intellektuaaliks, see oleks umbes sama, mis nimetada putinistide sõjakäiku demokraatia ja transseksualismi edendamise operatsiooniks. Ma ei imestaks, kui mõni terve mõistuse säilitanud juku-kalle joonistaks selle peale t-särgi kirjaga “Mutrop on sunn”. Võimatu vastu vaielda. Vaidlemine on raskel ajal üldse ebasoosingusse langenud.

 

Vene filharmoonikute ja baleriinide vastane võitlus NATO-s on õige verine, keegi Valeri Gergiev sai La Scalast kinga, vallandatakse teisigi Vene dirigente ja kunstimeistrid keelduvad Tšaikovski teoste ettekandmisest, siberi metskassid on tõuloomade näitustelt eemaldatud ning Milano ülikool katkestas Dostojevski kursuse, et vältida vaidlusi pingelisel ajal.

Huvitav, mis teemadel Euroopa intellektuaalid ja NATO liidrid siberi kõutsidega vaidlesid ja kas nad tõesti ei leidnud muid argumente, kui vaene loom lihtsalt toast välja visata. Loomakaitsjad võiksid nüüd küll õige kärarikkalt sekkuda. Käed eemale siberi metskassidest – karvased elud loevad isegi siis, kui Dostojevski “Idioot” on õigel ajal lugemata ununenud.

Samal ajal kui kirstlikud konservatiivid ja rahvuslased üritavad lootusetult rahvuslikku leppimist, peksab sm Sutrop Riigikogus segast ja küsib peaministrilt, kas kapo uurib lp Varro Vooglaiu seoseid Venemaa ja ekreiitidega. Kas ei oleks aeg võtta Rein Raua eeskujul kasutusele uus termin ‘eetiline värdjas’? Ehk siis ‘eetiline perseauk’ või ‘eetiline siga’?

Ma loodan, et kapo peadirektor vastab selle peale, et Ukraina rahvas ongi selline, et teda tuleb vahel harva peksta. Oleks nagu võrdne kohtlemine või nii, ja mis on hea eestlastele, ei saa ka ukrainlastele paha teha. Saadame oma verekoerad Mariupoli peale. Koerad aitavad euroopalikke väärtusi edendada.

Mina uurin aga Eesti Energia ja Vene elektri seoseid ja meie bensiinjaamade ja Vene naftasaaduste seoseid ja tahan teada, kust tuleb nisu, mis sokutatakse sinu mahekebabi sisse? Vene investeeringud on Eestis suuruselt viiendal kohal, teen siinkohal ettepaneku: visake need investorid solgiauku koos Vene õlle ja viinaga.

Eestis on üle kolme tuhande Vene osalusega äriühingu. Venemaalt impordime me virnade viisi mineraalseid tooteid (50% impordist), puitu ja puittooteid (16%) ning metalli ja metallitooteid (11%). Pange siis kogu see Vene puuvirn põlema, Vene bensiini puudust Eestis ei ole.

Nõuan Eesti majanduse ja Vene paariariigi seoste uurimist, sest nende seoste kohta on mul ametlikke ja ümberlükkamatuid andmeid: investeeringud, prussid, naelad, mitu puuda soola jms. Mul on andmeid ka selle kohta, et Eesti raudtee on seotud Venemaaga, on tuvastatud ka põlisvaenlasega otseselt ühendatud bussiliikust.

Olen ise korduvalt bussiga Piiteris käinud, võin esineda tribunalis tunnistajana, see oli kohutav: Ermitaaž, Vene muuseum, Repini ülevaatenäitus, kohaliku kirjandusinstituudi raamatupood – täiesti ebainimlik. Paksud mitmeköitelised filoloogilised teosed vene klassikalise kirjanduse kohta. Meil on nüüd ka üks selline, kuussada lehekülge juttu Ellen Niidu lummavate värsside ülistuseks. Ei saa kurta.

Meenuvad Bunin ja muud sellised kahtlased isikud. Ahmatova kortermuuseumis sai käidud. Jube, teda kiusati taga nii et vähe ei ole, aga midagi ei aidanud, ikka loevad ja austavad, nagu metselajad. Midagi ei ole nad stalinistidelt õppinud. Ja siis veel see ebasoosingusse langenud Dostojevski. Mõistan Dostojevski koos Milano seltsimeestega otsustavalt hukka.

Esiteks oli Dostojevski kurjategija, täpsemalt surmamõistetud kurjategija, terroristliku riigivastase salaorganisatsiooni liige. Liberaal, nihilist, progressiiv ja mis siin pattu salata, ka natuke sotsialist. Seksuaalselt sättumuselt sadomasohhistlik pervert, keda Piiteri prostituudid keeldusid teenindamast ja nii ta siirdus Euroopa kasiinodesse õnne otsima.

Oleks Dostojevski maha lastud, oleks kõik korras, aga viimasel hetkel anti terroristile armu ja saadeti Siberisse sunnitööle, kus ta kujunes Piiblit lugedes kristlikuks konservatiiviks, veendunud antisemiidiks ja suurvene šovinistiks ning maailmakirjanduse esimese suurusjärgu klassikuks. Jube piinlik on selliste alatute klassikute pärast.

Kui meil õnnestuks rahvuslik ukrainameelne ja Euroopa alusväärtustel põhinev isamaaline ühtsusinitsiatiiv koos Margot Sutropi, Kaja Kallase ja Kristina Kallase ja roboti-ihara ekspresidendiga Dostojevski ja vene filharmoonikute vastu, siis edasi oleks juba lihtne. Võtaksime ette kirjanike liitu inkorporeeritud vene literaadid.

Kui Ivanov ja Hvostov, mõlemad suurepärased kirjanikud ja etnilised venelased, õnnestuks platvormilt maha kiskuda ja liidust välja vista, siis paneksid teised ise kiunudes minema ja Harkovi pommitamine lõppeks päevapealt ära ja Putin nutaks. Ivanov Ivanoviks, aga see Hvostov on hakanud tegema õige kahtlaseid õigeusklikke avaldusi.

Hvostov ütles raadios, et tuleb hakata jumalat uskuma ja minna kirikusse palvetama, et mitte midagi muud enam vene armee ja tuumamalaka vastu ei aita. Vale, jumal ei lähe faktikontrollist läbi ja pealegi kontrollib politsei Pärnu kirikutes maske. Minu usk aga ei luba jumala näo järgi loodud silmnägu kinni katta. Seega seisab minu ja jumala vahel Eesti vabariigi kardavoi.

Ja kui Hvostov on kultuurkapitali rahadelt maha võetud ja peavoolu ajakirjandusest Objektiivi asumisele saadetud, võtame ette Kristina Kallase ja tema venelaste õigusi sõjakalt kaitsva partei Eesti 200, mille putinistlik populaarsus on taevasse kasvanud. Tuleb uurida eesti200laste ja venelaste seoseid. Otsustavalt hukka mõista. Kahtlane on see vene värk, haiseb Dugini jutupunkti järgi.

Las kapo menetleb Kristina Kallast, ehk tahetakse temast koguni Eesti vallutamise järel Kuusineni laadne nukuvalitseja teha? Sutropi avaldused inspireerivad, tekib palju küsimusi. Nii ehk teisiti tuleb Sven Sildnik valida riigikokku, keegi peab ka eestlaste õigusi kaitsma ning rahvavaenlasi vihkama, põlgama ja jälestama. Vali elu.

(:) kivisildnik
Pärnus 05.03.2022