Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ivan Makarov: KK leiti Tõrva metsatukast

-
24.04.2022
Kevadkogritsad Orissaares

Viimasel ajal on paljud vaatlejad tundnud tõsist muret – kus on Kersti Kaljulaid, mis on tast küll saanud. ÜRO volinik naiste ja laste probleemide asjus oli Ukraina sõja algusest vaateväljast väljas ja ei tõtatud sõna võtma Putini sõdurite poolt vägistatud laste ja naiste asjus.

Paar aastat tagasi, kui mõneks ajaks kadus maailma vaateväljast Venemaa president Vladimir Putin, tekitas see muidugi märksa suuremat elevust: et mis siis toimub ja kas tal on tuumakohver ka kaasas. K.Kaljulaidi kadumine nii tähendusrikas ei tundunud. Iga jumala päev ilmub Eestis kuulutusi kadunud inimestest, kes õnneks tulevad paari päeva pärast reeglina koju tagasi.

Naasis ka KK, ja selle nädala lõpus hakkas äkki tulema vastavaid uudiseid nagu Vändrast saelaudu. Kõigepealt müüdi Kersti Kaljulaidi vana ametiautot Mercedes, siis eile avaldas EPL loo „President Kersti Kaljulaid: riik ei pea kõike ise tegema. Kaasake LNG-terminali loomisse ka erafirmad“.

See on muidugi õige märkus, sest riik ei peaks ka kõiki endise presidendi kestvaid vajadusi üksipäini rahuldama, tema ülalpidamisse tuleks kaasata ka erakapital. Kuid hinge jäi kriipima see, et Kaljulaid ei võta ikka üles sõjas tapetud tuhandete ukraina naiste ja laste teemat. Tolle LNG-terminali kohta avaldagu arvamust ikka need, kes asja jagavad, aga mitte meie kohapealsed eakad gretathunbergid.

Ja nagu vene muinasjuttudes juhtuvad kõik asjad kolmandal katsel, nii ka KK tagasipöördumises kaks ilma kolmandata ei jäänud ja Lõuna-Eesti Postimees avaldas täna loo: „Tõrvalased matkasid koos president Kaljulaidiga“. Mitte Kaljulaid ei matkanud koos tõrvalastega, aga ikka tõrvalased Kaljulaidiga, nagu imikilplased hai küljes. Nii et ei sõitnudki Kiievisse rääkima sellest, et Eestil ei tasu Ukrainaga äriasju ajada. Ei, seekord küll mitte.

„Tõrvalased nautisid laupäeval koos president Kersti Kaljulaidiga kena kevadilma, tehes kaasa Eesti Terviseradade matkasarja kolmanda linnaretke,“ kirjutab leht. „Tempoka jalutuskäigu lõpus pakuti kõigile osalejatele suppi ja mulgi korpe. Kevadpäikesest pakatavast retkest võttis osa umbes 80 liikumishuvilist, andis teada Tõrva spordiselts.“

Loomulikult intervjueeriti nendest 80-st osalejast just Kaljulaidi, kes rääkis heast traditsioonist ja inimeste muredest. Armas! Ongi õige, sest kes neid kohalikke mutikesi ikka viitsib usutleda.

Tiitel „president“ ajab muidugi paljusid endistviisi segadusse, sest EV president on siiski Alar Karis, aga selline on juba kord Eestis väljakujunenud traditsioon. Presidentlus on meil nagu eluaegne ravimatu tõbi – eluaegne ülalpidamine ja nännutamine ning presidendiks kutsumine. Tegelikult pole nendest keegi president, sest rahvas pole neid küll valinud, aga see teema on järjekordselt kalevi alla pandud.

Tõrvas tehtud rohketel piltidel võtab Kersti Kaljulaid hernesuppi, vestleb kohalikega ja sammub rõõmsalt metsatukas, nagu oleks silmanud šampinjoni. Kuid nagu ütleks võib-olla mis-ta-nimi-nüüd-oligi-Hannes-Võrno, oleks see Orissaare mets, niidaks seeni, nagu loogu.

Ivan Makarov