Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kõige valjemini räägivad riigikaitse lammutamisest lammutajad ise

-
26.12.2021
Jürgen Ligi
© UU

Alati kisavad kõige rohkem need, kelle saba peale astutakse – nii on ka nende vasakliberaalidega, kel ei lasta Eesti rahulikult oma äraandlikke tegemisi toimetada.

Väidetav riigikaitseõpetaja Rene Rässa on kirjutanud sellest, nagu kahjustaks EKRE Eesti julgeoleku alustalasid, kuid saab samas kommentaariumis vastulöögi.

“Selles suhtes hea artikkel, et meenutab, kuidas EKRE on neid Eesti kaitsevõime kahjustajaid rappinud läbi mitme aasta. EKRE hoiab pidevalt ülal teemat, kuidas Jürgen Ligi likvideeris venelatele vastu tulles sõjaväeluure, kuidas samal põhjusel saadeti laiali relvastatud piirivalve, kuidas Ligi tahtis likvideerida kogu kutsealuste reservil põhineva sõjaväe, aga ei saanud hääli kokku.

Alates eelmisest valitsusest on olnud teemaks, kuidas Mart Helme tahtis luua merekaitse, õhukaitse kui ka sisekaitse reservi, aga eestivastased lõugasid vastu nagu kõri võttis. Merekaitse siiski läks mingil määral käiku, aga sisekaitse oleks pidanud olema valmis piirile minema juba nende Valgevene kuritegude ajal. Kas või Leedule appi.

Luik ja Herem ei lasknud töösse võtta õhukaitse loomist, no selge, venelastele ei meeldi kui nad ei saa õhust maatasa teha kõike, mille peale Eesti kaitsevägi raha on kulutanud.

Vahepeal tahtsid eestivastased panna referendumile küsimusi Venemaaga liitumisest, mõned pidasid seda naljaks, aga kohe tuli praegusel valitsusel tahtmine ära kinkida Vene poolt hõivatud maaalad, nii et ei mingit nalja. Just kinkida, mitte pidada läbirääkimisi, see on põhiline. Eesti-vastane initsiatiiv tuli valitsusest, Venemaa ei tõstnud üles seda teemat.

Ei jõua kõike mainida, aitab, niigi selge.” (E. Sepp)