Kolme lapse ema poliitikutele: mitu töökohta peab lapsevanem omama, et ta lapsed üles kasvatada jõuaks?

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Kuigi lapsevanema kiri oli adresseeritud Riigikogule, puudutab see suuresti pigem Stenbocki maja.

Sotsiaalmeedias liigub ühe lapsevanema, kolme lapse ema ahastav ja nördinud kiri, mida peaksid lugema ennekõike valitsuspoliitikud.

“Millises Eesti vabariigis me 2022. aastal elame?
Millist eeskuju meie tulevased noored saavad?

Lugupeetud riigikogu liige!

Kirjutan, sest olen veel noor, toimekas ja asjalik Eesti kodanik. Mul on kolm last, keda kasvatan ja majandan iseseisvalt. Kõik kolm käivad tänase päeva seisuga koolis, millega omandavad põhiharidust, kuna on veel alaealised.

Kiri seisnebki selles, et kui mina lapsevanemana soovin, et mu lastest kasvaks NORMAALSED inimesed, kellel peale lihtsalt hinnete oleks ka kahe kõrva vahel midagi ja jalas normaalsed püksid, siis pean MINA emana omama kahte töökohta, et siin riigis oma lapsi kasvatada.

Te olete selle riigi nii nässu keeranud, et ma pean igat senti vahtima nagu punnis silmadega KALA. Kas osta muna või osta piima või sööme täna nuudleid? Miks? Te ei saa rääkida sellest, et oi näete, suureperelised ei oska elada või arvestada või ei tunne numbreid. Asi on selles, et kõik on nii kalliks läinud, nii kalliks, et küsin mina, et mitu töökohta üks lapsevanem omama peaks, et ta lapsed üles kasvatada jõuaks?

Koolitarbed, riided, jalanõud, huviringid, ekskursioonid, õppetarbed, taskuraha, kõneaeg (internet), hooldusvahendid, tarbed, katus pea kohal, mis samuti maksab + söök/jook. Ning ausalt, vaadates uudiseid, ma lihtsalt pean kuulama seda jama ja jura, mida te hekseldate päevast päeva ja hommikust õhtuni, kuidas kellegile ära panna või pealt üles öelda?

Mida te parandate sellega? Et kas RMK uus töötaja saab 11 000 eurot palka või kodututele rajatakse kemmerg kuskil orgu. Mida asja, küsin mina, kuhu edasi? Valige meid, valige meid. Mis loosung, mis kampaania ja mis lubadused? Enne valmisi hakkavad plaanid ja suured illusioonid, kus te isegi ei suuda endale aru anda, mida te lubate? Pange nüüd jalad maa peale ja tulgegi siia Eestimaale ja vaadake, mis ümberringi toimub? Arvate, et elate oma nina kõrgusel seal Toompeal vaid, aga meie tavalised inimesed elame päevast päeva teadmatuses, mis järgmiseks te seal välja plaanite.

Olgem ausad, et pole vaja rajada sada erakonda, kui mitte ühestki pole mitte mingit kasu. Sest kõik teie energia kulub vaid üksteise näpuga näitamisele. Teile sobiks sinna Riigikokku pigem “pahalapsetool”, kus mõtteid koguda ja tulla tagasi selgema peaga. Riigikokku on teid valitud põhjusega, et annaksite eeskuju ja looksite paremat Eestit, aga hetkeseisuga näen, et loomisest on asi väga kaugel. Pigem nagu kaevaks labidaga auku.

Küll energia, küll kütus, küll toit, küll see ja teine. Kas siit riigist peabki ära kolima, et saaksite oma kuningriigi teha? See on ka MEIE kodumaa ja MEIE esivanemate muld. Mõelgem ja vaadakem, kuhu see kõik läheb nii edasi. Mina isklikult ei oskagi oma 1. klassi lapsele selgitada uudistes olevatest tarkadest inimestest, kes solvavad ja tegelevad veidrate asjadega. Ma ei oska talle öelda, mis see tähendama peaks. sest need onud ja tädid juhivad täna meie riiki.

Kuhu edasi ?
Mis edasi ?
Mis saab inimestest ?
Mis lastest ?
Mis haridusest ?
Süda hakkab juba täna lööke vahele jätma sest see, mis siin toimub on alla igasuguse arvestuse.”

Lugupidamisega,
3 lapse ema
Eesti kodakondsus
Eesti maksumaksja
Eesti inimene
Töötaja 2022
Maksan kinni kõik valitsuse jama.ee

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused