Kolmekordne haridusminister päästab ikka veel eestikeelset haridust

Arvamus,
©Uued Uudised
Haridusminister Tõnis Lukas ajab nende erakonnale iseloomulikku rumalat ja sisutühja juttu.

Seda, et Isamaa on rahaahnete jutupaunikute kamp, teab juba igaüks, aga samas on nad ka soss-sepad – nii jätkab kolmekordne haridus- ja teadusminister ning ühekordne kultuuriminister Tõnis Lukas taasiseseisvumise kolmekümne esimesel aastal, mil Tallinnast on saanud slaavi linn, ikka veel eestikeelse hariduse “päästmist”.

“Minister Tõnis Lukas (Isamaa) ja kantsler Kristi Vinter-Nemvalts andsid haridus- ja teadusministeeriumi pressikonverentsil ülevaate algava õppeaasta oluisematest teemadest. Pressikonverentsil põhifookus oli üleminekust eesti õppekeelele,” kirjutab Postimees.

Mida on Isamaa ja Lukas siiani teinud? Vikipeedia tutvustab: Tõnis Lukas oli 1999–2002 Eesti haridusminister. 2007–2011 oli ta Andrus Ansipi teises valitsuses haridus- ja teadusminister ning 2019–2021 Jüri Ratase teises valitsuses Eesti kultuuriminister. Alates 18. juulist 2022 on ta Eesti haridus- ja teadusminister.

Aga eesti keelega on kogu selle aja ainult kehvemaks läinud, ta langeb vene ja inglise keele varju, teda “lihtsustatakse”, teda tõrjutakse ja riigikeelena ei õpita.

Vanasti nimetati selliseid ministreid soss-seppadeks. Praeguses Reformierakonna valitsuses, kus slaavi odavtööjõu ja ukraina põgenike sissevedu on prioriteet, kõlavad Lukase tegemiste kirjeldused meedias eriti võikalt. Sest eesti keele kaitsmisest räägitakse ainult selleks, et sõnadega tegude ja tulemuste puudumist varjata.

Uued Uudised

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused