Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Konservatiivsed poliitikud: valeliku Kaja Kallase tagasiastumist tuleb nõuda mitte enam šaakalina, vaid lausa hüäänina!

-
26.08.2023
Kas lahkub või on sunnitud jääma?
© UU

Konservatiivsed poliitikud kommenteerivad Kaja Kallase juttu sellest, et peaminister kavatsevat ka edaspidi seista Ukraina ja Eesti eest.

Vaimulik ja veebiväljaande Meie Kirik peatoimetaja Veiko Vihuri: “See näitab, et Eesti asehalduritel on moraalist, patriotismist, oma rahvast jne täiesti ükskõik. Riiklikud süvastruktuurid tagavad nende võimulpüsimise (kuni peremeestele sobib), kõik muu on neile vaid pinnavirvendus. Kahju ainult, et märkimisväärne osa massidest neid toetab.”

Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison: “Novembris 2019 ütles Kaja Kallas: “Jüri Ratas peaministrina müüks Eesti maha esimesel võimalusel, kui ta saaks jätkata peaministrina.” Tänane reaalsus näitab, et seda on ta valmis ise tegema või juba ongi teinud, et vaid püsida valskluse ja valetamisega oma kohal.”

Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi: “Üks kõige jälgimaid episoode Kallase afääris on olnud liberalistlikus leeris ja ajakirjanduses korduvalt kõlanud refrään, et Kallase “kriisikommunikatsioon” polevat olnud eriti heal tasemel. Selle juba mutandis kooseluseaduse päevilt pärineva tõdemusega võetakse tahtlikult või tahtmata kogu revolutsioonilise demokraatia olemus tabavalt kokku.

Oluline pole mitte asjade tegelik seis, vaid see, kuidas nad paistavad. Oluline pole mitte tegelikkus, vaid see, kuidas võim suudab oma langemist ja valetamist laiadele massidele presenteerida. Oluline pole tõde, vaid valeliku näivuse esitlemise kunst. Oluline pole mitte reaalsus, millele sõnad viitavad, vaid enda ja oma kliendi huvidele kaasa aitavate sõnade seadmise oskus – mis nende taha jäävat tegelikkust mitte paljastavad, vaid looritavad ja hägustavad.

Teiste sõnadega: me pole kunagi lahkunud Ateena agoraalt, kus vastamisi seisavad sofistide pettus ja tarkuse armastajate tahe viia lausumine oma juure juurde – sinna, kus sõna peegeldab võimalikult täpselt seda, mis on nii, nagu ta on.”

Orientalist ja ühiskonnateadlane Peeter Espak: “Ma ei plaani olla mitte šaakal, vaid nõuda tagasiastumist hüäänina! Kaastundlik ollakse nende vastu, kes on ka ise olnud inimlikud. Ja kes üldjuhtumil ei valeta süstemaatiliselt ja programmiliselt, vaid eksivad teadmatusest mõnikord ja kogemata.

Eesti peaminister ei osale mitte ühelgi viisil – ei laenates ega perekondlikult – mitte mingisuguses Venemaaga tehtavas äris – isegi juhul, kui see on 100% lubatud.

Erakorralised valimised on tõenäoliselt vähim, mida võiks rahvas nõuda. Eestil ei ole praegusel valitsusel ei sõja ega moraali sel teemal mitte kuskil enam miskit olulise tegijana kaasa rääkida, sest kellel tahes oponendil on olemas argument koos tõenditega. Eestit peab esindama keegi teine, kellel puudub igasugune seos ja taak toimunuga.

Ühtlasi on täiesti võimatu, et mingi selleks mõeldud organ (kasvõi mõni välismaine liitlase oma) ei teadnud toimuvatest äriskeemidest. On välistatud, et peaministri abikaasaga seotud ärihuvid ja skeemid on teadmata (võttes veel arvesse, et peaminister on ise laenuandjana olnud nn investor või krediidiandja või osaline) – sest sellisel juhul ei teeks meie “lääne” luureorganid oma tööd korrektselt. Loogiliselt võttes oleks olnud riigile kasulik käitumine, kui peaministrit oleks informeeritud ja tungivalt hoiatatud, et midagi peab kiirelt ette võtma vältimaks ettetulevaid kahjusid.”

Allikas: sotsiaalmeedia

Toimetuselt: viide šaakalitele tuleneb Kaja kallase arvamusavaldusest, et tema kallal ollakse nagu šaakalid.