Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kord olid armees politrukid, nüüd tahetakse soonõunikke väljaõpet segama panna

21.11.2022
Rootsi vikerkaarearmee – kas Eesti kaitseväge vormitakse samasuguseks?
© Internet

On vana tõde, et sõjamehed peavad tegelema ainult valmisolekuga riigi kaitsmiseks, ja kui nad hakkavad lisaks ka ajupesu saama, jõutakse paratamatult Nõukogude Armeeni, kus olid poliitjuhid ja poliittunnid sõduritele.

BNS vahendab: “Tallinnas toimub reedel kaheksas rahvusvaheline aastakonverents „ÜRO resolutsioon 1325: naised, rahu ja julgeolek“, millel arutletakse esmakordselt sooperspektiivi rakendamise nõunike rolli üle relvajõududes.

Rahvusvaheline konverents rõhutab naiste kaasamise tähtsust riikide julgeoleku tagamisel. Konverentsil tutvustatakse Saksamaa feministlikku välispoliitikat. Arutelupaneelis esitletakse Kanada, Rootsi, Norra ja Hollandi parimaid praktikaid soonõunike tööst relvajõududes. Peaesinejaks on Saksamaa Liitvabariigi asevälisminister doktor Tobias Lindner teemal „Saksamaa feministlik välispoliitika“.

Mis puutub Saksamaa feministlikku välispoliitikasse, siis välissuhtluse sidumine sooga lõpeb kindlasti fiaskoga, nagu kõik ühepoolsed ettevõtmised, kus aluseks võetakse subjektiivsed eeldused. Saksamaa kaitsepoliitikas on naistega väga halvad kogemused, sest näiteks kunagist kaitseministrit ja praegust Euroopa Komisjoni presidenti Ursula von der Leyenit peetakse Bundeswehri laostajaks.

Võib vaid ette kujutada, mis tuleb siis, kui kaitsealase väljaõppe juures tegutsevad Eesti väeosades soonõunikud, kes otsivad “ahistamisi” ja külvavad seega vastuolusid. Nõukogude Armees olid näiteks poliittöötajad, kes jälgisid, et sõdurid ikka mõtleks “õigesti”. Radikaalfeminismi teades võib eeldada, et sõdureid pannakse järgima sooideoloogiaid ning oluline ei saa olema, et iga sõdur oleks hea väljaõppes, vaid et tubliduses valitseksid triibulised nimekirjad.

Lääne-Euroopa relvajõududes on olnud küllalt juhuseid, kus väljaõppe puhul arvestatakse sugu ehk siis lastakse normatiivid allapoole, et füüsiliselt nõrgemad naised mahuksid heade tulemuste sisse. Nii saavutatakse tulemustes küll sooline võrdsus, aga tase langeb kõvasti. Erusõjaväelane Jüri Toomepuu on kirjutanud USA armeest, kus kampaania korras ülistati kaheksandat kuud rasedat pilooti – Toomepuu sõnul ei laseks tema sellist naist ammu enam rivvi, sest oma raseduse staadiumilt ei ole ta enam lahinguolukorras usaldatav.

Üks hoiatav moment sellistest arengutest Eesti kaitseväes juba on ja selleks on kohustuslik homofilmide vaatamine – edaspidi tulevad siis päeval poliittunnid soovõrdsusest ja õhtul geifilmi vaatamine? Noh, vahepeal pisut relvaõpet ja rivisammu ka…

Eesti kaitsevägi ja ekspresident Kaljulaid võiks tagantjärele lahti seletada ka selle, miks oli ühel hetkel vaja presidendilossi kaitsvad kaitseväelased välivormi riietada, kui uus president Karis sai piduliku vomi mingite vastuoludeta taastada. Miks peab kaitsevägi üldse igasuguste hetketrendidega kaasas käima?

Kõik see, mis segab kaitseväelasi lahinguväljaõppes, on liigne ja kaitsevõimekust pärssiv. Uudises äranimetatud riikide armeed võivad silma paista hea ideoloogilise tasemega, aga kaitsevõime on nõrk nii Rootsil, Kanadal kui Saksamaal, sest seal tegeletakse relvajõududes soopoliitika ja homoagendaga.

Uued Uudised