Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kosjakontori juhtkiri: meie üksmeelne kollektiiv on oma valiku juba teinud

-
04.06.2022
Gerli Tali foto

LAUPÄEVANE LAUAGA PANEMINE. IKKA SERVITI!

On tihti rõhutatud, et ajakirjandus on neljas võim. Eesti kohta see enam ei kehti, kuna neljas võim on riigivõimuga kokku kasvanud, kusjuures mitte ainult riigi-, vaid ka „vaba“ erameedia.

Soov lakkuda kätt, mis sind toidab, on muidugi loogilisem, kui soov toitja kätt pureda, aga meil pole ammu põhjust rääkida eesti meediast kui „demokraatia ketikoerast“: see on koer, keda pannakse kestvalt lõugama võimule oponeerivate teisitimõtlejate suunas. Kuni füüsilise kallaleässitamiseni välja.

Postimehe värske juhtkiri „Eesti vajab kiirelt uut valitsust“ on tähelepanuväärne selle poolest, et sisuliselt agiteeritakse valitsuse konkreetse koosseisu poolt. Kui mõjukas ajaleht hakkab täitma juhtkirja kaudu poliitilise kosjamoori rolli, siis on see ajakirjandusvabaduse poolest maailmas neljanda riigi kohta naeruväärne.

Eesti vajab tõesti valitsust, see on elementaarne, ja „kollektiivne“ Postimees otsustas enda ja meie jaoks, et selle valitsuse kohustuslikuks elemendiks on reformierakond.

Siin tsitaadid ja subjektiivne kommentaar.

Valitsuse kukkumine Ukraina sõja ajal annab märku siinsest poliitilisest ebaküpsusest, kuid peab lootma, et võimalik uus koalitsioon Reformierakonna, Isamaa ja sotside vahel toob kastanid tulest välja ja juhib Eestit kriisis edasi.

Eestis ei ole sõda. Eesti valitsuse küsimusi otsustatakse iseseisvas riigis Tšetšeenia, Iraagi, Gruusia, Afganistani, Süüria ja rohketest Aafrika sõdadest sõltumata. Miks me „peame lootma“ reformarite ja sotside kaasamisele valitsusesse? On see kohustuslik? Ja „kastanite tulest väljatoomine“ on üks Putini ajalukku läinud tsitaate. Oleksin peaga voolik, hakkasin kohe jahuma Kremli jutupunktide edastamisest. Putin rääkis seda enda kohta, Postimees aga räägib KK kohta.

Sestap tulebki loota, et Kaja Kallase uus koalitsioon on töövõimelisem kui seni Eestit (mitte)juhtinud valitsus.“

Juba jälle: alles oli „peab lootma“, nüüd „tuleb loota“. Äkki kirjutaks juba ausalt, et oleme kõik kohustatud lootma, et Kaja Kallas jääb võimule?

Lisaks poliitilistele põhjustele ja kadedusele välismeedias head tööd teinud Kaja Kallase vastu peab meenutama ka muid tegureid, miks koalitsioon laiali läks.“

Kadedus „välismeedias head tööd teinud KK vastu“ on ikka selline jaburus, et seda on raske kuidagi kommenteerida.

Veel seisavad loodava koalitsiooni ees tähtsamate küsimustena lisarahastus riigikaitsele ja haridusele. Koos lastetoetustega moodustavad need kandva kolmnurga, mille üle Reformierakond, Isamaa ja sotsid hakkavad ilmselt läbirääkimisi pidama.“

Aga äkki siiski keskerakond, EKRE ja Isamaa? Koalitsiooniläbirääkimised alles algavad, aga mingi toimetaja juba jookseb auruveduri ees.

Pluss muidugi ministrikohad – kui säärane kolmikliit õnnestub, on selge, et valitsuses mängitakse ümber nii mõnigi tähtis ministriportfell.“

Ära sa märgi!

Stagneerunud N.Liidus võis sellist ümber-ühe-augu sõnamula lugeda Pravdas, Izvestijas, Trudis, Edasis ja tuhandetes muudes lehtedes, mis kõik avaldasid juhtkirju, mis olid ühest parteikomiteest tulnud.

Tuleb tuttav ette.

Ivan Makarov