Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Krista Aru meeletu pettumuse Riigikogus valmistasid… kõigest 7 EKRE saadikut!

-
06.08.2018
Pettunud Krista Arut ei suuda lohutada isegi globalistist Riigikogu esimees, sots Eiki Nestor.
© Jaanus Lensment/Postimees

Üks Vabaerakonna poliitik on kaotanud enesekriitilise meele, vajunud löödult longu ja tahab minema jalutada ehk jääda kõrvale uuest Riigikogust, mis ei vastanud siiani kuidagi tema ootustele.

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees Krista Aru kirjutab sotsiaalmeedias, miks ta ei taha olla osa sellest kogust, mis hakkab määrama, kes on õige eestlane ja kes mitte, vahendab Delfi.

Aru ütleb, et Riigikogu üldine maine ja tema enda sisemised veendumused on vastuolus. Lihtsamalt öeldes on ta ilmselt parlamendi töös pettunud. “Rahvas Riigikogu ei usalda ja Riigikogu ise annab selleks ka jätkuvalt alust, sest vähemalt selles koosseisus on töömoraal pigem madal kui eeskujulik,” ütleb ta. Proua saadik räägib seejuures justkui vastutusest vaba kõrvalseisja kellestki, kes on halvasti käitunud. Aga tema ise ja praktiliselt lagunenud Vabaerakond? Nemad olid puu otsas kui pauk käis?

Ja mis kõige huvitavam, tema pettumuse on suuresti esile kutsunud kõigest 7 EKRE saadikut. „Needsamad EKRE juhtfiguurid on aga Riigikogu kõnetoolist väga selgelt öelnud, et mitte keegi neist, kes ei pooldanud eraldi Eesti hümni seadust, samasooliste kooselu hukkamõistu, Eesti piiride sulgemist jne, pole õiged eestlased. Ma olen end nende Riigikogu kõnetoolist kostnud süüdistuste ajal tõesti väga halvasti tundnud ja ma ei taha olla selle Riigikogu liige, mis hakkab EKRE juhtimisel määrama, kes on õige eestlane ja kes mitte,“ kirjutab Aru.

Nii jutustab VE fraktsiooni liige, mis oli ühe saadiku võrra suurem kui EKRE oma – ja ta ei teinud nende vastu midagi? Kuna Delfi loos kedagi teist peale EKRE ei süüdistatata, siis miks ei kutsunud Vabaerakond appi Reformierakonna ja Keskerakonna suuri fraktsioone, pluss sotse ja libaisamaalasi, vaid istus kõigest 3-4 kõnekama rahvuskonservatiivist saadiku jutu ajal vaikselt ja tundis ennast halvasti?

Siinkohal ründab Krista Aru ka Eesti rahvast, kellest viiendik olevat selliste jubedate inimeste selja taha läinud, arutlemata seejuures, miks see on nii läinud, et inimesed toetavad “piiratud ja süüdistavat, teisi rahvaid ja inimesi alandavat rahvuslust” ajavat EKRE-t, kes tegevat seda pealegi veel  “räusates ja teisi alandades”.

Juba loo pealkiri “Ma ei taha olla selle Riigikogu liige, mis hakkab EKRE juhtimisel määrama, kes on õige eestlane ja kes mitte” näitab, et Aru arvates tulevad rahvuskonservatiivid võimule (ju siis rahvas toetab neid), tema aga poeb selliste eest ilmselt Riigikogust eemale jäädes peitu. Tema on tark inimene ja näeb ohtu, aga loll rahvast läheb ikka EKRE ja mitte Vabaerakonna järele! Ehk alustabki Krista Aru samasugust kampaaniat nagu Hollywoodi näitlejad, kes lubasid pärast Trumpi valimisvõitlust massiliselt USA-st lahkuda (kuid pole seda eriti teinud).

Kogu loost jääb mulje, et tore ja hea inimene Krista Aru sattus väga halba ja ebaefektiivsesse institutsiooni nimega Riigikogu, väga halba seltskonda, kelleks olid seitse kõiki teisi 94 saadikut ahistanud ekrelast, ta tundis ennast sellest tagurlikus kohas meeletult halvasti ja nüüd tahab see rumal eesti rahvas veel selle neetud EKRE võimule valida! Kuidagi lumehelbekese moodi suhtumine küpses eas daamilt! Aga miks siis kukub kokku Aru “hea” Vabaerakond, kui “halb” EKRE on õitsele löönud?