Kuhu edasi, kas sooneutraalsetele liiklusmärkidele järgnevad rassineutraalsed?

Arvamus, Repliik,
- Updated

Juuni alguses jõustub Soomes uus maanteeseadus ja kasutusele võetakse umbes 50 uut liiklusmärki, nende seas tehakse mõned inimesi kujutavad märgid sooneutraalseks.

Soome liikluskorralduse eksperdi Jukka Hopeavuori sõnul on muudatuste eesmärk see, et märgid oleksid selgemad ja paremini arusaadavad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Jalgrattateedele ja ülekäiguradadele viitavatel märkidel ei kujutata enam selgelt ühte sugu, vaid tegelased on neutraalse väljanägemisega ehk põhimõtteliselt nagu „kriipsujukud“.

Näiteks jäetakse jalgratta eest hoiatavalt sildilt ära mees. Jääb vaid ratas, mis, tõsi küll, on meesteratas, mitte universaal.

Kuidas sooneutraalseks „ajakohastatud“ liiklusmärk liiklejaile arusaadavamaks paks muutma, seda pole ekspert selgitanud. Vaevalt on silmas peetud seda, et kui märgil on kujutatud rattaga meest, siis võivad naisratturid seda märki eirata.

Eestis oleme näinud kergliiklusteedel liiklusmärki, kus kujutatud naist poisiga, samas on asfalti peal kujutatud meest tüdrukuga. Tõepoolest – segadust kui palju!

Hoopis hullem olukord on aga hoiatusmärgiga, kus must mees teeb tööd samal ajal kui valged inimesed jõude ringi jalutavad.

Ilmselgelt on aeg ka see liiklusmärk „ajakohastada“ kui selgelt rassistlikku viidet.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused