Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kui Euroopa naaseb traditsiooniliste väärtuste juurde, on ta ka vaenlaste ja konkurentide poolt vähem mõjutatav

-
10.05.2024
Tõeline Euroopa on vasemal poolel.
© UU

Lääne “liberaalse demokraatia” absurdsed, temasse kodeeritud vastuolud teevad lääneriigid Venemaa propagandale vastuvõtlikuks ja üks neist hukutavatest nähtustest on poliitkorrektsus, mis sunnib inimesi nägema asju ilusamana, kui need on, ja sellest lähtuvalt reaalsust eirama. See vahe nõutava ja tegelikkuse vahel aga ei saa kuidagi märkamatuks jääda.

Euroopa Liidus lausa nõutakse positiivset suhtumist massimigratsiooni, kusjuures propagandamasin kujutab migrante õnnetute ja samas toredatena, negatiivsetest külgedest ei lubata rääkida, nagu see Marrakechi paktis lausa kirjas on. Kui aga riigis tekivad sisserändest tulenev kultuurikonflikt, terrorism, kuritegevuse kasv, elamispinna puudus, sotsiaalsüsteemi ülekoormatus, ebaturvalisus ja ebakindlus, pole “paremäärmuslasi” vajagi – mõtlevad inimesed näevad isegi, et massimgratsiooni tõttu on elujärg halvenenud.

Hullem ongi see, et inimesed näevad vahet pilti ilustava riikliku propaganda ja kurva reaalsuse vahel ning nad lakkavad riiki uskumast, sest too ju ilmselgelt valetab. Ja kui inimeste maailmapildis tekib lünk, saavad selle täita tõeliselt vaenulikud jõud, riik võib küll selgitustööd teha, aga teda ei pruugita uskuda, sest ta on juba varemgi ilmselgelt valetanud. Vaenlane aga teeb oma pakutava pildi tõeseks, sest ta kirjeldab olukorda, mis reaalselt on olemas, aga seob selle – taas teenitult – valitsusega.

Kui liberaalses Läänes räägitakse sooideoloogia raames hullumeelseid jutte kümnetest variantidest mehe ja naise vahel; kui põliselanikke sunnitakse migrante toitma ja majutama; kui Lääs muutub sõna-, usu- ja südametunnistusvabaduse osas üha totalitaristlikumaks; kui Lääs loobub kristlikust taustast ja lubab islamiseerumist; kui Euroopa Liit poob ennast kliimameetmetega, aga inimesed näevad, et muu maailm seda ei tee, jne, siis inimesed enam ei usu Euroopasse ja on sellevõrra vastuvõtlikumad mujalt tulnud alternatiividele, mis ei ole paremad.

Euroopa Liitu võrreldakse üha enam Nõukogude Liiduga, millele said hukatuslikuks just ideoloogiast tingitud lõhe reaalsuse ja ilustava propaganda vahel ning see läbib punase joonena üha enamat, mida Brüssel ette võtab.

Seega hävitab Euroopa ennast ise, Hiina ja Venemaa lihtsalt kasutavad olukorda ära. Euroopa ainus võimalus jääda Euroopaks ning jääda mõjutamata Kremli mõjust, on naasmine tõeliste euroopalike väärtuste juurde, millele panid aluse hellenite kunst, rooma õigus ja kristlik moraal. Seda pakuvad Euroopa konservatiivsed jõud, sealhulgas ka EKRE.

Uued Uudised