Kui Kaja Kallas Stenbocki majja jõudis, ei olnud repressioonid alanud. Need tulid hiljem

Arvamus,
©UU
Kaja Kallasele on valitsuse vahetus nagu mööbli asendamine – ühed välja, teised sisse. Pilt on illustratiivne.

Kuigi politoloog Tõnis Saarts väidab, et Kaja Kallas olevat analüütik, ei paista see peaministrist kuidagi välja, sest olnut ja olevat ta objektiivselt kõrvutada ei suuda.

Nii rääkis Kaja Kallas kolmapäevases infotunnis EKRE saadikule Henn Põlluaasale: “Kui teie olite valitsuses, kehtis eriolukord, avalikud kogunemised keelati. Isegi kaks inimest, kes tahtsid meelt avaldada, aeti ära. Muuseumid-kinod suleti, konverentsis ja teatrietendused olid kinni, spordivõistlused keelati, peatati huvireisid, peatati viisade väljastamine, suleti spordisaalid, jõusaalid, saunad, spaad ja spordiklubid, suleti kaubanduskeskused, söögikohtades lubati ainult toidu kaasamüük ja nii edasi, ja nii edasi.”

Kui kõik see väidetavalt juhtus, vastutas koroonavastase võitluse eest sotsiaalminister Tanel Kiik, kes vastutab endiselt samade asjade eest siiani ka Kaja Kallase valitsuses, ning ka teadusnõukoda, kelle nõu Kaja Kallas terve aasta kuulas ja kelle ta alles mullu detsembris laiali saatis, kõlbas nii Jüri Ratasele kui praegusele peaministrile. Seega vaadaku Kaja Kallas tollaseid piiranguid vaagides endiselt Tanel Kiige ja Irja Lutsari poole.

Kaja Kallas unustab, et eelmine valitsus kehtestas need piirangud just eriolukorra tingimustes, samas kui praegune valitsus jätkab paljusid neist piirangutest tavaolukorras ehk kitsendamistele tuginevat eriolukorda välja kuulutamata. Eelmine valitsus kehtestas piirangud olukorras, kus Covid oli haigusena üsna tundmatu ja oodati vaktsiine – tänaseks on koroonast parem pilt ja üldolukord on täiesti teistsugune, valitsuse käitumine aga endiselt lahmiv ja ebaproportsionaalne.

Ei tea, kust on Kaja Kallasel pärit info, et “kaks inimest, kes tahtsid meelt avaldada, aeti ära”. Igal juhul ei aetud eriolukorraski inimesi koerte ja eriüksustega laiali. Oleks see siseminister Helme ajal juhtunud, oleks Reformierakond ka Antarktikas “EKRE diktatuurist” karjunud

Kaja Kallas vassib ka sellega, et EKRE valitsuses olles olevat meeleavaldused olnud keelatud. Seda olid teatud perioodil avalikud üritused, sealhulgas ka spordi- ja kultuuriüritused ning ka miitingud, aga eraldi miitinguid ja meeleavaldamist ei keelatud, LGBT ja feministid istusid alatasa Stenbocki maja juures. PortoRollo valitsus aga on repressioonid suunanud just meeleavaldamise kui demokraatliku õiguse vastu.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused