Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kui Kallas muutub Lukašenkaks ja Eesti Valgeveneks…

-
27.08.2023
Kaja Kallase suur eeskuju.
© Scanpix

Ajakirjanik Martin Ehala on Kaja Kallase juhtumi puhul toonud hea võrdluse, et peaministri ja tema partei juhtimisel liigub Eesti riik totalitaarse Valgevene teed

“Mida sügavamaks see võõrandumine areneb, seda rohkem hakkab meie olukord sarnanema Valgevenega – kus isevalitseja valitseb seetõttu, et alternatiivi ei ole ja ta on ise loonud selle olukorra, kus ta on järk-järgult rahva võimu esindajast muutunud isevalitsejaks,” kirjutab Ehala Postimehes.

“Martin Ehalal on õigus – võimu võõrandumine ja demokraatia lagunemine Eestis on jõudnud sinnamaani, kus võrdlus Valgevenega ei ole enam kohatu. Võimul puudub oma tegemistes legitimatsioon ehk mandaat rahvalt, ent võimukandjad istuvad pukis ja keegi neid (seni) maha võtta ei suuda,” sekundeerib talle veebiväljaande Meie Kirik peatoimetaja Veiko Vihuri.

Ehala leiab oma loos, et oma maine päästmiseks on hakatud poliitoravate poolt levitama seisukohta, nagu poleks Kaja Kallasele alternatiivi, muidu pääseb EKRE taas võimule.

“Sisuliselt annab see argument praegusele valitsusele vabaduse teha täpselt nii palju kurja, et EKRE hüpoteetiline valitsus tunduks endiselt hullem. Alles siis, kui EKRE valitsus tunduks juba pääsemisena, oleks punased jooned ületatud,” lisab ta.

Nii ongi Eestis välja kujunenud olukord, kus Kaja Kallase ja tema kodupartei igale sigadusele leitakse õigustus. Rahva seas aga hakkab levima põlgus, kuid seda enam hoitakse võimust kinni, sest lugupidamist nagunii enam pole. Seetõttu hoiab koalitsioon niiöelda viimast kaitseliini vankumatult.

Ehala leiab, et kuna põlgav avalikkus ei suuda siiski Kaja Kallast maha võtta, muudab see Reformierakonna võimu kindlamaks ja isevalitsejalikumaks.

Refereeritud Postimehest ja sotsiaalmeediast