Kuidas käituda suure Ameerika riigipöörde ärevatel momentidel?

Arvamus,
- Updated
Joe Biden tänab oma valijaid.

“Praegu toimub Ameerika Ühendriikides laiapõhjalise osalusega koordineeritud riigipööre, mille keskmes on valimiste võltsimine (võtmeosariikides) ning koordineeritud meedia valeinformatsioonikampaania.

Nii nagu sellises mastaabis võltsimine ja jultumus ning meediakontsernide orkestreeritud infoliigutamine on erakordsed Ühendriikide ajaloos, nii saavad olema erakordsed ka riigipöörde tagajärjed, kui see peaks õnnestuma.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

On selge, et sellises mahus riigipööret ei viida ellu selleks, et tavapärane elu saaks jätkuda. On enam kui tõenäoline, et maailma eliit on otsustanud astuda uude ajajärku, kus demokraatlikud protsessid saavadki olema eliidi kontrolli all (“juhitud demokraatia”).

Mida peaksime meie tegema sellisel erakorralisel ajal?

Meil Eestis on tegutsemisvõimalused muidugi piiratud, seda asja hakatakse lahendama Ameerika Ühendriikides.

Tänase seisuga on Ühendriikide ametlik president Donald Trump öelnud, et ta ei lahku vabatahtlikult Valgest Majast enne, kui kõikjalt massiliselt saabuvad teated võimalike valimispettuste osas on läbi uuritud ja saanud kohtuliku lahenduse.

See protseduur aga võtab aega. Täna me võime vaid spekuleerida, kuid me ei tea täpselt, mida on riigipöörajatel plaanis Trumpiga ette võtta, juhul kui seaduslik president ei taha vabatahtlikult valitsuskabinetist lahkuda.

Sotsiaalmeediahiiud on omalt poolt plaani kohaselt reageerinud riigipöördele tõese informatsiooni moonutamise ja blokeerimisega. Kõigile on teada, et president Trumpi tviidid on varustatud punase teadeandega, mis tembeldab tema ütlusi “valeinfoks”. Jagamismootorid on ümber sätitud, et kõik tõene info liiguks edasi võimalikult aeglaselt ja postituste jagamist näeks võimalikult väike isikute ring. Tundub, et riigipöörajate narratiivi kõige enam ohustavad, valimiste võltsimisi otseselt dokumenteerivad videod võetakse Google keskkonna poolt lausa otseselt maha.

Samaaegselt levitatakse riigipöörajate poolt massiliselt ja häbematult valeinformatsiooni ja vaikitakse täielikult maha seaduslik asjade käik, kohtulahendused, õiguspärased protseduurid jne. Luuakse mulje, et see, mida meedia ette ütleb, ongi põhiseaduslik kord.

Me peame nüüd ootama ja vaatama, mida ütleb ja teeb antud keerulises olukorras Ameerika Ühendriikide president Donald Trump ise. Me peame otsima otsekontakte ja kanaleid, kustkaudu saab infot sellisel puhul kui Trump teeb teatavaks oma järgmised (radikaalsed) käigud või palub meie toetust. Selge on see, et näiteks üleskutset tänavatele oma toetuseks välja tulla Twitter labaselt üles panna ei luba ja seda meedias ei kajastata grammigi võrra. Infot selle kohta saaks vaid Breitbarti taoliste kanalite kaudu, kuid ka ligipääs neile võidakse kriitilisel momendil tsentraalselt blokeerida.

Kui Trump otsustab legaalsete lahenduste kasuks ja usub, et teda ei tõsteta majast välja enne kohtumenetluste lõppu sõjaväelise kiiroperatsiooni poolt, siis peame teda selles otsuses toetama ja hoidma end nii vaos ja rahulikud kui võimalik.

Kuid vaoshoidmine ei tähenda tegevusetust või käegalöömist. Üks olulisim asi, mida me sellel hingematval ajaperioodil, kuniks tõde settub, teha saame, on levitada omalt poolt väsimatult tõesti informatsiooni. Seda ise otsida ja usaldusväärsete inimeste jagatavat ise edasi jagada. Selle kiuste, et meid blokeeritakse, et meid visatakse keskkondadest välja, et ajupestud liberaalid meid vihaselt ründavad oma kommentaaride ja kurjusega.

Ja me peame olema valmis. Vaimselt ja füüsiliselt, sest asjade käik võib võtta ootamatuid pöördeid päevade ja isegi tundidega. Ühelt poolt tuleb arvestada, tõsine rünnak meie hea nime ja füüsilise tervise vastu võib tulla ka kohalikult tasandilt. Siseminister Mart Helme nad kangutasid juba ametist.

Teiselt poolt, me peame olema valmis tunnil X maksimaalselt omapoolselt toetama Ühendriikide seaduslikku presidenti ja tema toetajaid ka siit pisikesest Eestist, kui sealne olukord ei lahene muud moodi kui jõulisemaid meetodeid kasutades.

Oleme valmis, kui president Donald Trumpist saab sisuliselt kõikide maailma rahvuslaste ja konservatiivide ülemjuhataja. Komandör.

Ja palvetame ja loodame, et olukord laheneb inimkonna, Euroopa ja Eesti jaoks mõeldavalt kõige rahulikumal viisil ja tõde saab jälle pea pealt jalgadele seatud!

Kaspar Arro

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused