Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kuidas reformierakond eestlaste raha ja elamislubade eest vene janitšare värbab

-
30.04.2023

Reformierakonna poolt juhitud valitsus on korduvalt toetanud kohalikku venekeelset meediat suurte summadega. Miljoneid eraldatakse vene erameediale, venekeelsest riigimeediast rääkimata.

Kuid oravad ei tahaks ju maksta nendele, kes hakkavad sealsamas kritiseerima valitsust ja reformierakonda. Nii imporditigi Eestisse suurel hulgal Venemaa ajakirjanduses aastaid tegutsenud „liberaalseid“ ajakirjanikke ja „teisitimõtlejaid“, kes osutusid siia tulles banaalseteks suurvene šovinistideks ja isegi putinlasteks, nagu telekanal Doždj kogu koosseisus, mis sai kinga Lätist, kus talle ulualust anti, aga tänutäheks hakkas kanal materdama Läti võime, külvama rahvusvaenu ja aitama Venemaa okupante Ukrainas.

Mõned Eesti venekeelsed väljaanded on juba suures osas komplekteeritud uusimmigrantidega – mõned on umbkeelsed, nagu siis „eesti kultuuri vahendamiseks“ imporditud umbkeelne ja Eestit Venemaa ajakirjanduses mustanud Julia Aug, aga ta sai nii toetuse Siim Kallase fondilt kui ka Eesti teatripreemia. Kuid pole tähtis, kuidas need inimesed suhtuvad Eestisse ja eestlastesse – määrav on see, kui truud on nad neid toitvale reformierakonna valitsusele.

Kaja Kallase võim „kodustas“ isegi Tomski endise kõrge linnaametniku Andrei Kuzitškini, kes sai hiljuti EV kodakondsuse ja lubas eesti poliitikas aktiivselt kaasa lüüa, soovis kirjutada kõnesid Eesti „presidendile“ ja juba materdas elu eest eesti natsionaliste ja rahvuskonservatiive.

Tema on eriti ere näide truualamlikkusest Kaja Kallase erakonna suhtes – seda truualamlikkust reformierakondlastele ja eestimeelsete vaenamist on kogu siinne venekeelne meedia täis, nagu näljane holothuria ehk merekurk on täis allaneelatud muda. Kes jõuaks seda ajakirjanduslikku p..ka refereerida…

Kuzitškin aga ei varja oma tundeid ja, nagu märgib eestluse eest kindlalt ühe jala peal seisev Postimees, „kolumnist Andrei Kuzitškin toetab täielikult koalitsioonilepet ega mõista nende poliitikute oigeid, kes kunagi aitasid kaasa inflatsiooni kasvule.“

Jah, Kuzitškin nii mõndagi Eestis ei mõista, aga kohut mõistab nii, et tolmab. Ja internetis ringleb päris palju efektseid andmeid selle kohta, mille kasvule aitas kaasa Tomski linnaametnik oma kodumaal, aga selle informatsiooni tsiteerimine pidi olema Eestis kohtualune asi, nagu veendus selles näiteks Nõmme raadio. Sissesõitnud teavad väga hästi oma õigusi, eestlaste rahvuslike õiguste olemasolu peale aga ei tulegi.

Nii et sõna Andrei Kuzitškinile endale, kes nimetab reformierakondlaste eestlastest oponentide argumente „ halamiseks ja oieteks“:

„Vastavalt riigikogu valimiste tulemustele sõlmitud uus võimuliidu kokkulepe mõjus plahvatava pommina. Õigemini mitte pommi, vaid pisargaasigranaadina: üheksa Eestis elatud aasta jooksul pole ma veel pidanud nägema ja kuulma nii palju pisaraid ja halamist. Hulganisti poliitikuid, ajakirjanikke, ühiskonnategelasi ja tavalisi valijaid valab pisaraid Eesti saatuse pärast ja moodustab aktiivselt matusetoimkonda. Reformierakonna juhti Kaja Kallast süüdistatakse kõigis surmapattudes, kolme erakonna liitu nimetatakse «valetajate koalitsiooniks» ning Eestile ennustatakse lugematuid hädasid ja peatset hukku.“

Seda nõukogude pateetilist stiili naersid välja veel Ilf Petroviga, tegemist on vana hea Pravda juhtkirjade kullavaraga, mida on igasugused Solovjovid ja Kiseljovid oma brutaalse röökimisega ära lagastanud. Kuzitškin on aga nõukogulikult konservatiivne:

„Tahan kohe öelda: toetan koalitsioonilepet täiel määral, pean seda vajalikuks, õigeaegseks ja vältimatuks sammuks, et võimaliku majanduslanguse tagajärgi leevendada,“ vannub Kaja Kallase valitsusele truudust EV uuskodanik Andrei Kuzitškin“.

No täpselt nagu Lenin 1961. aasta sügisel NLKP XXII kongressiks trükitud plakatil: „Õiget teed sammute, seltsimehed!“

Ivan Makarov

P.S. Isegi Lauri Vahtrel viskas üle – missugust jama tema enda lehes avaldatakse: