Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kulla Delfi ajakirjanikud, olge nüüd inimesed!

-
23.02.2023

Eesti meedias on EKRE ümber tekitatud paradoksaalne olukord: peavoolus ilmub iga jumala päev mitu lugu, kus juba pealkirjas seotakse EKREt millegi negatiivsega, nüüd kogunisti Venemaa kõrilõikajate armeega, mille üks tõenäolisi osakondi avaldas just Delfis oma värbamiskuulutuse – et jälgige eesti piirivalvureid ja sõjaväelasi ning kandke meile ette, kus elavad nende pered, mis teid mööda nad käivad, kus asuvad militaarobjektid jne.

Äkki on midagi juba edastatudki. Kas siis kaubeldakse meie sõjameeste perede eludega? Kuid see fikseeritud fakt ei avaldanud muljet ei kapole ega peaministrile.

Kuid kui selle ekrefoobia maaniaga nii ka edasi läheb, siis varsti hakkavad ka ilmateated ilmuma pealkirjade all „EKRE sõbrad tegutsevad: Eesti poole on Venemaalt liikumas kõrgrõhkkond, mis külvab surma meie liberaalsete ja homoseksuaalsete hüpertoonikute seas“.

Aga veel kummalisem on see, kui intensiivselt tümitatakse rahvuskonservatiive Kaja Kallase valitsuse poolt järjekordse miljoni saanud kohalikus venekeelses meedias. Kusjuures EKRE venekeelses meedias valimisreklaami ei tee ja konservatiivid üritavad vältida vene keeles esinemist. Sellele vaatamata toimub seal palli nüri tagumine ühte väravasse Venemaa rahvuskoondisele omase verejanulise hasardiga. Iga vene meediaruumi sisenev reformierakonna, keskerakonna, sotside poliitik peab oma kohuseks sõimata EKREt, kuid näiteks rus.postimehe ajakirjanikud ka ise toodavad ülipikki ekrevastaseid oopuseid.

Aga olgu, kui selline oli diil – valitsus annab teile raha, teie aga tümitate EKRE-t – siis „vene“ ajakirjanikud on reformierakonna valitsuse jaoks tõesti kindlad ja sõnapidavad partnerid.

Eestikeelses meedias muudkui tembeldatakse EKREt „suurimaks vene erakonnaks“ ja „venelaste hääli püüdvaks parteiks“, vene meedia tarbijad pole aga sellest midagi kuulnud.

Nii et venekeelsetes Postimehes-Delfis hirmutatakse venelasi ekrelastega kui russofoobidega, eestikeelsetes Postimehes-Delfis aga hirmutatakse eestlasi ekrelastega kui russofiilidega!

Ega sellist tsirkust mujal naljalt ei näe, nii et nautigem

Viimane Delfi leid – pärast seda, kui selgus, et Balti kaitsekolledži Wagneri-Veebel on putinistlike organisatsioonide ja konverentside püsikunde – on see, et tuntud EKRE poliitik olevat rahva raha eest ostnud kokku puudade viisi hõbedat ja kulda.

Varro Vooglaid pole EKRE poliitik, ta on SAPTK-i juht, kes on iseseisvalt mõtlev, tegutsev ja end rahastatav sõltumatu arvamusliider, kes ei ole EKRE liige ja vaid kandideerib Riigikokku EKRE nimekirjas. Mingu tal hästi.

Aga venelastele jäeti mulje, et üks EKRE kurikuulus poliitik ostab rahva raha eest väärismetalle. Pealkiri on ju „EKRE skandaalse poliitiku fond investeerib kodanike annetusi kulda ja hõbedasse.“ Kusjuures vene keeles on sõnade järjestus selline, et pealkirja teist poolt võib lugeda kui „EKRE investeerib rahva annetusi kulda ja hõbedasse“.

No piinlik, head, ausad, seksikad, professionaalsed, informeeritud ja erapooletud Delfi ajakirjanikud.

Piinlik.

Ivan Makarov