Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

 Kunnas: Venemaa isu võib olla suur, aga Ukraina on suur tükk, mis teatavasti ajab suu lõhki

23.07.2022
Leo Kunnas
© UU

Postimehe Sõjastuudio“ saatekülalisejks olnud Riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimees Leo Kunnas (EKRE) tõdes, et aktiivne lahingutegevus Ukrainas on hetkel vaibunud ning sõjatandril toimub pigem positsioonide hoidmine. Suurt sõjalist loogikat Vene vägede tegutsemise osas Kunnase hinnangul näha ei ole.

„Venemaa eesmärk oli ju panna Ukrainas pukki omameelne valitsus, teostada kukutamisrünnak esimese paari päevaga ja sisuliselt hõivata Kiiev, Harkiv ja Odessa ning muuta Ukraina sisuliselt Venemaa vasallriigiks. See suur strateegiline peaeesmärk kukkus täielikult läbi,“ selgitas Kunnas.

„Märksõna võiks olla idarindel muutusteta. Sellest ajast peale kui Lõssõtšansk juuli alguses langes, ei ole suuri muudatusi rindel toimunud. Rinne on endiselt praktiliselt Donetski äärelinnades, kus see oli juba 2015. aasta jaanuaris. On näha, et Putin, ilmselt nagu Adolf Hitlergi II Maailmasõja lõpu poole, sekkus isiklikult operatsioonidesse ja andis poliitilisi juhiseid,“ rääkis ta.

„Loomulikult Vene poole isu võib olla suur, aga Ukraina on liiga suur tükk ja suur tükk ajab teatavasti suu lõhki,“ lisas Kunnas.