Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kurjategija naases roimapaigale: Venemaa annekteeris oma “holodomori vabariigid”

-
22.02.2022
Vene karu sigatseb Ukrainas.
© Internet

Niinimetatud Donetski ja Luganski “vabariike” tuntakse hästi putinliku agressiooni kaudu, kuid vähem teatakse, et venekeelne elanikkond tekkis seal valdavalt pärast seda, kui ukrainlased Ida-Ukrainas surnuks näljutati.

“Holodomori” nime all tuntakse Nõukogude võimu poolt  Ukraina NSV-s 1930. aastatel riiklikult korraldatud näljahäda, mis põhjustas vähemalt 3,9 miljoni inimese surma, kirjutab Vikipeedia.

Tühjaks jäänud maale tõi Nõukogude võim vene asunikud ning industrialiseerimise käigus arendati seal kivisöebasseini põhjal välja rasketööstus, mis sotsialismi kadudes valdavalt kriisi sattus. Genotsiidi baasil venestatud piirkonnas algatas Putini režiim mässu iseseisva Ukraina vastu, kes soovis ise oma saatuse üle otsustada, mitte aga olla Kremli ripats.

Donbass on Vene imperialismi kuritegude koondumispaik ja loodetavasti toimub tulevikus kas Luganskis või Donetskis ka uus Nürnbergi protsess nõukogude võimu, kommunistliku ideoloogia ja vene imperialismi üle.

Venemaa on enda Nõukogude Liidu õigusjärglaseks kuulutanud ja vastutab ka bolševismi kuritegude eest. Paraku ka jätkab neid.

UU