Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kuuled “Vabamu”, mõtled… aa, LGBT

-
25.10.2022
Vikerkaar ei ole LGBT ja Eesti ajalugu pole samuti LGBT.

Vabamu peaks justkui olema okupatsioonide ja vabaduse muuseum, aga juba aastaid on ta uudistes homoagenda ja radikaalfeministmi eestvedajana, korraldades uusmarksistlikke üritusi.

BNS vahendab: “Eesti LGBT Ühing esitleb Vabamus raamatut “Kalevi alt välja. LGBT+ inimeste lugusid 19. ja 20. sajandi Eestist”, mis arhiivimaterjalidele ja kohtutoimikutele tuginedes tutvustab lesbide, geide, biseksuaalsete, transooliste ja muu seksuaalse- ja sooidentiteediga inimeste mitmetahulist ajalugu Eestis.”

Vabamu kuraator Piret Karro leiab, et ilmuv raamat ja Vabamu seisavad ühiste väärtuste eest. “Üheks vabaduseks tänases ühiskonnas, mille eest ka Vabamu seisab, võiks olla igaühe aktsepteerimine olenemata tema seksuaalsest sättumusest ja soomääratlusest.”

Okupatsioonid tähendavad Eesti inimestele küll midagi muud, kui ühe marginaalse vähemuse tagakiusamist, mida aga tahetakse suureks ajalooks kirjutada. See tuletab meelde LGBT Eesti nõudmist Tallinna linnavõimule, et too pidavat korraldama LGBT ajaloo uurimist ja eksponeerimist.

Meie ajalugu ei ole LGBT ajalugu – selliseid peeti ka taluühiskonnas veidrikeks (nagu ka “soovoolavaid”) ja homode eest pole kunagi keegi peale nende endi võidelnud. Eestil on olnud sadu kordi tähtsamaid võitlusi. See, et okupatsioonide vastast võitlust labastatakse homoagendaga, on häbiväärne.

Vabamu tuleks lahutada kaheks – üks osa oleks tõelised okupatsioonid ja nendega võitlemine, vasakliberaalset ajupesu tehtagu lahus meie tegelikust ajaloost.

Uued Uudised