Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Läbi halli kivi ja vasktorude, kõigele ja kõigile sülitades kliimaneutraalsusesse tähtajaks

21.07.2023
Kliimaminister Kristen Michal on kliimahüsteeriahoos, samas kui mujal on hakanud mõistus naasma.
© UU

Kliimavõitluse kohta on juba ammu räägitud, et see on sajaprotsendiliselt sama, mis Nõukogude ajal NLKP juhtimisel täide viidud tähtajalised kampaaniad.

BNS vahendab: “Kliimaminister Kristen Michal allkirjastas riikliku energia- ja kliimakava ajakohastatud tööversiooni, mis muudab varasemaid eesmärke oluliselt ambitsioonikamaks, näiteks peab Eesti olema juba aastaks 2050 kliimaneutraalne.”

On tähtaeg ja kohustused, aga grammigi ei arvestata sellega, kuidas hakkavad toimima majandused, milline saab olema maailma julgeolekuolukord järgmise 26 aastat, milline tööjõu- ja tooraineturg jne – kõik energia sellele, et kellegi tähtajaline käsk täita.

Pöördeid aina tõstetakse: “Kui senise kava järgi pidi taastuvenergia osakaal energia summaarsest lõpptarbimisest 2030. aastal olema aastal 42 protsenti, siis nüüd on vastav eesmärk 65 protsenti. Ning kui siiani on olnud eesmärgiks, et taastuvelektri toodang moodustab 2030. aastal 40 protsenti elektrienergia summaarsest aastasest tarbimisest, siis nüüd on eesmärgiks katta aastaks 2030 sada protsenti elektrienergia summaarsest aastasest elektritarbimisest taastuvatest allikatest.”

Sotsiaalmeedias võtab selle hästi kokku Levy Jõgeva: “Järjekordne näide täiesti vastutustundetust suhtumisest oma riigi majandusse. Elatakse ühepäevaliblika elu. Mingu ettevõtted nagu prügi pankrotti, meie elame ühtekuuluvusfondi kompensatsioonidest ilusti. Imelik, et nad ei lükanud seda kliimaneutraalsusele minekut veelgi varasemaks, oleks papi veel kiiremini kätte saanud. Aga ettevõtted, mis tegelikult peaksid raha tooma, need võivad hävida. Kui raha otsas, küll siis jälle mõni uus maks leiutatakse. Sellest muidugi aru ei saada (tegelikult saadakse küll, aga ei koti), et kui kogu ettevõtlus laiaks lüüa, siis pole ka enam kusagilt mingitki raha saada. Oleme samal meetodil kiiret raha teenides ilma jäänud 20 aasta jooksul suurest osast oma tootevtööstusest, mis on meie maksukoormuse juba niigi pea maailma tippu tõstnud. Aga ikka veel pohlad, kompensatsiooniraha tuleb laialt peale. Kogu selle kiirraha juures on veel eestlased olnud igati rahul, et oleme ikkagi teiste endistega võrreldes eesotsas olnud. No enam ei ole. Ja hullemaks läheb.”

Jätkem meelde oma hauakaevajad: Reformierakond, Eesti 200, sotsid… Aga kliimahävingut pole enam vajagi, põhjaliku hävitustöö teevad vasakliberaalide poliitilised otsused.

Ja misasi on üldse “kliimaneutraalsus”? Et kliimat polegi, kliimavõitlus on kõik olematuks muutnud?

Uued Uudised