Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Lapsed saavad õiguse pöörduda ÜRO-sse. Ei, nende “heategijad” saavad seda nende nimel teha

-
10.07.2024
Jutt käib verinoortest lastest, keda õhutatakse pöörduma otse ÜRO poole. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

“Kallis ÜRO! Pöördun teie poole palvega karistada minu vanemaid, kes ei luba mul poisiks hakata!” Selline mulje jääb uutest “võimalustest”, kui lugeda uudist “Eesti lastel avaneb võimalus oma õiguste kaitsel pöörduda ÜRO-sse.”

BNS vahendab: “Eesti plaanib ühineda ÜRO lapse õiguste konventsiooni fakultatiivprotokolliga, mis võimaldab osalisriikide lastel pöörduda ÜRO lapse õiguste komitee poole, kui riigisisene õigussüsteem ei ole pakkunud tõhusaid õiguskaitsevahendeid.

Fakultatiivprotokolli peamine eesmärk on anda lastele endile õigus pöörduda ÜRO lapse õiguste komitee poole seoses oma õiguste rikkumisega, kui riigisisesed õiguskaitsevahendid on ammendatud. Kui komitee leiab, et lapse õigusi on rikutud, kohustub osalisriik võtma arvesse komitee seisukohti ja soovitusi olukorra parandamiseks. Samuti peaksid fakultatiivprotokolli osalisriigid võtma tarvitusele asjakohaseid meetmeid, et võimaldada lapsele, kelle õigusi on rikutud, juurdepääs õiguskaitsevahenditele riigi tasandil.”

Jutt käib lastest, seega alla 18-aastastest ning sõna “laps” eeldab, et sihtgrupi kohta ei saa kasutada veel ka sõna “noor”, mis tähendanuks mingitki küpsust. Ja nemad hakkavad pöörduma otse ÜRO komitee poole?

On ilmselge, et lapsed ise ei saa sellise pöördumisega hakkama ja keegi peab neid nõustama? Kes see on? Kindlasti mitte vanemad, sest nagu kirjeldusest selgub, minnakse protokollis vanematest mööda ja ilmselt nende kaasosalust silmas ei peetagi. Pigem eeldatakse, et lapsed kaebavad vanemate peale, sest nood ei luba neil midagi “uut” ette võtta.

Kes siis on need laste abistajad? Tundub, et “kommionud” ja “nokutädid” kõikvõimalikest ideoloogilistest ühendustest, kes juba praegu “nõustavad” lapsi seksuaalse suunitluse valimisel, soomuutmisel, perekonnast eemaldumisel, uusidentiteetide otsinguil jne. Ehk siis inimõiguste keskus, LGBT, ideoloogilised lastekaitsjad, kliimavõitlejad ja muud “abistajad”. Muuhulgas on juba saanud tavaliseks laste kaebuste menetlemised, kus nood süüdistavad kedagi Maa muutmises elamiskõlbmatuks.

See ÜRO protokoll võib küll olla mõeldud laste abistamiseks ja kaitsmiseks, kuid selle on juba praegu üle võtnud ideoloogiad, kes kasutavad laste õigusi tööriistana traditsioonilise pere lammutamisel, sooideoloogia juurutamisel, kliimahüsteeria õhutamisel ja nii edasi. Lapsed ei saa neist “õigustest” kuidagi õnnelikumat lapsepõlve, vaid rohkem hingehaavu, kui neid vastandatakse lähedastega või “nügitakse” ennasthävitavate otsuste poole.

Eestiski on juba kohtus arutatud lapse kliimateemalist hagi ning sotsid on nagu hagijad 16-17-aastaste noorte kallal, pakkudes neile valimisõigust – et nood saaksid valida hukutavaid sotsialiste.

Uued Uudised