Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Läti keelas “koloraadolindid”, Eesti “meie inimesed” võivad nendega edasi eputada

-
15.11.2021
Georgi lint Kaitseväe kalmistul pronkssõduri juures. See on enamikule venelastele omane mõttelaad.
© UU

Georgi lint, mis võinuks olla lihtsalt identiteedi märk, on paraku muutunud Vene imperialismi sümboliks ja selle kasutamist avalikus ruumis keelustatakse mitmel pool. Ainult mitte Eestis.

Läti seim kiitis heaks avalike massiürituste seaduse muudatused, mis keelustavad Georgi lintide kasutamise üritustel, vahendab Postimees. Seimi inimõiguskomisjoni esimees Arturs Kaiminš oli varem öelnud, et võttes arvesse Venemaa ekspansiooni Ukrainas ning Venemaa totalitaarset ideoloogiat endiste Nõukogude liiduvabariikide suhtes, on Lätil piisavalt põhjust näha ohtu oma julgeolekule. «Georgi lindi keelustamine piirab selliseid ideoloogilisi ilminguid. Peame demonstreerima, et oleme vastu nende lintide kasutamisele avalikel üritustel,» ütles Kaiminš.

Eelmise kümnendi alguses taasavastati Venemaal Püha Georgi sümboolika ja linti hakati seostama Vene patriotismiga. Balti riikides ja Ukrainas on selle “patriotismil” sovjetliku revanšismi mekk küljes.

Kuigi Lätis on Nõukogude ajast pärit migrandikogukond suurem kui Eestis ja lätlaste protsent riigi rahvastikus madalam (eriti Riias), on lõunanaabrid suutnud suurvenelikku suhtumist kindlamalt piirata.

“Lätis on 100% lätikeelne haridus, Lätis on kõik läti keeles, ei mingit dubleerimist! Lätis on keelatud nõukogude sümboolika, kaasaarvatud nõukogudeaegsete ordenite, medalite ja punaarmee vormi kandmine! Nüüd veel üks litakas soviettidele – Georgi lint keelatud! AGA MEIE??? Kõik on vene keeles nagu Vene oblastis: haridus, kommunistlik sümboolika jne. Eesti miilits ei trahvi neid, vaid oma rahvast, muusikuid ja trummilööjaid. Aitäh peamiilits Vaher!” kirjutab üks inimene sotsiaalmeedias.

Eestis loob liberaalide valitsus jõudsalt venekeelset keskkonda, mida on näha võõrtööjõu sisselubamisest Kolmandatest riikidest, eriti Nõukogude Liidu aladelt – Tallinna ehitusplatsid on venekeelsed. Sellise ettevõtjate poolt soositud venestamise oludes ei saa mõistagi Georgi linti keelata.

Endine peaminister Jüri Ratas ja president Kersti Kaljulaid keeldusid sovjetvenelasi küüditatute mälestusküünalde jalgadega laialipeksmise eest karistamast (seda võeti huligaansusena) ning Deniss Metsavase spionaaži paljastamise järel ei lubatud nõukogude taustaga venelaste tähelepanelikumat kontrolli enne riigiametisse määramist – need olevat “omad inimesed”, keda ei tohi diskrimineerida. “Omade” suhtumist eestlastesse ja riiki aga näeb hästi Delfi venekeelses keskkonnas, avalikus ruumis aga Georgi lintide kaudu.