Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leo Kunnas: õnneks läksid venelased Kiievis taktikaliselt alt

-
28.02.2022
Leo Kunnas

Vene vägede plaan kiirkorras tungida peale Kiievile ja siis Harkivile on õnneks tagasilöögi saanud. Reservohvitser kolonelleitnant Leo Kunnas (EKRE) selgitas Postimehe erisaates, et Kiievi ja Harkivi vallutamiseks tuleks need kõigepealt sisse piirata. „Seejärel tuleks hakata neid linnaosade kaupa vallutama. Nii peaks see taktikaliselt käima, aga taktikalised grupid ja brigaadid tegelikult kaoksid sellistes suurlinnades lihtsalt ära,“ märkis ta.

Samas tegutseb diversante ja erioperaatoreid mõlemas linnas. Näiteks Kiievi linnapea Vitali Klõtško käskis kõigil inimestel püsida kuni tänaseni toas, sest linnas tegutsesid sabotöörid. „Neid gruppe on seal ka hävitatud. Tegelikult pole Vene väed Harkivi ja Kiievi suunal mingit otsustavat läbimurret saavutanud,“ ütles Kunnas.

Samas teeb kolonelleitnanti murelikuks olukord Ukraina lõunaosas, mis piirneb Krimmi poolsaare maakitsusega. „Krimmist välja tunginud Vene väed on jõudnud Berdjanski linnani, millest jääb üsna vähe maad Mariupolini. Nad hakkavad lähenema Ukraina vägede Donbassi grupeeringu selja taha, mis on ukrainlastel kõige suurem ja tugevam grupeering,“ rääkis ta.

„Siin võib tekkida oht, et kuni 48 tunni jooksul võivad Vene väed edasi murda ja siis kohtuvad mõlemad Vene väegrupid. Sellega avaneks Venemaal maismaaühendus Krimmi,“ selgitas Kunnas.