Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Leo Kunnase sõnul on Venemaa väed arvatust nõrgemad

-
13.03.2022
Leo Kunnas
© UU

Reservsõjaväelane ja EKRE poliitik ütles Postimehe „Erisaates“, et Leo Kunnas, et sõja kolmas faas on käes, äkksõda on läbi kukkunud ja strateegiliste tasandite võite pole Vene väed suutnud saavutada.

Soovitusena oleks ta andnud Putinile varem mõista, et nende vägedega pole mõtet sõda alustadagi. „Isegi kui õnnestuks, et venelased suruvad Kiievi lähistel oma rõnga kokku, jääks nende tagala lahti ja Ukraina väed saaks alati vasturünnaku teha,“ selgitas ta. Sama on tema sõnul ka Harkiviga – linna võib ju sisse piirata, aga seda tuleks ju ka hoida. „See, et need linnakvartalid purustatakse, ei sunni kaitsjaid alla andma,“ sõnas Kunnas.

Üksuseid, mis suudaks mehhaniseeritult pealetungi teha, neid nädalaga tema hinnangul Venemaa ei leia. „Ma oletan, et Ukraina pool on hetkel võimeline lähinädalatel oma relvajõude kiiremini suurendama kui Venemaa,“ usub ta.

Kaotuste kohta nentis Kunnas, et sõjas üritavad mõlemad osapooled oma kaotusi vähendada. USA luureteenistuste sõltumatu hinnangul on langenud 4000–6000 Vene sõdurit. Ukraina on rääkinud mainitud 12 000-st hukkunust.