Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Liberaalide senine Aafrika ja Lähis-Ida-keskne migratsioonipoliitika on Ukraina sõja tõttu löögi all

-
06.03.2022
Need mullu suvel Valgevenest Leetu jõudnud Iraagi kurdid ei saa enam eeldada, et neid meelsasti vastu võetakse.
© Scanpix

Aafrikast ning Lähis- ja Kesk-Idast pärit migrandid nautisid seni Lääne-Euroopa riikides teatud priviligeeritud seisundit, mis Ukrainast tulvava põgenikemassi tõttu nüüd kindlasti kaob, seda enam, et tähelepanu kaob ka üle Vahemere ja läbi Balkani kulgevatelt rändeteedelt, mida võidakse sootuks sulgeda – sest sealt tulevad enamikus siiski majandusmigrandid, kellest pole Euroopale erilist kasu.

Vene vägede sissetungi eest Ukrainast põgenenud inimeste arv ulatub 1,5 miljonini ning on põhjustanud Euroopa kõige kiiremini kasvava pagulaskriisi pärast Teist maailmasõda, ütles ÜRO pühapäeval.

“Kümne päeva jooksul on Ukrainast üle piiri naaberriikidesse läinud üle 1,5 miljoni põgeniku. See on kõige kiiremini kasvav pagulaskriis Euroopas Teisest maailmasõjast alates,” ütles ÜRO pagulasamet (UNHCR) Twitteris.

Kui sõda Ukrainas jätkub pikalt, siis tõenäoliselt kasvab sõjapõgenike arv miljonitesse, see koormab nii Lääne- kui Ida-Euroopa sotsiaalsüsteemid üle, ning Aafrika ja Lähis-ida põgenikele ei jää lihtsalt enam ruumi. Mõned analüütikud ongi arvanud, et kaks vägivaldset sissetungi Hispaania enklaavi Melillasse tuhandete aafriklaste osavõtul olidki tingitud kartusest, et neid ei võeta edaspidi enam Euroopas vastu, sest ukrainlased on igal pool juba ees.

Ukrainlased on otsesed sõjapõgenikud, mitte nagu näiteks iraaklased, kes küll põgenevad kodumaalt, aga nende riigis on elu siiski suhteliselt turvaline. Ukrainlaste vastuvõtu teeb Euroopale lihtsamaks esiteks see, et nad on kristlikust kultuuriruumist ja kogu nende taust, kombed, mentaliteet, töökultuur, mõttemaailm ja oskused on vastuvõetavamad kui aafriklaste või araablaste puhul.

Ukrainlaste kohta võib otse öelda, et nad on Euroopa tööturule igati sobivamad kui Aafrikast ja Aasiast tulijad, neid saab üsna ruttu rakendada, neil on varasemad kogemused ja ka kogukonnad ees, sest ukrainlastest võõrtöölised pole Läänes uus nähtus. Kindlasti saab nende tööhõive olema kümneid kordi suurem kui näiteks harimatute eritrealaste või jeemenlaste puhul.

Nii ongi ukraina põgenikest kujunemas ületamatud konkurendid Lähis-Ida ja Aafrika migrantidele Euroopas ning see tekitab juba praegu paksu verd. Võib vaid ette kujutada, mida hakkavad arvama Soomes priviligeeritud seisus olevad somaallased, kui sinna saabub kümneid tuhandeid ukrainlasi. Või siis Rootsi araablased ja neegrid. Neile ei meeldi juba seegi, et ukrainlased saavad ühistranspordis tasuta sõita – see on nende arvates teistest rassidest tulijate õigus.

Üks kokkuvõte Rootsi uudistest: “Liberaalid seisavad varsti ise lõhkise küna ees ja saavad tunda oma koolituse vilju. Rootsis käib juba terav kriitika ja nurin Ukraina põgenike lahke vastuvõtu pärast. Lähis-Ida ja Aafrika immigrandid süüdistavad Rootsit ja rootslasi rassismis. Mõni avaliku elu tegelane on isegi irooniliselt twiitinud ukrainlaseks olemise eelistest ühistranspordi kasutamisel, sest neile on see tasuta. Väljendatakse rahulolematust ka nende riikide suunas, kes keeldusid võtmast pagulasi Aafrikast ja Lähis-Idast, aga võtavad avasüli vastu ukrainlasi. Arvata on, et selline suhtumine saab valdavaks ka teistes lääneriikides. Huvitav, kuidas liberaalid ennast rassismisüüdistustest välja hakkavad kaevama?”

Mitmetes Aafrika ja Aasia maades ning nende Euroopa kogukondades on juba alanud vihane arutelu selle üle, et miks ei pälvi Ukrainaga sarnast tähelepanu Darfuri (Sudaan), Lõuna-Sudaani, Süüria, Jeemeni ja paljud teised igikestvad sõjad. Tegelikult on need Euroopa kontekstis liiga piirkondlikud konfliktid, Ukraina sõda aga ähvardab tervet Euroopat Teise maailmasõja laadse Putini sõjaga.

Uudised räägivad ka sellest, kuidas Ukraina põgenike seas on palju musti ja tõmmusid inimesi ja sealhulgas just õitsvas eas mehi. Jah, Ukrainast lahkub ka palju seal õppinud võõrtudengeid, aga neil peaks vastavad dokumendid olemas olema. Sõdimiseas tõmmud mehed EL-i piiridel aga on ilmselt samad, kes paar kuud tagasi Valgevenest Poolasse püüdsid pääseda. Läbi kaasaegsete tapavahenditega sõdiva Ukraina Läände pääseda pole afgaanidel, iraaklastel ja teistel “põlistel migrantidel” kerge, aga kindlasti püütakse seda proovida.

Ukrainlaste valgumine Euroopasse aga tähendab ühte – teistest rassidest migrantide Euroopasse asustamine saab nüüd tagasilöögi, sest suur mass ukrainlasi ei lase nendele keskenduda ning Euroopa saab endale nüüd suure hulga küll sovjetliku mõttelaadiga, kuid kristlikke ja euroopalikke migrante. Türklastest, araablastest ja aafriklastest üleujutatud Saksamaal võib see midagi muuta, kuigi saksa rahva enda positsioon halveneb ka ukraina migratsioonist.

Lääne vasakliberaalidel aga tekib nüüd eriti raske olukord – siiani olid aafriklased ja Lähis-Ida põgenikud, kellest absoluutne enamus on mehed, nende eelistus number üks, aga nüüd tulevad Ukraina naised ja lapsed… kuidas olla poliitkorrektne, salliv ja samas abistav?

UU