Liberaalse maailma kahekeelsus paistab teravalt silma, kui võrrelda suhtumist Ungarisse, Poolasse ja Afganistani

Arvamus,
©Scanpix
Taliban saab raha ja naised käivad endiselt burkades.

Euroopa Liit on lubanud kinni hoida taasterahastu rahasid Ungarile ja Poolale, kuid turgutab Talibani võimu all olevat Afganistani.

Euroopa Komisjon süüdistab Ungarit ja Poolat väidetavas õigusriigi põhimõtete rikkumises, kuigi seejuures lähtutakse Brüsseli vasakliberaalsest nägemusest, ning võtab ära neilt kõigi liikmesriikide ühise laenu raha ehk siis raha, mis tegelikult kuulub mõlemale riigile ja mida kasutatakse pandeemia tagajärgede likvideerimiseks.

Samas ütleb värske uudis, et “Euroopa Komisjon lubas suurendada humanitaarabi Afganistanile 100 miljoni euro võrra”, kuigi teine uudis väidab: “ÜRO inimõigusjuht: Taliban murrab naistele antud lubadusi.”

Ka ÜRO kutsub koguma aasta lõpuni afgaanide toetamiseks pärast Talibani võimuhaaramist ja NATO vägede lahkumist üle 600 miljoni dollari, kuna riiki võib ebastabiilsuse, humanitaaroperatsioonide lõppemise ja jätkuva põua tõttu tabada näljahäda.

Afganistanis tuli võimule ülimalt ebademokraatlik režiim, kuid liberaalne Lääs paiskab jätkuvalt sinna suuri summasid maksumaksja raha, mille puhul pole selge, kas see ikka abivajajateni jõuab ja kas seda ei kasutata ära totalitaristliku ühiskonna tugevdamiseks.

Poola ja Ungari kaitsevad oma suveräänsust, tõrjuvad massimigratsiooni, korraldavad ümber sotsialismiaegset kohtusüsteemi, ei luba lõhkuda traditsioonilist ühiskonda, kuid neilt võetakse ära raha, mis kuulub tegelikult neile (sest laen tuleb neil tagasi maksta).

Sellest võivad talibanid teha järelduse, et pole vaja demokraatiat austada, raha tuleb nagunii, see võetakse neilt, kes ei taha Afganistani Euroopasse kolimist.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused