Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Liiga leebed karistused pedofiilidele ja lõputu edasikaebamine

10.12.2016
Laadime sisu...

Pärnu maakohtus pedofiilias süüdi mõistetud arhitektid Tõnis Palm ja Andrus Heno on esitanud riigikohtusse kaebuse, kirjutab Pärnu Postimees.

Juunis mõistis Pärnu maakohus pedofiiliakuritegude eest Tõnis Palmile kaheksa aastat vangistust. Karistust vähendati lühimenetluse tõttu kolmandiku võrra: alles jäi viis aastat ja neli kuud vangistust. Pärast karistuse vähendamist jäi Heno kanda kaks aastat ja kaheksa kuud vangistust. Sellega Palm ja Heno rahul polnud ja kaebasid otsuse edasi Tallinna ringkonnakohtusse, mis tegi 13. oktoobril otsuse jätta Pärnu maakohtu mõistetud karistused muutmata. Novembris esitasid mõlemad süüdimõistetud menetlustaotluse riigikohtusse. Kõrgeim kohus pole veel otsustanud, kas kohtuasja menetleda.

Palm mõisteti maakohtus süüdi viies paragrahvis: alaealiselt seksi ostmises, suguühtes või muu sugulise iseloomuga teos lapseealisega, lapseealise seksuaalses ahvatlemises, inimkaubanduses alaealise ärakasutamise eesmärgil, lastepornograafia valmistamises ja selle võimaldamises. Henot inimkaubanduses ei süüdistatud, muus osas mõisteti ta samade paragrahvide alusel süüdi mis Palmgi.

2008. aastal jäi alasti poiste pildistamise eest süüdi mõistetud Palm vabadusse ja pääses rahatrahviga. Põhja ringkonnaprokurör Eve Soostar põhjendas toona leebet otsust muu hulgas sellega, et tõenäoliselt ei korda Palm oma pahategusid. Tõnis Palm on muu hulgas projekteerinud Pärnu Mai kultuurikeskuse.

BNS-UU

FOTO: PM/Scanpix