Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Loodav Reformierakonna vasakliberaalne valitsus lubab lisaks senistele kõrgetele hindadele ka tohutuid kärpeid igal elualal

09.03.2023
Kaja Kallas lausa irvitas tudengite üle.
© Uued Uudised

Ilmselt on Eesti inimestel veel meeles, kuidas “päikesetõusuvalitsus” alustas kärbetega, kus teedeäärsetest parklatest kadusid prügikastid, kaitseväest orkester ja kaplanid, presidendi ihukaitse jäeti ilma paraadvormist ja nii edasi – nüüd see kõik kordub, aga hullemates mastaapides, sest Kaja Kallas on suutnud kahe aastaga ka majanduse põhja lasta.

Kaja Kallase jutud, mida toetab rahandusministri teade miljardikärpest, ennustavad raskeid aegu, nagu see Reformierakonna puhul ikka on – ja kuigi inimesed ja ettevõtted ägavad energiakandjate kõrgete hindade all, lubatakse lisaks veel meeletuid kärpeid.

Reformierakonna esimees Kaja Kallas sõnas koalitsioonikõneluste esimese päeva lõppedes, et riigi täbara rahalise seisu tõttu tuleb igast valdkonnast vaadata, kuidas kulusid kokku hoida, vahendab Postimees.

Kallase sõnul on riigi rahaline seis praegu üsna keeruline. “Me kindlasti peame tegema suuri reforme, et riiki sellisel kujul üleval pidada. Kõik koalitsioonipartnerid olid nõus, et peame igasse valdkonda vaatama sisse, mida me teeme ja kuidas teeme, ja et kas seda on võimalik teha kuidagi teistmoodi, et kulusid kokku hoida,” sõnas ta.

“Sellisel kujul riik” on Kaja Kallase enda looming ja rahaline seis tema tekitatud. Löögi all on eesti rahvale olulised asjad, nagu peretoetused.

Küsimusele, mida loodav valitsus peaks kärpima hakkama, kas näiteks peretoetused või tasuta ühistransport, vastas Kallas, et ärme nüüd rutta sündmustest ette, võtame teemade järjekorras. “Kõigepealt on mõte vaadata kõikidesse valdkondadesse sisse, et leida neid reformikohti. Kõige viimasena vaatame riigieelarvet ja makse, sest kuskil kolme nädala pärast tuleb majandusprognoos, mis seda pilti klaarimaks lööb, et kuidas rahaliselt kõik need asjad peaksid kokku jooksma.”

Kaja Kallas ei tea seega siiani, millisesse seisu ta majanduse viinud on, kuigi valimislubadused olid vinged. Muuhulgas teeb ta ka maksutõstmishoiatuse, kuigi lubab seda viimasena teha – aga Reformierakond on varemgi inimesi mõnuga petnud.

Ühe hukatustee on Reformierakond kindlalt valinud – nimelt rohepöörde, mille puhul on ennustatud, et sellega hävitab Euroopa Liit oma konkurentsivõime, sest EL on ainus, kes ennast nii põhjalikult kliimameetmetega piirab. Võitjate seas pole Brüssel kohe kindlasti.

“Ühe suure teemana võin välja tuua rohereformide tegemise – kuidas rohereformist saaks majanduskasvu mootor, kuidas aidata meie ettevõtteid, mida riik peaks selleks tegema, et Eesti oleks maailmas toimuvas roherevolutsioonis pigem võitjate poolel,” sõnas Kallas.

Seega – valides Reformierakonna, valisite kärped, raha äravõtmise ja kokkuvõttes vaesuse.

Uued Uudised