Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Looja, kaitse valijate lapsi propagandauimas valitud volinike poolse haige vihkamise eest!

19.07.2023
Lääneranna krahv ja tema kubjased

Äkki on aeg küps selleks, et valijad, kes andsid oma hääled konkreetse rahvaasemiku eest, ja see asemik hakkas varastama, ülbitsema, lahmima ja uuristama nende valijate ja valijate laste heaolu ja tulevikku, tuleksid otse ametiasutusse, kus istub nende poolt heas usus palgatud kaabakas, tuleksid tema laua ette ja ütleksid: „Nüüd räägime. Kas sa otsemaid lõpetad meie laste vaenamise või lähed siit kus kurat. Võtan oma hääle tagasi, sa valelik sadistlik tõbras!“

Lääne Elu avaldas täna Kaie Ilvese loo „Volinik Pruunsilla rahast: saabki niimoodi otsuseid üles osta või?

Leht kirjutab: „Lääneranna vallavolikogu arutab tänasel istungil, mida teha 40 000 euroga, mille suurärimees Parvel Pruunsild annetas Metsküla kooli pidamiseks tuleval õppeaastal. Suure tõenäosusega kannab kohalik omavalitsus annetatud raha tagasi. Teisipäeva õhtul saatis Lääneranna vallavolikogu esimees Armand Reinmaa volikogu ja vallavalitsuse liikmetele kirja, milles hirmutas volinikke korruptsioonivastase seadusega. „Vaevalt, et volikogus leiab üksmeelt laialdase korruptsiooniohu tekitamise võimalus,“ kirjutas Reinmaa, „ja vaevalt, et Lääneranna vald oma tegevuses (avalikke ülesandeid täites) tahab olla mõjutatud mistahes „ärimeeste“ poolt tehtavatest „annetustest“.“ Reinmaa märkis, et kohalik omavalitsus ei saa kätt ette panna, kui keegi tahab toetada erakooli algatust, kuid valla arvelduskontole „suvaliste kannete tegemine“ ei lahenda haridusvõrgu olukorda.“

Härra Pruunsild ei ole teile „mistahes ärimees“ ja tema annetus ei ole „annetus“, tema kanne ei ole „suvaline“, valimisliitlane Reinmaa. Teie aga küll näete välja nagu jutumärkides „volinik“ ja „esimees“, valla etteotsa sattunud täiesti suvaline tegelane. Ja kui kooli elushoidmiseks annetatud raha kantakse tagasi, siis käituvad Lääneranna võimud täpselt nagu „vene tiib“ Tallinnas, kus linnavõimud blokeerisid kõik eestlaste ettepanekud eesti keele kaitseks ja arendamiseks. Kui te ülbitsete eesti laste kallal samamoodi, siis kolige kuhugi Narva või Tallinnasse, seal teid mõistetakse, nendel on eesti soost lakeisid ja maskotte ka vaja, nagu putinlastele Petersone.

„Lääne Elu konsulteeris mitme juristiga, kes kinnitasid, et suurärimehe annetust ei saa käsitleda korruptsioonina juba põhjusel, et raha kanti valla, mitte mõne ametiisiku arvele. Korruptsioonivastase seaduse lõige, millele Reinmaa oma kirjas volinikele ja ametnikele viitab, sätestab, et ametiisik peab asutusele viivitamata teatama ametikohustusega seostatava soodustuse vastuvõtmisest, ühelegi ametiisikule aga ei ole raha üle kantud. Suure tõenäosusega ei kaalugi Lääneranna vallajuhid võimalust Metsküla kooli sulgemisotsus tagasi võtta. “See on üheks aastaks,” ütles Reimnaa Lääne Elule. “Vald peab vaatama jätkusuutlikkust. See otsus on volikogu pädevus, mina ei oska kommenteerida,” kirjutab Lääne Elu ajakirjanik.

Väiksed asjapulgad on marus sellepärast, et nende eest lahendati inimestele elutähtis küsimus. Et nende ettekääne – raha ei ole – on tühine. Nende olematu uhkus on riivatud. Pealekauba loodavad nad koos kooliga veeretada teiste hooleks ka kaasnevad tööd – mida kauemaks ja kaugemale sõidavad koolilapsed, seda vähem on vaja nende elu kohapeal korraldada. Inimesed kolivad minema, vanurid surevad, saab nende maid munitsipaaloksjonitel linnavurledele müüa „datšade“ jaoks. Vastik lastevaenulik poliitika on jõudnud odinetside-riisalode-hussariitide metropolist maale.

Armsad Lääneranna valla elanikud, head vanemad, vanaemad-vanaisad, õed-vennad. Järgmiste valimisteni ei olegi jäänud nii palju aega, et teil peaks see teie laste ja nende tõeliste abistajate vaenamine meelest minema.

Tehke nii, et sel Reinmaal ja tema tigedal kolkaõukonnal enam kunagi vallamajja asja ei oleks. Astuge juba praegu oma laste eest välja. Minge kohale, sest see raha on mõeldud teie lastele ja mitte ühelgi kohalikul kubjasel ei ole õigust annetus koolilastelt ära võtta. Võtke kaasa tolmulapid ja tehke üks väike koristus.

Ja tänaval kohates selgitage teie kulul elavatele jõhkarditele isiklikult, et nii Eesti Vabariigi kodanikega ei räägita.

Selgitage nende jaoks arusaadavas keeles.

Ivan Makarov