Lõunaeestlane arvab: Euroopa suur migratsiooni-eksperiment lõppes katastroofiga

Arvamus,
©Jaanus Lensment/Postimees
Enne valimisi oleks väga paslik Reformierakonnale Vaokeskuse seinapõlengut meelde tuletada – nad süüdistasid selles Eesti rahvast!

Portaalis Lõunaeestlane avaldatud arvamuslugu võtab kokku selle, mis on juhtunud 2015. aastast kuni tänaseni ehk siis rändekriisi epopöa.

Nagu loost ka selgub, on Eesti riik ja Reformierakond koos oma liitlastega selles eksperimendis omajagu räpast rolli mänginud ning ega migratsioonitaak pole meie kohalt kadunud ka praeguste võimurite aetava poliitika taustal.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kui Iraagi sõjas ellu äratatud Islamiriik ISIS 2014. aasta suvel Süüriasse sisse marssis, siis olid paljud inimesed lootusrikkad: ehk õnnestub rätipeade abil kukutada Süürias president Bashar al-Assadi režiim. Süürias algas kodusõda, mille peale lahkus riigist 5 miljonit inimest. Selle asemel, et süüria rahvale appi minna ja kaos lõpetada, olid Euroopa riigid eesotsas Saksamaaga valmis kõik migrandid avasüli vastu võtma.

Isegi väike Eesti võistles teistega selle nimel, et võimalikult palju pagulasi vastu võtta. Eesti poliitikud kiitlesid üksteise võidu, kui head on migrandid ning võrdlesid Euroopasse saabunud inimesi teises ilmasõjas kodumaata jäänud eestlastega. Eestis jagati migrantidele tasuta kortereid, millest püsielanikud võivad ainult unistada. Soome peaminister Juha Sipilä lubas pagulased lausa enda juurde koju võtta.

Pohmell on käes

Nüüd on sellest kõigest möödas ligi kolm aastat ja olukord on tundmatuseni muutunud. Esiteks on kodusõda Süürias lõppenud, al-Assadi režiim võimsam kui varem ja rätipead riigist välja pekstud. Euroopas aga on sõna migrant muutunud sõimusõnaks. Uute tulijate koju võtmisest ei räägi enam keegi. Soome peaministri jutt jutuks jäigi: nüüd häbeneb ta omal silmad peast ja minevikku ei taha meenutada. Soome peaministrierakonna toetus on aastate madalaimal tasemel.

Hävingu põhjus on selge: kuivõrd tulijate tausta ei kontrollitud, siis kaasnes migrantidega Euroopas terrorilaine, millist pole varem nähtud. Eurooplased on ära hirmutatud, nad ei julge elada oma kodudes, ei julge istuda ega astuda, ei taha lapsi välja mängima saata, ei saa reisida. Mitte keegi peale üksikute erandite ei taha näha enam mingeid pagulasi.

Euroopa on lõhestunud. Suurbritannia astus migrandide hirmus lausa Euroopa Liidust välja, sama on ähvardanud Ungari, Poola, Tšehhi ja Slovakkia. Eestis kaotas oma võimu migrandi-meelne Reformierakond. Eestist on enamus siia saadetud pagulasi lahkunud. Pole ime, sest eestlased on täna Euroopas küsitluste järgi kõige migrandi-vaenulikumad.

Kõik on asunud vaikselt kruvisid kinni keerama

Saksamaa, kes kõiki enda juurde kutsus, on hakanud vaikselt tagasi saatma sinna elama läinud inimesi. Saksa ajalehed, kus varem keelati rääkida migranditega seotud kuritegudest, on täis õuduslugusid sellest, mida külalised on korda saatnud. Sama lugu on Soome ja Rootsiga, kes võtsid suure hurraaga kõik saabujad vastu ja hoidsid negatiivset infot kinni, on nüüd hädas väljasaatmistega.

Eestist on migrandid vaikselt lahkunud, aga näiteks Vao pagulaskeskuse seina süütamine, kus esialgu süüdistasid nii president kui peaminister üksteise võidu eesti rahvast, on nüüd vaikselt kinni mätsitud. Võib arvata, et süüdlane või süüdlased on teada, aga seda ei juleta tunnistada. Näiteks Saksamaal on enamik pagulaskeskuste süütamisi pandud toime pagulaste endi poolt – selleks, et välja pressida paremaid elutingimusi.

Merkel oli sunnitud ärganud sakslastele vastama

Saksamaal tõi migratsiooni-eksperiment kaasa poliitilise kriisi, mis oleks tähendanud kantsler Angela Merkeli kukutamist. Viimases hädas kutsus Merkel kokku migratsiooni-alase Euroopa Liidu kriisikohtumise, kus otsustati, et Euroopa Liit lõpetab migrantide senise kontrollimatu vastuvõtmise ära, loob piirile pagulaskeskused ja jagab väljavalitud sinna, kus neid ollakse vabatahtlikult vastu võtma. Ehk siis tehakse seda, millest Ungari, Poola, Tšehhi ja Slovakkia on juba aastaid rääkinud, aga mida on lihtsalt ignoneeritud. Nüüd aga, kui saksa rahvas on lõpuks ärganud ja vihane, tehti asi kohe ära. See tähendab, et algne migratsiooni-eksperiment on lõppenud. Pole ime, sest see lõppes täieliku katastroofiga.

Saksamaa on juba hakanud sinna saabunud inimesi sunniviisiliselt välja saatma. Väljasaatmiseks saadi luba teistel Euroopa riikidelt, kaasa arvatud Eestilt. See tähendab, et Eesti pole migrantidest pääsenud: ta on kohustatud vastu võtma kõik need, kes on siia toodud ja siit lahkunud. Ainus lootus on, et Eestisse tagasisaatmise hirmus on migrandid nõus naasma oma kodumaale, Süüriasse või Iraaki.

Immigrandid kui viitsütikuga pomm

Soomest näiteks on tuhanded inimesed juba vabatahtlikult lahkunud, ent riigis on veel ligi 10 000 inimest, kes on saatnud väljasaatmise otsuse, ent keda pole võimalik välja saata. Neil kas pole dokumente või pole Iraagi pool nõus neid vastu võtma, kuna nad ei lähe vabatahtlikult. Iraagist on juba sinna saadetud inimesi Soome tagasi saadetud. Kõik sellised kindla tulevikuta inimesed on aga viitsütikuga pommid, sest võivad käituda ettearvamatult, nii nagu 23-aastane marokolane Abderrahman Bouanane, kes tappis läinud aasta augustis Turu kesklinnas kaks ja vigastas kaheksat inimest.

Vaikselt hakatakse tunnistama seda, et migrantide kontrollimatu sisselaskmine oli suur viga, mis lõhestas Euroopa ja hävitas rahva usalduse liidu vastu tervikuna. Loodetavasti annab veel vigu parandada, aga rumaluste poolt tekitatud kahju ei hüvita miski.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused