Lõunaeestlane soovitab: võtame oma lapsi sööva Soome asemel eeskujuks hoopis Poola

Arvamus,
Lapsed küülikutega mängimas.
©Liis Treimann/Postimees
Lapsed küülikutega mängimas.

Portaal Lõunaeestlane leiab, et kuigi Eesti on võtnud pidevalt eeskuju Soomest, võiks tegelikkuses eeskujuks olla hoopis Poola, kes on erinevalt Eestist suutnud säilitada oma rahvaarvu.

“Soome puhul ei tee soomlased ise saladust, et viimased paarkümmend aastat on suudetud rahvaarvu kasvatada ainult sisserände arvelt. Saladus pole ka see, et enamus neist sisserändajatest on pärit Eestist. See trend on jätkuv: noored ja aktiivsed eestlased rändavad jätkuvalt Soome. Eestis on seetõttu paljud piirkonnad jäämas päris tühjaks.

Eesti on viimases hädas hakanud matkima Soomet. Nii nagu Soome meelitab enda juurde eestlasi, on hakanud Eesti meelitama venelasi ja ukrainlasi. Eesti rahvaarv on püsinud paaril viimasel aastal muutumatu ainult tänu suurele sisserändele. Välja rändab igal aastal ühe väikelinna jagu, ligi 10 tuhat eestlast, asemele tuleb 10 tuhat venelast-ukrainlast. Eestlased rändavad välja ja vähesed pöörduvad tagasi. See tähendab, et Eestil on üha keerulisem oma riiki ülal pidada, näiteks tagada riigikaitset. Ettevõtetel ei jätku töötajaid. Üha enam on hakatud rääkima vajadusest hakata inimesi massiliselt sisse vedama. Kas immigrandid tõesti päästavad väikse Eesti?

Ent stopp! Kas see, Soome tee on siis ainus võimalus? Võib-olla on olemas ka teine tee. Näiteks Poola oma. Kuigi ka poolakaid on palju välja rännanud, on Poola suutnud säilitada oma rahvaarvu. Põhjust pole vaja kaugelt otsida: kui palgad on Poolas enam-vähem samad mis Eestis, siis näiteks riidekaubad, laste asjad on kuni 10 korda odavamad kui Eestis. Toit on Poolas laias laastus poole odavam. Aga lastega perede põhiline kuluartikkel ongi riided ja toit. Eestis on toit ja riided ühed Euroopa kallimad, Poolas ühed odavamad. Nii polegi ime, et Poolas on rahvaarv jäänud viimased paarkümmend aastat samaks, Eestis aga kõvasti langenud.

Kui massiline immigratsioon kõrvale jätta, on Soomes samuti rahvaarv suures languses ja sündide arv kukkunud lausa ajaloo madalaimale tasemele. Põhjus on lihtne: Soomes maksustatakse elamist, ehk piltlikult öeldes süüakse oma lapsi. Sellele juhtis möödunud aastal Soome 100. aastapäeval tähelepanu Soome juurtega majandusnobelist Bengt Holmström. Ta hoiatas soomlasi, et kui nii edasi läheb, jääb Soome oma noortest ilma. Eestil on sama oht.

Kui soomlased tegelevad lapsesöömisega, siis kas on eestlastel mõtet sellega kaasa joosta?! Võib-olla oleks mõistlikum võtta eeskuju Poolast.”

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused