Maailm võttis järsult suuna anarhiale ja seadusetusele ühiskonna eksisteerimise vormina

Arvamus,
- Updated
©AFP/Scanpix
Uus normaalsus – riik põlvili tänavapoliitika ees.

See, mis toimub niinimetatud rassismivastaste protestide käigus, paneb mõistusega inimesed pead vangutama – millal sai seadusetus elunormiks ning isegi vabaduse ja õigluse tunnuseks?

Tegelikult on seadustele sülitamine juba ammu uueks normaalsuseks tunnistatud – selle eredaimaks näiteks on ebaseaduslikult Euroopasse ronivad ja segamatult läbi terve mandri tormavad migrandid, kelle takistamist peetakse hoopiski kuriteoks, nagu näitab kunagise Itaalia siseministri Matteo Salvini vastu algatatud kohtuasi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nüüd on asi jõudnud uuele “levelile” – vägivaldsed protestid kriminaalse minevikuga tegelase pärast on “määratu ühendav jõud, ennekõike toovad protestid inimestes esile nende parimad jooned, abivalmiduse, hoolivuse, kodanikujulguse, vastutustunde.” Ehk otsesõnu öelduna: kui miski ei meeldi, minge tänavatele ja märatsege, see on uus normaalsus.

Kõige hullem asi on juhtunud USA-s ja Lääne-Euroopas: politseinikud põlvitavad protestijate ees, kes on saanud vägivalla sümboliks. Riik, keda esindavad politseinikud, alandub seadusetuse ees, mida esindavad meeleavaldajad.

Kui politseinikud soovivad mustadele oma alandlikkust avaldada, võtku vormid seljast ja edasi kasvõi roomaku – aga mundris olles on see kuritegu, seda enam, et Floyd oli tegelikult seadustega pahuksis. Korravalvurid põlvitasid kuritegevuse ees.

Kogu läänemaailm lõi mõnede “pahade” politseinike pärast risti kogu politseisüsteemi – nähtavamat tunnustust kuritegevusele ja seadusetusele on raske leida. Organisatsioon BLM pani kogu maailma jumaldama väidet, et “kõik politseinikud on tõprad”.

Keegi tahab lammutada inimühiskonna peamist eksistentsi vormi, riiklust, ja anda maad hävituslikule anarhiale, sestap on tänavatele toodud märatsev pööbel. Ajupestutele aga seletatakse, et see toimub õigluse nimel.

UU

2 commentsOn Maailm võttis järsult suuna anarhiale ja seadusetusele ühiskonna eksisteerimise vormina

 • Avatar

  Mustad on alateadvuses meeleheitel,sest nad on oma puudulikult arenenud ajus hakanud aru saama,et perekond Gateside aretatud inimmassi vähendamiseks arendatud Äriettevõte hävitab vähemalt Lääne-Euroopas ja USAs enamasti musta massi ja see on alles algus,sestet A/S “Blacks does not matter”ette hoiatatud teine laine ei jää tulemata.

 • Avatar
  elame-näeme

  „Keegi tahab lammutada … “
  Õige tähelepanek, et see on „Keegi“, aga „kristlikus kultuuriruumis“ elavad inimesed peaksid ometi teadma, kustkohast leiab kõnealuse isiku nime ning omadused. Siis selgineks paljugi. Näiteks see tulevikuväljavaade, et maailmas segaduse tekitaja ja vastuolude külvaja ilmub peatselt lavale rahutoojana . . .
  Lühidalt – kes elava Tõe ära põlgab, jääb inimesest suuremate jõudude meelevalda ja peabki leppima vale, pettuse ning seadusetusega koos sellest tulenevate tagajärgedega, nii isiklikult kui lõpuks ühiskonnana. Ilma valguseta on pimedus, loogiline ja paratamatu – see on nii isegi füüsilises maailmas.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused